Reportažas iš bendrabučio: pasitaiko visko, bet gyventi čia apsimoka

barakas

barakas

Reportažas iš bendrabučio: pasitaiko visko, bet gyventi čia apsimoka

Vieni studentai atvykę mokytis į naują miestą renkasi gyventi bendrabutyje dėl to, kad jiems ten atrodo linksmiausia: aplink būrys bendraamžių, o vakarėliai – kada tik užsinori. Kiti jame gyvena dėl taupumo – bendrabutis mažiausiai du kartus pigesnis nei nuomojamas butas. Plačiau papasakoti apie bendrabučio kasdienybę ir atverti savo kambario duris sutiko trys kambario draugės pirmo kurso studentės.

barakas

Pirma taisyklė – išmok dalintis

 

Vilniaus universiteto Ekonomikos fakulteto studentė Edita atvyko iš nedidelio Lietuvos miesto. Namuose ji su broliu ir sese turėjo atskirus kambarius, todėl gyvenimas kartu su dar keliomis merginomis jai buvo neįprastas. „Mažas bendrabučio kambarys trims nepažįstamiems žmonėms – tikras iššūkis. Mes visos skirtingos, su savo asmeniniais įpročiais ir poreikiais. Pradėjus gyventi drauge, keisčiausia man buvo, kad, pavyzdžiui, kambario draugė Brigita nepasiklaususi ima mano kempinę indams arba naudoja ne savo puodelį“, – pasakoja studentė.

 

Anot jos, kartu pagyvenus šiek tiek daugiau nei mėnesį dalinimasis tapo įprastu dalyku. Merginos gyvena taupiai, todėl buičiai reikalingas prekes perka kartu. Taip pat dalijasi ir maistu: jei viena kažką pagamina, pasiūlo ir kitoms. Ypač joms smagu, kai viena iš kambario draugių grįžta iš gimtinės – tuomet stalas būna nukrautas mamos gamintais patiekalais. „Jei nesidalinsi ir nekontroliuosi savo finansų, tai ir nesutaupysi. Dėl šios priežasties net parsisiunčiau finansų valdymo programėlę „Studento biudžetas, kuri man padėjo sekti savo išlaidas ir suprasti, kur reikėtų pataupyti“, – priduria kita kambario draugė Brigita.

 

Finansų ekspertai teigia, kad studentams, norintiems turėti pakankamai pinigų didesniems pirkiniams ar kelionėms, verta pradėti taupyti iš anksto. „Taupantiems bendrabutis yra puikus pasirinkimas ne tik dėl nedidelės kainos už gyvenimą, bet ir dėl galimybės dalintis su kitais. Tarpusavyje pasiskirstydami finansinę naštą, studentai gali daugiau atsidėti asmeniniams poreikiams ar ateičiai, taip pat vienas iš kito pasimokyti pinigų kontrolės“, – teigiamą finansinę bendrabučio pusę įžvelgia kompanijos „Provident Finansai“ korporatyvinių reikalų departamento vadovė Laura Ligutė.

 

Akylai saugok savo maistą

 

Dar viena bendrabučio gyventoja, ekonomiką studijuojanti pirmakursė Rusnė pasakoja, kad ne tokia „saldi“ dalinimosi pusė yra bendri dušai, virtuvė ir tualetai. „Kituose bendrabučiuose tualetai yra kiekviename „bloke“. Tačiau mes neturėjome tokios sėkmės – juo dalinamės su maždaug 20-čia žmonių, tad galima įsivaizduoti, kokia ten vyrauja „švara ir higiena“. Dar labiau situacija pablogėja savaitgaliais, kuomet nėra valytojos. Esame radusios įvairių „siurprizų“, – apie gyvenimo sąlygas kalba studentė.

 

Kambario draugės pasakoja, kad tvarkos kartais trūksta ir virtuvėse, kadangi maisto pasigaminę studentai, retai sugrįžta susitvarkyti ir išsiplauti nešvarių savo keptuvių ar puodų. Merginos prisimena ir vieną įsimintiną nuotykį virtuvėje, kaip jos sako, atspindintį tikrąjį bendrabučio gyvenimą.

 

„Pradėjusios gyventi sostinėje ilgai nevažiavome namo, o iš mamų atsivežti maisto resursai baiginėjosi. Taigi, sugalvojome išsivirti cepelinų. Pasiskirstėme darbais, viską atsakingai padarėme, kaip ir buvo nurodyta recepte, sudėjome juos į puodą ir palikome virti. Grįžusios radome nebe 10 cepelinų, o 3. Dabar išmokome pagrindinę bendrabučio taisyklę – „akylai saugok savo maistą“, – juokauja Edita.

 

Yra ir pliusų

 

Kaip pagrindinį bendrabučio pliusą studentės vieningai įvardina galimybę taupyti. Antras joms svarbus dalykas – šalia esantis universitetas ir biblioteka, iki kurių vos kelios minutės kelio. Trečias privalumas – arti esantys draugai bei kursiokai, su kuriais galima ne tik kartu pasilinksminti, bet ir mokytis.

 

„Mūsų fakultete dažnai reikia atlikti grupines užduotis, todėl gyvendami bendrabutyje mes nesusiduriame su problema susiderinti susitikimo laiką ar vietą“, – kalba Rusnė. Jai paantrina kambario draugė Edita, pridurdama, kad bendrabutyje jos sutaupo ir pinigų, ir laiko. „Maistu mes draugiškai pasidaliname, žinoma, pasitaiko atvejų, kuomet nebelieka nei pinigų, nei maisto atsargų. Tada gelbsti „ištikimieji“ grikiai, kurie tampa ne tik pusryčiais, pietumis ir vakariene, bet ir puikia kelis kilogramus ištirpdančia dieta“, – visur šviesiąją pusę įžvelgia studentė.

 

Trijų pirmakursių išvada – gyventi bendrabutyje apsimoka, o po šios patirties, būsi pasiruošęs visiems gyvenimo iššūkiams. 

 

Pridėtos nuotraukos – iš asmeninio bendrabučio gyventojos Editos archyvo.

Facebook komentarai
});}(jQuery));