EŽTT nagrinės energetinę Lietuvos šilumininkų aferą – „gyvatuko“ mokestį

EŽTT nagrinės energetinę Lietuvos šilumininkų aferą – „gyvatuko“ mokestį

Kristina Sulikienė

Europos Žmogaus teisių teismas patvirtino, jog gavo „gyvatuko“ bylą, kai pensininkė iš Šakių, kuri neturi jokio gyvatuko, metų metais turėjo mokėti „gyvatuko mokestį“, o kai nemokėdavo, būdavo paduodama į teismą, ir vėliau – anstoliams. Jos  kolektyvinio sodo sklypelis buvo areštuotas, o nuo pensijos kas mėnesį ir dabar ji mokanti antstoliams už gyvatuką, kurio bute ji neturi. 

Po paskutinio teismo sprendimo, kai vėl buvo priteistas mokėti „gyvatuko“, kurio ji bute neturi, mokestis, pensininkė nebeapsikentė tokio melo, ir faktų falsifikacijos, ir teismų imitacijos. Nutarė kreiptis į EŽTT.

Kreipėsi į Kauno garantuojamos teisinės pagalbos „kontorą“.

Kažkokia advokatė Juzefa popierius pralaikė net 3 mėnesius. Po to pareiškė, jog “nėra pagrindo rašyti EŽTT skundą“.

Eglė Grucytė, gavusi bylą, tesurašė 3 sakinius, o 4-as sakinys buvo  Konvencijos 6-ojo straipsnio „kopipeist“ kopija.

Eglė Grucytė, surašiusi 3 sakinių „ skundą“, pasakė pensininkei  „pasižiūrėti,ką dar norinti pridurti“, todėl pensininkė kreipėsi į K. Sulikienę, kurios surašytas 1,5 lapo skundas buvo priimtas nagrinėjimui EŽTT. Dar buvo surašyta 1,5 lapo faktų santrauka (tokio dalyko E. Grucytė padaryti irgi nesugebėjo – vos pusę lapo užpildė, santrauką pradėjo žodžiais, kad pareiškėja neva atsisakė sudaryti kažkokią sutartį – iš karto parodė, kam atstovauja: gyvatukininkams.)

Papildomai dėl Kauno garantuojamos teisės pagalbos skyriaus advokačių jų veiklos ištyrimui pensininkė kreipėsi į tarnybą, o šioji persiuntė skundą į Advokatų tarybą.

Taigi, tikrai toks iškyla klausimas: nuo liepos 1-osios žmonėms nebegalima patiems net apeliacijų susirašyti,nes neva juristai labai jau nekompetetingi. Seimo pirmininkas Zigmui Vaišvilai atsakė: turi dirbti profesionalai. Seimas palaiko nuėjusio Seimo aferą. 

Ir kaip čia yra, kodėl tų juristų rašytus skundus priima ne tik LAT (advokatai tesugeba 6 proc. prastumti skundų; aš jau nekalbu apie apeliacijas – dar nei vienos nėra teismai nepriėmę; jau nekalbant apie tai, kiek jų laimėjau, ir net vieną iki pat LAT – pvz., Drižiaus ir Sadecko dvikovoje pats LAT pirmininkas Norkus gyrė mano apeliaciją, ir sakė, jog kasacijos tenkinti iš viso nėra pagrindo, nes  apeliacinis skundas buvo taip išsamiai ir gerai surašytas, kad sprendimas jį tenkinti – pagrįstas), ir netgi EŽTT? Kur čia šuo pakastas. Ar mes, „paprasti“ juristai „per prasti“ korumpuotai kyšininkų sistemai? Mūsų lagaminai neprigrūsti kyšių pinigų?

Korumpuotas autonomininkų advokatų klanas vėl užsakė puolimą, ir „Lietuvos žinios“, nors rašė straipsnį apie „kasininkais dirbančius filosofus“, facebooke pridėjo ir „teisininkus“.

Kad tai nėra tiesa – kad neva teisininkai neranda darbo – rodo EŽTT  laimimos kalinių bylos. Juk kaliniams skundus rašo irgi „paprasti juristai“. O ne kokie ten advokatai, kurie  pralaikę popierius pusę termino, galiausiai pareiškia „nėra pagrindo“, arba dar geriau – paėmę pinigus, sugeba išsiųsti skundą „ne ant to formuliaro“. 

Kaip klostysis „gyvatuko byla“ – informuosime, kai tik bus naujienų.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));