Pinigų plovimo LRT gijos – prezidentūroje

Seskus

Seskus

 

Gijos – Prezidentūroje

Seskus

Viešųjų įstaigų ir „uabų“ čiuptuvai apraizgė europinių ir biudžetinių lėšų šaltinius, o trys draugai ir verslo partneriai Edmundas Jakilaitis (40), Jogaila Morkūnas (44) ir Laurynas Šeškus (41) nė kiek nesijaudina dėl Seime prasidėjusio Lietuvos nacionalinio transliuotojo tyrimo. „Su manim tai išvis nesusiję“, – sakė „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „Patriotai“ L. Šeškus ir pridūrė, jog visas tas tyrimas buvo pradėtas tik dėl to, kad E. Jakilaitis kaip žurnalistas paklausė Ramūno Karbauskio (48) nemalonių klausimų apie jo verslą.

 

Vis dėlto tyrimas klampina žiniasklaidos verslininkų trijulę, mat paaiškėjo, kad Europos Sąjungos lėšas bent vienam projektui jie gavo be konkurso, o paskui perleido vieni kitiems dar įtartinesnėmis aplinkybėmis. ES lėšomis finansuojamą per LRT transliuojamą „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ laidą kurianti prodiuserių kompanija yra mokėjusi atlygį viešosios įstaigos, kurios skelbiamus konkursus nuolat laimi, vadovei. Nuo 2011 m. viešuosius pirkimus per visuomeninį transliuotoją rodomai laidai kurti skelbia viešoji įstaiga „Pirmoji kava“. Jos direktorė Julija Matulaitė yra gavusi atlyginimą iš bendrovės „TV-Play“, kaskart laiminčios konkursą ir gaunančios mažiausiai po 160 tūkst. eurų projektui kurti. Šią laidą globoja šalies vadovė Dalia Grybauskaitė. LRT klausimus kuruojančios prezidentės švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Rūta Kačkutė yra „Pirmosios kavos“ vadovės J. Matulaitės pusseserė.

„Išvydus visos kompanijos bendrų atostogų nuotraukas, kai dalyvauja visi suinteresuoti asmenys, visi, kas dalyvauja tose schemose, daugiau klausimų ir nekyla“, – sakė „Patriotams“ prodiuseris Saulius Bartkus. Anot jo, toje schemoje dalyvaujantys asmenys turi vadinamąjį politinį „stogą“. 

Kaip šią situaciją pateisins Audrius Siaurusevičius, S. Bartkaus minėtų suinteresuotų žmonių bendrų atostogų dalyvis, sužinosite šįvakar 21.30 „Patriotų“ laidoje per „Lietuvos ryto“ televiziją.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));