Popiežiaus vizito organizatoriai: atversime papildomą sektorių Kauno Santakoje


Popiežiaus vizito organizatoriai: atversime papildomą sektorių Kauno Santakoje

20180705140510 Logotipas mazas 2

Likus keturioms dienoms iki popiežiaus Pranciškaus vizito, organizatoriai praneša, kad kviečia visus – net ir neturinčius nemokamų kvietimų – į Kauno Santakos parką, kur rugsėjo 23 d. šventąsias Mišias aukos pats Šventasis Tėvas.

„Atveriame papildomą sektorių, kuris bus netoli Kauno Laisvės kario skulptūros. Į jį patekti galės neturintys nemokamai dalintų kvietimų – praėję patikros vartelius jie galės stebėti šv. Mišias specialiai šiam sektoriui skirtame ekrane“, – sakė Popiežiaus vizito koordinatorė Kaune Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė. Ji pridūrė, kad informacijos palapinėse taip pat bus dalinami iš visos Lietuvos surinkti nepanaudoti kvietimai, leisiantys patekti į ir kitus Santakos sektorius.

Kaunas0923003

„Kaunas yra pasiruošęs šiai didelei šventei. Numatytos aikštelės automobiliams parkuoti, mieste važinės nemokamas viešasis transportas ir specialiai popiežiaus vizitui skirti maršrutai, pažymėti „P“ raide. Tai bus vienas iš įvykių, kuris įsirašys į Kauno miesto istoriją. Šventasis Tėvas atvyksta tam, kad mes galėtume kartu su juo patirti Evangelijos džiaugsmą, todėl siekiame, kad šioje šventėje galėtų dalyvauti kiekvienas, kuris atvyks“, – sakė Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė.

Ji priminė, kad Kaune Šventąjį Tėvą bus galima pasveikinti ne tik Mišiose Santakos parke, bet ir važiuojantį papamobiliu iš Kauno arkivyskupijos kurijos į Kauno arkikatedrą baziliką, kur popiežius Pranciškus susitiks su dvasininkais, pašvęstojo gyvenimo žmonėmis ir seminaristais.

Sušilti bus galima Jėzuitų bažnyčioje, Santakoje vyks laukimo programa

Atvykti į Kauno Santakos parką bus galima jau nuo šeštadienio vakaro 22 val., o nuo 5 val. ryto čia prasidės laukimo programa – žmonės liudys, kaip jie atrado viltį savo gyvenime, bus giedama, meldžiamasi, žiūrimi trumpi vaizdo įrašai, prisimenama ir šv. Jono Pauliaus II kelionė, nešusi Lietuvai laisvės žinią prieš 25-erius metus. Atvykti į Kauno Santakos parką reikia iki 8 val. ryto, o šventąsias Mišias popiežius aukos 10 val.

Visą naktį žmonės bus laukiami ir Kauno Rotušės aikštėje esančioje Šv. Pranciškaus Ksavero (jėzuitų) bažnyčioje, kur jau nuo penktadienio vakaro vyks nepertraukiamas maldos budėjimas, jaunimas giedos šlovinimo giesmes, bus galima atlikti išpažintį ar tiesiog sušilti.

Nemokamas viešasis transportas

Sekmadienį, rugsėjo 23 d., viešuoju transportu kauniečiai ir miesto svečiai galės naudotis nemokamai. Į miesto gatves išvažiuos papildomi autobusai ir troleibusai, kurie važiuos 5–10 minučių intervalu. „Nuo šeštadienio 22 val. iki pat sekmadienio vakaro mieste kursuos 10 specialių maršrutų, pažymėtų raide „P“, o viešasis transportas nesustodamas važiuos tiek dieną, tiek naktį. Tokiu būdu užtikrinsime, jog į Santakos parką visi galėtų atvykti sklandžiai ir laiku“, – teigia Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vilius Šiliauskas.

Parkavimo aikštelės

Iš toliau automobiliais atvykusiems piligrimams Kauno savivaldybė yra numačiusi nemokamų parkavimo aikštelių. Pagrindinė parkavimo vieta bus S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas Aleksote. Esant tinkamoms oro sąlygoms čia galės tilpti apie 30 tūkstančių automobilių. Numatytos ir kitos aikštelės – prekybos centro „Mega“ aikštelė ar Aleksandro Stulginskio universiteto miestelis. Nuo aikštelių prie „Megos“ ir Aleksandro Stulginskio universiteto žmonės bus vežami nemokamu viešuoju transportu.  

Susitikimų vietų schemas ir kitą naudingą informaciją galite rasti www.popieziausvizitas.lt

 

LVK Pasiruošimo Popiežiaus vizitui komiteto informacija

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ŽIVILĖ PELURITIENĖ, VILNIAUS ARKIVYSKUPIJA
Facebook komentarai
});}(jQuery));