R. Pakso bylos nagrinėjimas JTO bus tęsiamas kinų kalba

R. Pakso bylos nagrinėjimas JTO bus tęsiamas kinų kalba

Šiandien Rolando Pakso advokatas prof. dr. Stanislovas Tomas pateikė naują skundą Jungtinių Tautų Organizacijai dėl Lietuvos Respublikos atsisakymo vykdyti Europos žmogaus teisių teismo ir Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komiteto sprendimus R. Pakso bylose. Skundas pateiktas kinų kalba, kuri nuo šiol ir bus procedūrinė darbo kalba.

 

Jau trys kartus 2015-03-12, 2015-12-09 ir 2016-05-10 Europos Tarybos Ministrų Komitetas buvo nurodęs Lietuvos Respublikai leisti R. Paksui dalyvauti 2016-10-09 rinkimuose į Seimą, tačiau visus tris nurodymus Lietuvos Vyriausybė kaip visada ignoravo.

 

2014-03-25 Jungtinių Tautų Žmogaus teisių komitetas (aukštesnė už EŽTT instancija) priėmė Konstatavimą Nr. 2155/2012, kuriuo įpareigojo Lietuvos Vyriausybę atgaline data nuo 2004 birželio atkurti R. Pakso teisę dalyvauti rinkimuose nei eiti Ministro pirmininko pareigas. 2015-12-02 JTO Komitetas pradėjo procedūrą dėl Konstatavimo neįgyvendinimo ir išsiuntė laišką Lietuvos vyriausybei. Prof. S. Tomas prašė sustabdyti Lietuvos vyriausybės balsavimo teisę JTO. 2016-03-31 Komitetas savo 116-osios sesijos metu priėmė sprendimą pakviesti Lietuvos Vyriausybę atviram dialogui dėl R. Pakso teisių atkūrimo atgaline data, tačiau iki šiol Vilnius nieko neatsakė.

 

Sprendimas tęsti bylos nagrinėjimą kiniškai priimtas dėl to, kad prof. dr. Stanislovas Tomas iš dalies yra etninis kinas. Kinų kalba yra oficiali Jungtinių Tautų Organizacijos kalba, Kinijos Liaudies Respublikos, Kinijos Respublikos ir Singapūro Respublikos valstybinė kalba. Kinų raštas yra oficialus japonų kalbos raštas.

 

Advokatas S. Tomas veikia su Rusijos Federacijos užsienio advokato licencija Nr. 116 Sarko Feode. Sarko Feodas yra Britų karūnos valda. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));