R.Karbauskis : Mes garbingai perduosime valdžią rinkimus laimėjusiems konservatoriams, nes tokia yra Tautos valia

rk

rk

Mes garbingai perduosime valdžią rinkimus laimėjusiems konservatoriams, nes tokia yra Tautos valia. Be to, tai padarysime didžiuodamiesi, kad mums pavyko tai, ko iki mūsų buvusioms Vyriausybėms nepavyko – 50 proc. padidėjusios pensijos, įvesti vaiko pinigai, kurie kitąmet augs, suvaldyta SODROS skola – beveik 4 mlrd. eurų skolos turėjusi SODRA tapo per 500 mln. eurų rezervą sukaupusiu fondu.

Per šiuos ketverius metus mums pavyko reikšmingai sumažinti pajamų nelygybę, skurdą valstybėje. Lietuvos vardas šiandien pasaulyje skamba, kaip pavyzdžiu kitoms šalims tampančios valstybės, kurios ekonomika yra tokia, kad ekonomistai tai vadina „stebuklu“. Mūsų valstybės skola, lyginant su kitomis šalimis, net ir po pirmosios COVID-19 bangos išlieka viena mažiausių ir, pasak ekonomistų, skolos valdymas priklausys nuo būsimos valdžios sprendimų. COVID-19 situacija, net vis dar augant susirgimų skaičiams, yra viena geresnių ES. Tuo turime džiaugtis, bet nepamiršti ir tai, ką dar galima padaryti – jei savivaldybės susimąstys (ir net Vilnius), ims rimtai vertinti ekspertų siūlymus dėl laikinų veiklų ribojimų, situacija gali imti vėl sparčiai gerėti, kaip ir pirmosios bangos metu.

Taip pat didžiuojamės darbais, dėl kurių buvome praminti „draudikų partija“ – mirčių nuo alkoholio sukeltų ligų sumažėjo ‪kelis‬ kartus, vaikai auga saugesnėje ir draugiškesnėje aplinkoje be tabako ir alkoholio. Į Lietuvą važiuoja užsienio ekspertai daryti tyrimus, o užsienio valstybės į juos investuoja milijonus, kad suprastų ir galėtų pasimokyti, kaip toks reguliavimas, kaip alkoholio reklamos draudimas žiniasklaidoje, per tokį trumpą laiką teigiamai paveikia socialinį gyvenimą, šeimų gerovę. Žinoma, alkoholio pramonė ir nuo jos priklausantys verslai, dėl reklamos draudimo neteko daug pinigų. Jų neteko ir dalis farmacijos įmonių, kurios priešinosi vaistų kainų sumažinimui.

Ne kokia situacija tapo ir „neliečiamiesiems“, kuriems buvo uždaryti keliai prie valstybės finansų. Todėl patyrėme milžinišką spaudimą ir tokią prieš mus nukreiptos propagandos kampaniją, kurios iki šiol nei vienai partijai iki mūsų neteko patirti. Tačiau Jūsų dėka vis dar išliekame skaitlingi Seime ir šiandien galiu pažadėti, kad mes būsime konstruktyvi ir aktyvi opozicija. Turėsime stiprią frakciją Seime ir kompetentingą šešėlinę Vyriausybę, tad rengsime ir siūlysime užtikrinančius mūsų darbų tęstinumą projektus.

Netrukdysime valdantiesiems dirbti, tačiau atidžiai stebėsime jų įstatymines iniciatyvas, vertinsime ir viešinsime, ar jos rengiamos žmonių gerovei, ar interesų grupėms. Pagrindo būti atidūs turime, ypač jei prisimintume šioje kadencijoje visuomenę sukrėtusius politinės korupcijos skandalus, konservatorių lyderio pietus su įtakingais alkoholio ir žiniasklaidos verslų atstovais, liberalo E. Masiulio dėžutę…ir šiuo metu dar besitęsiančias bylas teismuose. Manau, visi norime, kad tai nepasikartotų.

Aišku, nepaisant to, kad iš karto po rinkimų buvo įgarsinti pagrindiniai darbai, kurių imsis naujieji valdantieji, kaip alkoholio reklamos atšaukimas žiniasklaidoje, kaip marihuanos įteisinimas, ar prostitucijos legalizavimas, tikimės, kad jie turi ir konkretų svarbių darbų Lietuvai planą. Ypač, tą svarbiausią planą, kaip jie valdys COVID-19 situaciją bei jos padarinius socialiniam ir ekonominiam valstybės gyvenimui. Nes dabar, vertindami viešus būsimos premjerės I. Šimonytės ir konservatorių lyderio G. Landsbergio pasisakymus, galime manyti, kad nėra jokio konkretaus plano.

Konservatorių retorika, iki šiol, net po rinkimų, pagrįsta ne savo būsimų darbų viešinimu, detalizavimu, o tik kaltinimais mums, nesiūlant nieko geriau. Suprantu, kad tokiu būdu konservatoriai ruošia sau „pagalvę“ tam atvejui, jeigu jiems vėl nepavyks, kaip ir 2008-2012 m. nepavyko A. Kubiliaus Vyriausybei. Tad ne mes paliekame bombas, kaip skamba konservatorių antraštės, o jų gali prisigaminti ir sau bei žmonėms padėti patys konservatoriai, kurie kol kas nerodo jokių pasiruošimo būti valdžia ženklų.

Ramūnas Karbauskis nuotrauka.
Ramūnas Karbauskis nuotrauka.
Ramūnas Karbauskis nuotrauka.
Facebook komentarai
});}(jQuery));