Rugiapjūtė sausio mėnesį Apeliacinio teismo nenustebino

Kacinskiene

Kacinskiene

RUGIAPJŪTĖ sausį TEISĖJŲ NENUSTEBINO!

 

Kacinskiene

Mano giliu įsitikinimu, Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai: Danutė Gasiūnienė, Dalia Kačinskienė (nuotr. pirma dešinėje) ir Alvydas Poškus nedelsiant turėtų būti apdovanoti ordinais bei įtraukti į Raudonąją knygą. Ir iš karto paaiškinsiu, kodėl.

2009 m. lapkričio 10 dieną buvo įsteigta UAB „Aisnera”, beregint pakliuvusi į didžiausių Pakruojo sukčių pinkles. Mat 2010 m. sausio 18 d. Pakruojo ūkininkų kredito unija šiai uždarajai akcinei bendrovei suklastojo laidavimo sutartį 220 000 litų sumai. Laidavimo paraiškoje, pildytoje kelių minėtosios unijos sukčių rankomis, įrašytas net toks turtas (traktoriai bet kita žemės ūkio technika), kurio ši bendrovė neturėjo, taip pat M 8,76 ha kviečių ir 52,7 ha rapso. O keisčiausiai atrodo ten nurodytos iš ūkininkavimo gautos pajamos – 383 758,70 Lt.

Aišku, ši suklastota laidavimo sutartis buvo tiriama ir baudžiamojoje byloje Nr. 40-1-158-10, FNTT Šiaulių apygardos valdybos darbuotojų. Bėda, kad minėtoji teisėsaugos institucija buvo akivaizdžiai nupirkta, nes „patikėjo“ tuo, kuo nepatikėtų net pirmokai – kad derlius nuimamas, t. y. pasėliai kuliami… sausio mėnesį!

Dėl laidavimo sutarties suklastojimo buvo kreiptasi į teismą. 2016 m. kovo 16 d. Šiaulių apygardos teismo teisėja Lina Muchtarovienė civilinėje byloje Nr. 2-371-569/2016 pripažino aprašytąją sutartį negaliojančia nuo jos sudarymo momento. Pritaikius restituciją, iš atsakovo – Pakruojo ūkininkų kredito unijos – priteista 48 455,03 eurų suma ieškovui – bankrutuojančiai UAB „Aisnera“. Taip pat „Aisnerai buvo priteista 5 proc, dydžio metinės palūkanos nuo priteistos sumos, skaičiuojant nuo bylos iškėlimo (2014 m. vasario 27 d.) iki visiško teismo sprendimo įvykdymo.

Tačiau Pakruojo ūkininkų kredito unijos sukčiai, kaip tvirtai manau, Aurelijus Atkočiūnas, Rimantas Pašakinskas ir Gintaras Beniulis (šiuo metu „pabėgęs“ į užsienį) negalėjo susitaikyti su tokiu sprendimu. Aferistai juo labai pasipiktino dar ir todėl, kad šiame teisme turėjo „užnugari“ (teismo pirmininką Vytautą Kursevičių) ir tikrai nesitikėjo tokio nepalankaus sprendimo. Tuomet jie kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi Apeliacinio teismo ir eilinį kartą „nupirko“ šio teismo teisėjus: Danutę Gasiūnienę, Dalią Kačinskienę ir Alvydą Poškų. Todėl pastarieji ir yra verti neeilinio apdovanojimo – patvirtinę Pakruojo ūkininkų kredito unijos gudragalvių (o gal kaip tik – bukagalvių) „išradimą“ – kulti derlių sausio mėnesį ir gauti 383 758,70 Lt pajamų. Tai šie „temidės tarnai“ padarė, civilinėje byloje Nr. 2A-781-464/2016 panaikindami Šiaulių apygardos teismo sprendimą ir priimdami naują. Atmetus mūsų bendrovės „Aisnera“ ieškinį, išjos Pakruojo ūkininkų kredito unijai buvo priteista 2665,98 Eur bylinėjimosi išlaidų bei 66,19 Eur pašto išlaidų valstybei.

 

 

Todėl gerbiamosios Lietuvos Prezidentės ir prašau – kol dar nepasibaigusi jos kadencija, skubos tvarka apdovanoti ordinais Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus: Danutę Gasiūnienę, Dalią Kačinskienę ir Alvydą Poškų už rugiapjūtės įteisinimą žiemą. O gal jie, pasitarę su Pakruojo ūkininkų kredito unijos sukčiais, tai įrodys, o dėl tokio mano rašto paskirs man baudą , nes tai jie sugeba – kaip ir kiti Apeliacinio teismo teisėjai. Kaip pavyzdys – jų priimta nutartis civilinėje byloje Nr. 2A-55-823/2017. Bet apie ją – kitą kartą. Kad Prezidentė nesusimaišytų, kas, už ką ir kokio apdovanojimo nusipelnė.

Ramutė VAITEKŪNIENĖ

Balsių kaimas, Pakruojo rajonas

 

 

D. Grybauskaitė: Teismas neretai yra paskutinė viltis, kur žmogus gali būti apgintas (video) (6)

Skaidri teisėjų atranka – didesnis žmonių pasitikėjimas teismais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Skaidri teisėjų atranka – didesnis žmonių pasitikėjimas teismais | lrp.lt, R. Dačkaus nuotr.

Spalio 3 d.Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su Pretendentų į teisėjus atrankos komisija aptarė, kaip toliau užtikrinti kokybišką teisėjų atranką ir stiprinti visuomenės pasitikėjimą teisine valstybe.

„Teismas neretai yra paskutinė viltis, kur žmogus gali būti apgintas. Nuo teisėjo priklauso visuomenės tikėjimas valstybe. Todėl tik profesionalūs ir padorūs žmonės verti teisėjo pareigų“, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, skaidri ir kokybiška teisėjų atranka lemia didesnį žmonių pasitikėjimą teismų sistema. Todėl atrenkant teisėjus būtinas dėmesys ne tik dalykinėms, bet ir asmeninėms savybėms, vertinama pretendento motyvacija, pagarba žmogaus teisėms. Taip pat būtina teisėjų atrankoje užtikrinti kandidatų konkurenciją, rotaciją bei visiškai išgyvendinti teismų vadovų protekcijas savo padėjėjams.

Siekiant pagerinti teisėjų atranką, Prezidentės iniciatyva Pretendentų į teisėjus atrankos komisijai buvo suteikta daugiau svertų atrenkant teisėjus. Lemiamu kriterijumi nebėra darbo stažas, pradėta klausytis kandidatų vedamų posėdžių garso įrašų, ypatingas dėmesys skiriamas požiūriui į žmogų, pradėtos konfidencialios teismų darbuotojų apklausos apie kandidatą į teisėjus, pirmenybė teikiama ne daugiausia balų formaliai surinkusiems, bet tinkamiausiems kandidatams.

Pretendentų į teisėjus atrankos komisija skiriama trejiems metams Prezidentės dekretu. Šią komisiją sudaro 4 visuomenės atstovai ir 3 teisėjai. Pretendentų į teisėjus atrankos pirmininko pareigas antrai kadencijai Prezidentė paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį. Į Komisiją taip pat deleguoti psichologas Virginijus Lepeška, žurnalistas Šarūnas Černiauskas, ekonomistas Nerijus Mačiulis ir teisėjai – Olegas Fedosiukas, Dalia Kačinskienė ir Skirgailė Žalimienė.

Komisija yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, Prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Facebook komentarai
});}(jQuery));