Priešinamasi tautos išblaivėjimui – gal tai naudinga konservatoriams?

Priešinamasi tautos išblaivėjimui – gal tai naudinga konservatoriams?

Kristina Sulikienė

Vien žinant, kad Kaušpėdo dukterėčia Liepa – asmeninė Vytauto Landsbergio sekretorė, o Valatka buvo vienas aršiausių Klonio budėtojų kritikų, ir neigė pedofiliją, o Samo jaunystė buvo tokia audringa, kad akivaizdu, jog žmogus privalėjo mesti gerti – nuostabą kelia visų šių sukilusių anų “laisvės laikų” “zombių” rėkavimai, kad uždrausti prisigerti – yra vos ne antrasis sovietų sugrįžimas.

Pažįstu visiškai negeriančių žmonių, pavyzdžiui, Marius Jonaitis. Jis savo FB paskyroje atvirai dalinasi blaivybės privalumais: jeigu anksčiau vakare, rašo Marius, jau po bokalo būdavau apsunkęs, dabar kai visiškai negeriu, dar kažką skaitau, tvarkausi – veikiu daugiau, ir prasmingiau gyvenu, – dalijasi aktyvus visuomenininkas.

Ar tai blogai, jeigu žmogus ilgiau budrus, tvarkosi, kažką skaito? Kam tai blogai? Atsakymas aiškus – tokio pobūdžio valdžiai, kuri nemylėjo tautos, ir norėjo ją užzombintą valdyti.

Nuzombinti galėjo eiti ir balsuoti referendume dvi dienas, ir gauti …alaus bokalą. Po to zombis jeigu mąstys, ką tada padarė – bus gėda. Todėl girdomi toliau.

Valatka vakar per radiją verkė, jog jeigu bus draudžiama gerti, neva  čia bus Valančiaus idėjų DISKREDITACIJA. Atsiprašau – Valančiaus sąjūdis tikrai nebuvo POLITINIS, o DOROVINIS.

Neteisus Valatka teigdamas, jog Valančius draudė gerti tik karčemose, ir tik valdišką degtinę.

Galima rasti archyvinių pasižadėjimo IŠ VISO NEGERTI VISĄ MĖNESĮ NIEKO ANEI DEGTINĖS, ANEI VYNO, ANEI ALAUS kopijų, jas mėgstama klijuoti gyvo alaus baruose.

Valatka mėgsta girtis, kad jis atkūrė Lietuvą, kad pasirašė Nepriklausomybės aktą. Primsiniu, jog 1991 02 09 Lietuvą atkūrė Lietuvos Tauta, visuotiniame plesbicite, jeigu visi būtų prasigėrę, turbūt referendumo rezultatas būtų buvęs kiek kitoks. Tauta buvo blaivi, veikė ir blokada, nepritekliai, visi buvo vieningi. Lietuvos tauta tada buvo ir rusai, baltarusiai, latviai, vokiečiai, žydai – visi balsavo. Šiandien girdime, jog jie visi jau mūsų tautos priešai, nes kalba savo kalba. Gal tai irgi zombinimo rezultatas – o jeigu piliečiai ištisai geria, juos galima įtikinti ir tuo, kad tuoj užpuls Rusija…

Dabar gi išmokamos pašalpos, ir bedarbiai pirmiausia bėga prisipirkti alkoholio. Iš kur žinau? Matau tą vaizdą pašalpų gavimo dieną. Pašalpų įstaigos gudrauja asocialioms šeimoms duodamos parduotuvių talonus – na ir kas, tos gudrios šeimos susikeičia kai kuriais talonais, juos parduoda, ir vis tiek nusiperka rūkalų ir gėrimo.

Vienas mūsų gyvenvietės pagarsėjęs girtuoklis Petras girtas dirba plytų fabrike, kartą buvo įkritęs į pečių ir vos nesudegė, po to matyt darbovietė privalo jį laikyti darbe, o jis toliau darbo metu geria, nes per gamyklos teritorijos tvorą peršoka, o parduotuvės tiesiog palei gamyklos nosį. Kokių nelaimių gali nutikti darbe, kai geriama? Deja, dar prieš tai buvusi plytų fabriko valdžia atleido negeriančius, o šitą girtuoklį – paliko. Nes, elementariai – girtuoklį lengviau valdyti. 

Kai kuriose darbovietėse, jeigu darbuotojas nesutinka ryte išgerti degtinės, jis “ne prie chebros”. Kai kur spirito ar degtinės stiklinė dalijama nemokamai – fabrikuose, kur darbuotojai dirba kenksmingomis sąlygomis, kad jeigu kas nutiks – jo kraujyje vėliau ras etilo alkoholio, ir apkaltins jį patį. 

Tautos blaivintojai, gali būti, žino liūdną ir realią statistiką – tiksliau, realią ne statistinę padėtį…

Bet negi oligarchinė santvarka, valdanti žmones kaip vergus, pasiduos taip greitai? Ne. 

Jeigu išvystyta visa Sistema, kaip laikyti uždarytą fabrike žmogų, jam mokėti atlyginius vokeliuose – tiesiog leisti jam gerti darbe, tada jis pats yra kaltas, jis bijo, kad bus išmestas, ir tada galima juo manipuliuoti.

Ar gamyklos pažiba Petras visada gėrė darbe ir po darbo, voliojosi grioviuose, vogė iš parduotuvių? Taip, yra teistas už padirbto pinigo realizavimą, gavo kalėjimo, yra vogęs iš ūkininko mėsą, ir gyręsis visur aplinkui.Yra netgi vogęs 1 eurą kainuojantį vyno butelį iš mūsų “Maximos”, buo sučiuptas, ir buvo teisiamas.

 Yra vogęs ir kolūkio laikais, gavęs teistumą. Tokie žmonės niekada nesikeičia, bet ar mes neturime teisės bandyti pakeisti jaunimą? Bent įtakoti, kad jie nepasidarytų tokiais kaip mūsų gyvenvietės girtuoklis Petras? Tarybiniais metais bent jau kolūkio lentoje parašydavo “Petras yra girtuoklis ir vagis”.

Dabar Petras yra šaunuolis – pragėrė net mašiną, nes girtas važiavo iš garažo, buvo pričiuptas.  Girtas važinėja dviračiu. Bet čia juk gyvenvietės girtuoklis Petras, ir gamyklos pažiba – dirba girtas, verčia kitus dirbti už save. Darbo metu būna tiesiog guli, bet jam mokama alga. Už ką? Už gėrimą? Tokie žmonės žino “kaip”. 

Alkoholis priklauso žmonių valdymo sistemoms.

Ta pati blaivininko Verygos blaivininkė patarėja Rūta mūsų kaime išlaiko girtuoklius, veža jiems maisto ir alaus, vyno arba tiesiog duoda rublelį kitą nusipirkti nelegalaus, esančio taške. Nes žino, jog taip galima juos valdyti. Tačiau mitinguose pasisako “už blaivią”. Rūta yra konservatorių, Landsbergio žmogus. Gal prie Verygos pristatyta, kad diskredituotų jo idėjas, jo veiklą. Nes visi Rokų apylinkėse žino, jog ji palaiko ir išlaiko alkoholikus, nes tokiu būdu verčia juos pas save padirbėti – už šlakelį gėrimo. 

Mano klausimas ir būtų – kieno ausys kyšo už šitos isterijos: vajei, jau uždraus gerti, ribos prieinamumą. 

Beje, tik alkoholikai negali namie laikyti alkoholio. Jeigu žmogus neturi gėrimo problemos, jis tiesiog norimą sunaudotiną kiekį laikys kur nors bariuke ar sandėliuke. Tarkime, Vokietijoje, kur gyvenau, buvo ganėtinai neskanus alus, tai atsiveždavau dėžę lietuviško, ir laikydavau sandėliuke, kai užsimanydavau – pasiimdavau, ir išgerdavau. Ir kitus lietuvius pavaišindavau. Man nereikėjo visos dėžės sudoroti iš karto. Taip ir čia – jeigu bus tam tikros darbo valandos, žmogus galės nusipirkti didesnį kiekį savo norimo gėrimo, ir laikyti namie. Kodėl norima, kad visą laiką būtų prieinama? Kad kaimo alkoholikai, kuriais manipuliuojama – galėtų visada prieiti? O gal laiks žmonėms už darbą mokėti kad ir geru maistu, ar sumokant jų vaikų išlaidas? Kodėl už padienius darbus mokama gėrimu, kai to paties darbininko vaikas alksta? Taip, Rūtai labai patogu, tačiau vien šlakeliu kaimietis negali būti gyvas. Šlakeliais moka ir kiti, nelegaliai turintys spirito namie. Yra toks paplitęs “atsiskaitymo” būdas. Kaip minėjau aukščiau, įprasta leisti girtiems dirbti fabrikuose. Kokia būtų darbo kokybė, jeigu žmonės darbe negertų? Gal pamažėtų gamybinių trauma? Ar apie tai niekas nesusimąstė?

Teko dirbti įvairiose mokyklose. Vienoje vyno buteliai voliojosi mokytojų kambaryje. Mokykloje buvo geriama. Pranešiau į to rajono savivaldybę, nes man buvo nesuvokiami tokie dalykai. Vyksta kažkoks susirinkimas, matyt, svarstė mano “nelojalų elgesį”, kad pranešiau apie alkoholizmą mokykloje. Ir staiga iš po vienos mokytojos kojų išsiridena vyno butelis…

Jeigu vidurinėse mokyklose geriama – kas vyksta fabrikuose, privačiose įstaigose? Lietuvos kariuomenėje irgi priimtas įsakas, kad galima gerti reprezentacijų metu. Tarsi suprantama.

Tačiau kas vyksta kareivinėse? Paklauskite iš sistemos “išspjautų” “nelojalių” karių. Ne vienas ir ne du pričiupti apsirūkę marihuanos. Apdujusius lengviau valdyti. Kodėl kareiviai kareivinėse mušasi? Alkoholis, marihuana atpalaiduoja, ir skatina žemiausius jausmus, o jeigu žmogus turi užslėptą agresiją – ji ir išsiveržia.Po to policija, o šiuo konkrečiu atveju – karo policija, turi darbo, yra “reikalingos”, gali prisipirkti naujų mašinų.Jeigu vyrai nemuš žmonų – vėlgi policija neturės darbo, ir vaikų teisės negalės masiškai atiminėti vaikų.

Kritika šiai valdžiai “ji nori masiškai atiminėti vaikus” – nepagrįsta. Ši valdžia nori atzombinti tautą, o prieš tai buvę elementai, su savo “meniniu skyriumi” – aktyviai priešinasi.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));