R. Karbauskis: konservatoriai bando diskredituoti S. Jakeliūną, nes jo principingas darbas kelia grėsmę jų politinei reputacijai

 

 

R. Karbauskis: konservatoriai bando diskredituoti S. Jakeliūną, nes jo principingas darbas kelia grėsmę jų politinei reputacijai

LVŽS frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis sako, jog konservatorių bandymai diskredituoti S. Jakeliūną susiję su jo vadovaujamame Biudžeto ir finansų komitete atliekamu parlamentiniu tyrimu, kuriame vertinami ankstesnių vyriausybių, tarp kurių – ir konservatorių, priimti sprendimai dėl valstybės finansų planavimo ir skolinimosi krizės metais, taip pat bankų ir jų priežiūros institucijų veiksmų.

LVŽS frakcijos lyderio manymu, konservatoriai bando daryti spaudimą tyrimą atliekančio komiteto pirmininkui, bijo atsakinėti į komitete užduodamus nepatogius klausimus ir tikisi pasislėpti už dirbtinai sukeltų skandalų. Dėl to rengia viešųjų ryšių akcijas, kuriomis bet kokia kaina siekia mesti šešėlį Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkui ir nukreipti visuomenės dėmesį nuo jo vykdomo tyrimo. Tokią LVŽS lyderio reakciją išprovokavo konservatorių viešas pareiškimas, neva LVŽS frakcijos narys, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Stasys Jakeliūnas galėjo spausti Konstitucinio teismo teisėjus ir jo elgesį turėtų įvertinti etikos sargai.

„Kuomet konservatoriai užfiksuojami darantys galimai neteisėtą veiką arba jų paprašoma paaiškinti anksčiau priimtus sprendimus, jie visuomet ima ieškoti kaltų kitur, bandydami nukreipti dėmesį nuo savo bėdų. Šiandien turime pagrįstų įtarimų, jog konservatoriai vadovaujasi ne valstybės interesais, bet atstovauja atskiroms interesų grupėms – net nesislėpdami atstovauja pensijų fondams, jų inicijuotas skundas Konstituciniam Teismui papuslapiui sutampa su pensijų fondų teisininkų rengtu tekstu, kuriuo siekiama ne naudos pensininkams, ne pensijų sistemos stabilumo, o apsaugoti pensijų fondų interesus. Ši pastarosiomis dienomis paaiškėjusi istorija gali tapti dar vienu politinės korupcijos pavyzdžiu visuomenei. Manau, kad frakcijoje diskutuosime, ar tokia veikla, kai Seimo narių grupė proteguoja vienos interesų grupės interesus ir tos interesų grupės rengtų tekstų turinį savo rankomis perduoda Konstituciniam Teismui, yra suderinama su Lietuvos Respublikos Konstitucijos 59 straipsnio 4 dalies nuostata, kad pareigas eidami Seimo nariai vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, valstybės interesais, savo sąžine ir negali būti varžomi jokių mandatų. Galimo pačių konservatorių padaryto Konstitucijos pažeidimo kontekste konservatorių grasinimai apkalta S. Jakeliūnui dar labiau šokiruoja“, – sako R. Karbauskis.

LVŽS frakcijos seniūnas sveikina Seimo nario S. Jakeliūno sprendimą eiti teisiniu keliu ir kreiptis į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl G. Landsbergio paskleisto šmeižto, kuomet viename iš interneto portalų vykusioje laidoje G. Landsbergis paskleidė tikrovės neatitinkančią informaciją, esą S. Jakeliūnas padarė apysunkį nusikaltimą – grasino Konstitucinio Teismo teisėjams.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LIUTAURAS ULEVIČIUS, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
 
Facebook komentarai
});}(jQuery));