„Reikalavimai teismams vykdyti teisingumą“

Teisejutaryba

Teisejutaryba

2017-08-02 d. 10 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Reikalavimai teismams vykdyti teisingumą“. Spaudos konferencijoje dalyvauja „Laisvo laikraščio“ redaktorius Aurimas Drižius ir Lietuvos piliečių tarybos pirmininkė Scholestika Katavičienė.

 

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 30 straipsnis nustato, kad asmuo, kurio konstitucinės teisės ar laisvės pažeidžiamos, turi teisę kreiptis į teismą. Ši teisė Lietuvoje nuosekliai ir kryptingai ribojama, Konstitucijos reikalavimai ignoruojami.

Išskirtinės svarbos problema Lietuvoje tapo teisingumo vykdymas. Nors Konstitucijos 109 straipsnis nustato, kad teisingumą Lietuvos Respublikoje valstybės vardu vykdo tik teismai, o jį vykdydami teisėjai ir teismai yra nepriklausomi ir klauso tik įstatymo, tačiau uždara ir neliečiama teismų sistema Lietuvoje tapo iš esmės ydinga. Teisingumas tapo vienpusis, ignoruojantis kitą nuomonę. 

Teismai masiškai naudojami susidorojimui, kas yra neįmanoma be politinės priedangos.

Spaudos konferencijoje pranešėjai aptars būdus ir priemones, kaip pasiekti, kad teismai vykdytų teisingumą, o ne užsakymus, kokia turi būti teisėjų atsakomybė dėl įsiteisėjusių, tačiau akivaizdžiai neteisėtų teismo sprendimų. 

 

Teisejutaryba

teisėjų taryba ir apačioje – šios tarybos vienas iš darbo „rezultatų”

 

Valantinas1

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));