Ramūnas Alaunis: „Kai Rusija pradėjo bombarduoti ISIS teroristus, JAV ėmė skųstis, kad bombarduojami Sirijos „sukilėliai“, o ne teroristai!..“

ISIS

ISIS

                                                                                                 

 Juozas IVANAUSKAS

 

Ramūnas Alaunis: „Kai Rusija pradėjo bombarduoti ISIS teroristus, JAV ėmė skųstis, kad bombarduojami Sirijos „sukilėliai“, o ne teroristai!..“

 

„JAV/NATO karo nusikaltėlių gauja nuo 2014 metų rugsėjo mėnesio, tai yra per metus, padarė apie 7000 skrydžių virš Sirijos, neva, kovodama su savo išaugintu išsigimusiu kūdikiu IL „Islamo valstybės“ teroristais. Kas nors girdėjo apie Vakarų demokratų pergales šiame fronte? Ne, priešingai, jankių galvažudžiai atakuodavo teisėtos Sirijos valdžios karines pajėgas, todėl ILIV teroristai su JAV karo nusikaltėlių pagalba Irake ir Sirijoje savo kontroliuojamas teritorijas padidino dvigubai. Tik per vienerius metus!..

ISIS

Ir štai Putino lėktuvai šį JAV/NATO galvažudžių mėgstamiausią užsiėmimą – nužudyk beginklį, apiplėšk silpną, nutraukė, smogė teroristams taip, kad šie metė viską ir puolė bėgti. JAV/NATO stovykloje kilo baisus triukšmas ir aimanos: Putinas bombarduoja ILIV – blogai, Putinas nebombarduoja ILIV – blogai, Putinas bombarduoja ne TUOS teroristus – blogai, Putinas bombarduoja TUOS teroristus – blogai!..

Stebėtis, kokie išgamos sėdi dabar valdžioje JAV/NATO karo nusikaltėlių gaujos valstybėse, jau nuobodu. Belieka tik palinkėti Putinui sėkmės, triuškinant visą šitą terariumą, pavadinimu Vakarai, „laisvasis” pasaulis“, – nevyniodamas žodžių į vatą rėžia Jonas KOVALSKIS savo „facebook“ paskyroje.

Šiuo metu karštasis geopolitinis taškas – Sirija ir Irakas, kur veikia keturios karinės jėgos: Sirijos armija, vadovaujama prezidento Basharo Al Assado, Al Nusra frontas (Al Qaedos atmaina), Kurdų nacionalinis judėjimas, kurio priekyje yra Kurdų darbininkų partija ir vadinamoji „Islamo valstybė“. Į visą šią košę, be abejo, derėtų įtraukti ir JAV, kuri nuolat ką nors bombarduoja, ir Turkiją, siekiančią užgniaužti kurdų nacionalinį išsivadavimą bei remiančią ISIS teroristus, sėkmingai prekiaujančius su turkais nafta. 

Rusijos remiamo Sirijos prezidento Basharo al Assado pusėje su teroristai kovoja Sirijos armija, kurdai, Hezbollah. Spalio 7 d. Rusijos gynybos ministerija paskelbė vaizdus, kuriuose matyti, kaip teroristinė organizacija ISIS bombarduojama iš Kaspijos jūros. Rusijos karinio laivyno laivai Dagestan, Grad Svijažsk, Uglič ir Velikij Ustiug į ISIS paleido 26 raketas. Atakas paskaičiavo aukštos precizikos sistema Kalibr NK.  Rusija karinę operaciją prieš teroristus Sirijoje pradėjo rugsėjo 30 d. Aviacijos antskrydžiais jau sunaikinta bent 112 teroristų objektų.

Kaip spalio pradžioje pranešė „Washington post“, JAV palaikomi vadinamieji „Sirijos sukilėliai” kreipėsi į Obamos administraciją su prašymu duoti jiems raketas „žemė-oras“, kad galėtų ginti savo pozicijas nuo „negailestingų“ rusų aviacijos smūgių. Teigiama, jog šį prašymą įgarsino dviejų Sirijos sukilėlių grupuočių, Sukar al-Džabal ir Tadžamu al-Izza, atstovai. Šis „nuosaikiųjų sukilėlių“ kreipimasis į Vašingtoną susijęs su tuo, jog rusų aviacija pagrinde atakavo būtent „nuosaikiąją opoziciją“, stojančią prieš Sirijos prezidentą Basharą al Asadą, o ne „Irako ir Levanto Islamo valstybės“ grupuotę, – tvirtinama straipsnyje.

 „Mums reikalinga viena iš dviejų. Arba aiški politika iš Jungtinių Valstijų pusės, neleidžiant to, kad Rusija ir Basharo Assado režimas bombarduotų sirus, arba JAV turi perduoti mums zenitines raketas, kad mes galėtume pasipriešint rusų lėktuvų antskrydžiams – pareiškė Hasanas Hai Ali. – Jei JAV mums nepadės, tai žmonės praras tikėjimą tais, kurie mus palaiko, o tai prives prie ekstremizmo augimo“. Šis „sirų sukilėlių” prašymas dabar svarstomas, pareiškė leidiniui amerikiečių gynybos žinybos neįvardintas šaltinis. Pabaigoje „Washington post” pastebi, jog JAV praeityje ne kartą buvo atmetusios panašius prašymus iš jų palaikomų sirų sukilėlių pusės (šaltinis – washingtonpost.com).

Duodamas interviu Rusijos žiniasklaidos atstovams Sirijos vadovas Basharas al Asadas labai aiškiai ir konkrečiai pasisakė Europą slegiančios pabėgėlių krizės klausimu. Nemenkam Vakarų propagandinių kanalų nepasitenkinimui, Sirijos Prezidentas pareiškė, kad šios problemos priežastis – JAV ir Europos Sąjungos parama Sirijoje ir Artimuosiuose Rytuose siautėjantiems teroristams: „Norėčiau pasinaudoti šia galimybe ir paraginti visas jėgas vienytis prieš kovą su terorizmu, kadangi tai yra vienintelis būdas, norint pasiekti politinių tikslų. Mes galime pasiekti susitarimą, tačiau nieko negalėsime įvykdyti, kol neįveiksime terorizmo Sirijoje“, – kalbėjo Sirijos vadovas B. Al Assadas, pabrėždamas, kad politinis susitarimas Sirijoje neįmanomas, kol žmonės šalyje yra žudomi ir jaučiasi nesaugiai. 

Tai – nepaneigiama tiesa, apie kurią bando ignoruoti sisteminė žiniasklaida ir rusofobišieji „patriotėliai“. Negana to, politinio „elito“ atstovai, propagandistai, demagogijos asai iš „Rytų studijų“ centro absurdiškai vapa, neva Europa ištikusi pabėgėlių krizė yra naudinga „teroristui“ Putinui ir Kremliaus režimui: „Putinas reikšmingai paremdamas Asadą po to, kai šiais metais prasidėjo pabėgėlių krizė Europoje, aiškiai parodo, kad jis yra suinteresuotas, kad dabartinės Sirijos problemos kiek galima ilgiau užsitęstų, kitaip sakant, kad kiek galima ilgiau užsitęstų tai, kas generuoja pabėgėlių srautus į Europą. Putinui labiausiai rūpi įtaka Europoje ir to negalime užmiršti. Jeigu pabėgėlių krizė kenkia Europos Sąjungai, tai Putinas padarys viską, kad ši pabėgėlių krizė būtų kiek galima ilgesnė, gilesnė ir kiek galima labiau kenkianti Europai. Todėl kai kurių vakariečių kalbos apie tai, kad Sirijoje reikia derinti veiksmus su Putinu, yra visiškai nelogiškos – tai siūlymas Putinui pasirūpinti, kad pabėgėlių krizė Europoje būtų ilgesnė ir sunkesnė,“ – postringauja konservatorius Andrius Kubilius savo facebook paskyroje.

Duodamas interviu „Laisvam laikraščiui“ Ramūnas ALAUNIS gan skeptiškai įvertino oficialią Lietuvos poziciją tiek bombarduojamos Sirijos, tiek ir karo pabėgėlių, nelegalių migrantų klausimu: „Lietuvos prezidentės Dalios Grybauskaitės režimo kontroliuojama propagandinė žiniasklaida palaiko Vašingtono pusę. Todėl Lietuvos žmonėms užkertamas kelias į objektyvią informaciją apie tai, kas šiuo metu vyksta Sirijoje. Lietuvai vadovauja itin žemo intelekto bei abejotinos moralės politikai, kurių neišmintingi sprendimai griauna ne tik Lietuvą, bet ir kitas Europos šalis. Paradoksalu tai, jog Lietuvos politinis „elitas“  remia Vašingtono politika, kuri remia teroristus Sirijoje. Dabar gi Lietuva turės priimti karo pabėgėlius, bėgančius nuo JAV remiamų teroristų siautėjimo Sirijoje. Ar prezidentė D. Grybauskaitė palaiko ar kovoja prieš terorizmą? Spręskite patys!.. Rusijos karinė aviacija Sirijoje bombarduoja teroristus, o JAV Afganistane bombarduoja ligonines. Kai tuo tarpu Lietuvos Vyriausybė už mokesčių mokėtojų pinigus Afganistane renovuoja ligonines“, – interviu LL teigia R.Alaunis.

———————————————————————————————————————-

 

— Rusijos prezidentas V. Putinas, iškart po istorinės kalbos JTO Saugumo Taryboje bei pokalbio su JAV prezidentu B. Obama, nusprendė pradėti aviacijos kovinius veiksmus prieš radikalių islamistų teroristines grupuotes Sirijoje, ko gero, puikiai žinodamas, jog tai iššauks neigiamą Vašingtono ir apskritai Vakarų reakciją?  

— 2015 rugsėjo 30 dieną Rusija pradėjo oro antskrydžius prieš save pasiskelbusios „Islamo Valstybės“ (ISIS,  dar žinomos kaip Daesh) ir kitus su Al-Qaeda susijusius taikinius Sirijoje. Šitai karinei operacijai Kremlius ruošėsi mažiausiai mėnesį, o Rusijos aktyvumą Sirijoje JAV/Pentagonas akylai stebėjo per savo žvalgybinius palydovus. Tačiau vos prasidėjus antiteroristinėms operacijoms Vakarų propagandinėje žiniasklaidoje pasipylė pranešimai – neva Putino kovos su terorizmu strategija nėra aiški, todėl pasmerkta žlugti, kad Rusija tariamai padeda Sirijos vyriausybinėms pajėgoms kovoti su sukilėliais, o nuo karinės aviacijos bombardavimų žūsta civiliai. 

— Tad kaip gi čia yra iš tikrųjų?.. Kodėl Rusija pradėjo antiteroristinę operaciją Sirijoje prieš taip vadinamą „Islamo Valstybę“?

— Prieš pradėdamas operaciją Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pabrėžė, kad yra nemažai piliečių iš Europos, Rusijos ir buvusių Tarybų Sąjungos respublikų kariaujančių „Islamo Valstybės“ gretose ir jeigu šiems teroristams pasiseks laimėti karą Sirijoje, jie būtinai sugrįš į savo šalis, tame tarpe ir į Rusiją, kur kels nacionalinę grėsmę.

Žvelgiant giliau, Rusijos kariniai veiksmai prieš teroristus Sirijoje, tai pasipriešinimas JAV/NATO ilgalaikiams geopolitiniams energetiniams tikslams Artimuosiuose Rytuose, tarp kurių yra Sirijos, kaip Rusijos sąjungininkės, destabilizacija. NATO tikslas išstumti Rusijos karinio jūrų laivyno bazes iš Viduržemio jūros, iš Sirijos Tartous uosto. 

Kitas JAV/NATO tikslas, dėl kurio ir kilo karas Sirijoje, buvo užkirsti kelią 10 mlrd. JAV dolerių vertės PARS projektui tiekti dujas iš Irano per Iraką, Siriją į Viduržemio jūrą. Šio projekto sėkmės atveju Iranas kartu su Rusija galėtų mažiausiai 100 metų ES šalims tiekti 40 proc. reikiamų dujų. Dėl to JAV surežisavo „Arabų pavasarį“, kuris iš Libijos vėliau persimetė į Siriją, sukėlė ten tariamai pilietinį karą, bet taip ir nesugebėjo nuversti Sirijos prezidento Bašaro al Asado. JAV tikslas – sukelti žemo intensyvumo karus Sirijoje, Irake ir taip priartėti prie pietinių Rusijos ir jos sąjungininkų sienų. 

Remiantis buvusio Libano ministro pirmininko Saad Hariri informacija, Islamo Valstybės (ISIS) karui Sirijoje, siekiant nuversti teisėtą šalies prezidentą Basharą Al Assadą, ir Irake buvo pritarta Atlanto Tarybos Energetikos šalių vadovų susitikime 2013 lapkričio mėnesį. Tarp kitko, Atlanto Tarybą finansuoja JAV milijardierius George Sorosas, kuris Lietuvoje finansuoja „Atviros Lietuvos Fondą“…

— Įdomu dar ir tai, jog skirtingai nuo JAV finansuojamos karinės intervencijos, siekiant nuversti „diktatorių“ Basharą Al Assadą, Rusijos kariniai veiksmai Sirijoje atitinka tarptautines teisės normas?

— Rusijos veiksmai yra pilnai suderinti su tarptautinės teisės normomis, griežtai laikantis valstybių suverenumo principo. Rusija Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje pasiūlė priimti REZOLIUCIJĄ dėl tarptautinės koalicijos sudarymo kovai prieš „Islamo Valstybę“ Sirijoje. JT Saugumo Tarybos sutikimo Kremliui net nereikėjo, nes Rusijos karinė pagalba Sirijai teikiama remiantis gautu prašymu iš teisėto Sirijos prezidento Basharo Al Assado. 

Buvęs JAV Gynybos sekretorius Chuck Hagel pritarė Rusijos pasiūlymui sudaryti platesnę JT sankcionuotą koaliciją prieš „Islamo Valstybės“ teroristus. Tuo tarpu anksčiau sudarytos JAV vadovaujamos antiteroristinės koalicijos kariniai veiksmai Sirijoje prieš „Islamo Valstybės“ ISIS teroristus yra neteisėti, vykdomi vienašališkai, be Sirijos vyriausybės sutikimo, pažeidžiant tarptautinės teisės normas.

Kovai su taip vadinama „Islamo Valstybe“ (ISIS) Irakas, Iranas, Sirija ir Rusija įkūrė antiteroristinį žvalgybos koordinavimo centrą, kurio būstinė šiuo metu yra Irake.  Centras atviras visoms šalims, kurios kovoja prieš „Islamo Valstybės“ teroristus. Prie šio centro koordinuojamos antiteroristinės operacijos kovai prieš „Islamo Valstybę“ planuoja prisijungti ir Egiptas. Šiuo metu Egiptas kovoja prieš su „Islamo Valstybe“ susijusia teroristine grupuote „Ansar Beit Al-Maqdis“ Egipto šiaurės Sinajaus provincijoje, taip pat su Al-Qaida ir „Musulmonų Brolija“ susijusiais sukilėlių palei sieną su Libija.

— Regis, tolimesnė  konfrontacija tarp Vašingtono ir Maskvos neišvengiama – kokį planą bepasiūlytų Putinas, JAV, Persijos įlankos ir  NATO šalys piktinasi Rusijos kariniais veiksmais Sirijoje?

— Prieš Sirijos prezidentą Basharą Al Assadą kariaujančių ir šį karą palaikančių JAV/NATO šalių koalicija labai įsiuto dėl Rusijos vykdomų antskrydžių Sirijoje prieš su Al-Qaeda susijusias teroristines grupuotes!..

Saudo Arabijos ir kai kurių NATO šalių nervinga reakcija, tarp kurių JAV, Turkija, Kataras, Saudo Arabija, rodo, kad  NATO ir radikalūs islamo kovotojai yra tampriai susiję. Praktiškai nėra jokio skirtumo tarp „Islamo Valstybės“ Sirijoje (ISIS) ir „Jabhat Al-Nusra“ (Al Nusra Fronto) kokiu būdu jie žudo kitatikius. „Jabhat Al-Nusra“ teroristinė grupuotė palaikoma JAV senatoriaus McCaino, kurio didis gerbėjas yra Vytautas Landsbergis ir Dalia Grybauskaitė. Visos teroristinės grupuotės, šiuo metu veikiančios Sirijoje, faktiškai vienodos, iš vieno ir to paties kurpalio!.. 

Vakarų propagandinė žiniasklaida žaibiškai išplatino pranešimus, kai 2015 spalio 4 dieną Rusijos karo lėktuvai, vykdydami antiteroristinę operaciją Sirijoje, netyčia įskrido į Turkijos oro erdvę. Dėl Turkijos oro erdvės pažeidimo Ankara pareiškė protestą Maskvai. Tačiau propagandinė žiniasklaida nutylėjo, kad NATO narės Turkijos lėktuvai, pažeisdami tarptautinę teisę, dažnai pažeidinėja Sirijos oro erdvę. Save pasiskelbusi „Islamo Valstybė“ Sirijoje (ISIS) tebegauna logistinę ir kitokią pagalbą iš Turkijos.

Prancūzija išreiškė nepritarimą Rusijos antiteroristinei operacijai. Prancūzijos prezidentas Hollande apkaltino Rusiją tapus konflikto šalimi dėl paramos Sirijos prezidentui Bašarui al-Asadui. Tuo tarpu pati Prancūzija aktyviai remia vadinamąją Sirijos opozicija, siekdama susigrąžinti savo buvusią koloniją į Prancūzijos įtakos sferą. Būtent Prancūzijos prezidentas Hollande, tikėdamas užsienio remiamos Sirijos „opozicijos“ sukilimo sėkme, 2012 metų lapkričio mėnesį, dar tebevykstant sukilimui, pripažino Sirijos opoziciją  – Sirijos Nacionalinę Tarybą, kaip „vienintelę teisėtą Sirijos vyriausybę ir liaudies atstove“.   Ta pati užsienio šalių valdoma Sirijos „opozicija“ dabar rėkia, kad Rusijos atakos prieš Islamo Valsybę (ISIS) žudo civilius Sirijoje!.. 

Globalistų valdoma propagandinė žiniasklaida ir toliau aktyviai prisideda prie Sirijos karinio konflikto eskalavimo, sistemingai iškraipo faktus apie 2013 rugpjūčio mėnesį tariamai Sirijos prezidento Asado įvykdytas chemines atakas prieš šalies civilius gyventojus. Nuolat kalbama apie tai, kad Sirijoje „pažeidinėjamos žmogaus teisės”, kad niekas „nepalaiko Sirijos prezidento Basharo Al-Assado”.

— Vis tiktai, dar kart  patikslinkite, ką bombarduoja Rusija Sirijoje – teroristus ar vadinamuosius „nuosaikius sukilėlius“?

— Nustatant karinius taikinius, visų pirma, būtina identifikuoti, tikrus teroristus, o ne tuos, kurios nurodo JAV – „demokratijos nešėja“ Sirijoje!.. Todėl pirmosios Rusijos karinės atakos buvo prieš Al-Nusra Fronto grupuotės teroristų kontroliuojamus Homso ir Hamos miestus, kurie formaliai neokupuoti „Islamo Valstybės“ (ISIS), kad būtų panaikinta sausumo kelių blokada vaduojant šiaurinius Sirijos miestus. Kartu su oro antskrydžiais Sirijos vyriausybės armija pradėjo kontrpuolimą, prieš tai gavusi karinės ginkluotės iš Rusijos.

Kai Rusija pradėjo bombarduoti ISIS teroristus, JAV ėmė skųstis, kad bombarduojami ne „Islamo Valstybės“ Sirijoje teroristai, bet Sirijos „sukilėliai“. Viena islamistų grupuotė, kurią bombardavo Rusijos aviacija, buvo apmokyta CŽV. Tad Vašingtonas priekaištavo Kremliui dėl to, kad… Rusija bombardavo JAV remiamus teroristus!..

Vakarų žiniasklaida pranešė, kad Rusijos antiteroristinė operacija padeda prezidentui Assadui kovoti su Sirijos sukilėlių taip vadinama „Laisvąja Sirijos Armija“ (FSA), kuri nustojo gyvuoti dar 2013 metais.  Iki 2012 metų birželio – liepos mėnesio „sukilėlių“ įkurtą „Laisvąją Sirijos Armiją“ (FSA) sudarė kai kurie su Sirijos su „Musulmonų Brolija“ susiję kovotojai, buvę Sirijos armijos karininkai, daug samdinių iš Libijos ir kitų šalių. 2012 birželio – liepos mėnesiais, praėjus metams po sukilimo Sirijoje, užsienio šalių remiama „Laisvoji Sirijos Armija“ patyrė reikšmingus pralaimėjimus. FSA sumažėjimas ir Vahabistų / Salafistų padidėjimas buvo užfiksuotas Tarptautinės Krizių Grupės 2012 metu spalio mėnesio ataskaitoje – „Tentative Jihad: Syria’s Fundamentalist Opposition „.  

 2013 gruodžio mėnesį FSA likučiai pradėjo skilinėti, todėl Vakarų, Turkijos ir Persijos įlankos Arabų šalių parama buvo nukreipta į su Al-Qaeda susijusį Al-Nusrah Frontą (Jabhat Al-Nusrah), Islamo Valstybę Sirijoje (ISIS) ir kitas samdinių grupuotes. 

JAV sukūrė istoriją apie „nuosaikius sukilėlius“, kuriems tiekė ginklus, kad šie nuverstų Sirijos vyriausybę ir prezidentą Assadą. Kai dešimtys tūkstančių JAV CŽV apmokytų „sukilėlių“ perbėgo į Al-Nusra Frontą ir save pasiskelbusią „Islamo Valstybę“ Sirijoje (ISIS). Vakarų propagandinė žiniasklaida tai vaizdavo kaip Amerikos užsienio politikos „nesėkmę“. Tačiau nuo pat Sirijos karo pradžios nebuvo jokių „nuosaikių sukilėlių“. Dar 2007 metais JAV kartu su Saudo Arabija finansavo politinį Al-Qaedos sparną – ekstremistinę Sirijos „Musulmonų Broliją“ ir pradėjo apginkluoti kovotojus, susijusius su pačia Al-Qaeda.  

2011 metais su Al-Qaeda susijęs garsusis Al-Nusrah Frontas pradėjo veikti šalyje JAV vadovaujamame sukilime verčiant legitimų Sirijos prezidentą Assadą ir jo vyriausybę. 2012 metais, kai JAV Valstybės departamentas Al-Nusrah Frontą priskyrė prie užsienio teroristinių organizacijų, net ir tada buvo aišku, kad didžioji dalis antivyriausybinių pajėgų mūšio lauke buvo Al-Qaeda. Iš JAV Valstijų Departamento ataskaitos, susijusios su Al-Nusra Fronto priskyrimu prie teroristinės organizacijos, matyti, kad Al-Qaeda nuo pat Sirijos karo pradžios ne tik dalyvavo kare, bet ir jam vadovavo. Būtent Al-Qaeda ir įstūmė Siriją į chaosą!..  

JAV dabar aiškina, kaip jos apmokyti ir finansuoti „nuosaikieji sukilėliai“ Sirijos mūšių laukuose buvo išblaškyti Al-Qaeda ir Islamo Valstybės (ISIS) grupuočių, o penkių metų karinė operacija žlugo. Tą pripažino ir Vakarų žiniasklaida. Save pasiskelbusios „Laisvosios Sirijos Armijos“ (FSA) sukilėliai perbėgo į islamistinę Jabrat Al-Nusra grupuotę. Po keturių metų FSA visiškai žlugo. O į „Islamo Valstybės“ teroristų grupę perėję „nuosaikieji sukilėliai“ atsinešė milijonus dolerių kainuojančią modernią JAV ginkluotę. Paskutinė JAV finansuota ir apmokyta grupuotė „30 Divizija“ („Division 30“) taip pat tariamai perėjo į Al-Qaedos grupuotės Jabrat Al-Nusra pusę, tarytum jie nebūtų Al-Qaeda kovotojai nuo pat pradžių!.. 

Deja, nuo pat 2007-ųjų JAV neturėjo jokių ketinimų sukurti „nuosaikius sukilėlius“, o tariamų sukilėlių perbėgimai yra tik priedanga, kad būtų tiesiogiai finansuojama ir apginkluojama Al-Qaeda ir „Islamo Valstybė“ Sirijoje (ISIS). Sirijoje niekada nebuvo tikrų „sukilėlių“. Todėl visos „nuosaikių sukilėlių“ grupuotės Sirijoje, kurias bombarduoja Rusijos aviacija, yra susijusios su Al-Qaeda. Tą jau pripažino JAV dienraštis „The New York Times“: „Rusija bombarduoja teroristus, kurie veikia po Al-Qaeda vėliava. Rusija bombarduoja Al-Qaeda.“

JAV niekada neturėjo rimtų ketinimų kovoti prieš „Islamo Valstybę“ Sirijoje (ISIS) ir Al-Qaeda. Jei Vašingtonas tikrai būtų norėjęs kovoti prieš teroristus Sirijoje, tai būtų uždaręs ginklų, amunicijos, šarvuočių ir kovotojų tiekimo kelius Turkijos pasienyje su Sirija. JAV sąmoningai leido tiekti ginklus „Islamo Valstybei“ (ISIS) iš Saudo Arabijos, Kataro ir savo karinių bazių Turkijoje ir Jordanijoje.  

Saudo Arabijos, JAV, Turkijos, Prancūzijos ir kai kurių kitų NATO šalių susirūpinimas tikrai neturi nieko bendro su tariamomis civilių žmonių mirtimis nuo Rusijos karinės aviacijos antskrydžių. Esmė ta, kad milijardai JAV dolerių, išleistų Saudo Arabijos ir CŽV mėginant nuversti Sirijos prezidentą Basharą Al-Assadą, buvo išmesti tarsi į balą. Hezbollah brigadų Irake politinės komisijos vadovas Husseinas Al-Ramahi ne kartą tvirtino, kad ginklai ir šaudmenys konfiskuoti iš „Islamo Valstybės“ teroristų turi žymėjimus, įrodančius, kad jie priklauso Saudo Arabijai. 

Irano ginkluotųjų pajėgų štabo vyriausiojo vado pavaduotojas brigados generolas Masoud Jazayeri ne kartą tvirtino, kad JAV ginkluotosios pajėgos „Islamo Valstybės“ (ISIS) kariams tiekia ginklus ir uniformas nuo pat JAV antiteroristinės koalicijos sukūrimo. Per Sirijos Kobane miesto mūšius Turkija padėjo teroristams ginklais ir amunicija, tiekdama juos per Turkijos-Sirijos patikrinimo postus. Todėl tikėtina, kad Rusijai vykdant antiteroristinę operaciją JAV ir Turkija džihadistams toliau tieks ginklus. Net neabejoju, kad Vakarų žvalgybos agentūros jau užsakė savo finansuojamoms džihadistų grupuotėms parengti teroristinius išpuolius prieš Rusiją…

— Jūsų nuomone, Rusijos pradėta antiteroristinė operacija Sirijoje bus  veiksminga ar, vis tiktai, sukels globalų konfliktą, kaip nuogąstauja kai kurie Europos šalių lyderiai?

— Skirtingai nuo JAV antoteroristinės operacijos, Rusijos kariniai veiksmai yra palaikomi Sirijos sausumos pajėgų. Rusijos aviacija sumažins „Islamo Valstybės“ Sirijoje (ISIS) pasipriešinimą priešakinėse fronto linijose, Sirijos sausumos pajėgos greitai užims savo pozicijas, todėl dauguma džihadistų bus priversti bėgti arba pasiduoti. Taip pat bus užkirstas kelias teroristų ginklų tiekimui.

Be to, Rusijos karo lėktuvų dislokacija Sirijoje leidžia kontroliuoti oro erdvę tiek Sirijoje, tiek Irake. Antiteroristinei operacijai prieš „Islamo Valstybę“ Sirijoje (ISIS) Rusija naudoja ne tik aviaciją, bet ir karinį jūrų laivyną. Kaip žinia, keturi Rusijos karo laivai dislokuoti Kaspijos jūroje spalio 7 d. paleido apie 1500 km skrendančias sparuotąsias raketas į ISIS bei kitų teroristinių grupuočių taikinius. Šios atakos buvo suderintos su Iranu ir Iraku, nes būtent per jų oro erdvę skriejo rusų raketos. Jau dabar sunaikinta dauguma teroristų vadaviečių ir kontrolės centrų: Jabhat Al-Nusra grupuotės vadavietė Saraqib mieste, „Islamo Valstybės“ Sirijoje (ISIS) vadavietė Al-Raqqa mieste; Idlibo provincijoje buvo atakuotos Jaysh Al-Fateh (Užkariautojų Armijos) grupuotės kovotojų pozicijos.

Taigi, tai ne tik Rusijos kovos prieš terorizmą, bet ir karinių technologijų demonstravimas JAV ir NATO valstybėms, kad iš Kaspijos jūros Rusija gali apginti savo karinę aviacijos bazę esančią Latakijoje, prie Viduržemio jūros, iš kurios vykdomos karinės oro operacijos. Rusijos kariniai veiksmai taip pat parodė, kad Irakas beveik ištrūko iš JAV įtakos zonos. Artimiausiu metu Irakas kovai su terorizmu taip pat prašys Rusijos karinės pagalbos.

Karas Sirijoje tikrai neįklimps ir tikrai netaps globaliniu, kaip vaizduoja Vakarų žiniasklaida. Europos Tarybos Užsienio Ryšių vyresniojo mokslinio bendradarbio Julien‘o Barnes‘o-Dacey nuogąstavimai, kad „Artimųjų Rytų regiono šalys  – Kataras, Saudo Arabija ir Turkija, reaguodamos į Rusijos intervenciją Sirijoje, sukels stiprią reakciją kariniu atsaku“ yra paprasčiausias gąsdinimas. Saudo Arabija yra įklimpusi į karą su Jemenu ir tikrai nenorės veltis į Sirijos karinį konfliktą. Be to, Saudo Arabijai reikėtų stoti į kovą ir su regiono lyderiu Iranu. Žinoma, JAV per Saudo Arabiją ir toliau slapta nelegaliai ginklais rems antivalstybines grupuotes Sirijoje. 

Rusijos antiteroristinė operacija Sirijoje rodo, kad Rusija tampa supervalstybe, galinčia stoti į globalinį karą prieš  terorizmą. JAV kova prieš terorizmą tebuvo fikcija, tik priemonė, siekiant tapti vienvaldžia pasaulio valstybe.

Putinas ne tik kovoja su teroristais, atakuodamas tiek „Islamo Valstybę“, tiek ir kitas su Al-Qaeda ir terorizmu susijusias grupuotes. Matyt, Rusijos prezidentas V. Putinas tokiu būdu siekia pakeisti pasaulinių jėgų balansą. 

 

— Dėkoju už pokalbį.

————————————————————————————————————-

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));