„Paskolų klubas“ tapo pirmąją tarpusavio skolinimosi platforma, per kurią suteikta 15 mln. eurų paskolų

„Paskolų klubas“ tapo pirmąją tarpusavio skolinimosi platforma, per kurią suteikta 15 mln. eurų paskolų

 

„Paskolų klubas“ tapo pirmąją Lietuvoje tarpusavio skolinimosi platforma, per kurią suteikta 15 mln. eurų paskolų. „Pirmieji 10 mln. eurų per mūsų platformą suteikti per beveik dvejus metus, o išduoti kitus 5 mln. eurų pakako tik 5 mėnesių. Tai rodo, kad mūsų strategija edukuoti rinką, investuoti į platformos saugumą ir paprastumą bei klientams siūloma kainodara jau duoda vaisių“, – sako „Paskolų klubo“ valdybos pirmininkas Evaldas Remeikis.

 

Reikšmingos įtakos sparčiam „Paskolų klubo“ augimui turėjo geresnė paskolos kaina: remiantis Lietuvos banko 2017 m. IV ketvirčio statistika, paskolos kaina klientui „Paskolų klube“ su visais mokesčiais buvo 32 proc. mažesnė nei kitose kreditų įstaigose ir net 20 proc. mažesnė nei vidutinė kaina tarp tarpusavio skolinimosi platformų. Paskolos iš viso suteiktos 4300 žmonių. Vidutinis suteiktos paskolos dydis „Paskolų klube“ yra 2500 eurų, vidutiniškai skolinamasi 48 mėnesiams, dažniausiai būsto remontui ir vartojimo išlaidoms. Sparčiai auga refinansavimo paslauga, pradedamos refinansuoti kredito kortelių paskolos.

 

Šiuo metu „Paskolų klubas“ turi virš 4300 aktyvių investuotojų, dažniausiai investuoja vyrai. Vidutinė investuota suma siekia 3500 eurų. Per mažiau nei 2,5 veiklos metų „Paskolų klubas“ investuotojams išmokėjo 1,5 mln. palūkanų. Vidutiniškai investuotojai investavo už 18 proc. palūkanas. Užtikrinimo fondu, kuris padeda sumažinti investavimo riziką, naudojasi apie 20 proc. investuotojų. Didžiausia vieno investuotojo investuota suma viršija 350 tūkst. eurų. 

 

Šiemet „Paskolų klubas“ pasirengė krizinio veiklos scenarijaus modelį. Jis rodo, kad atėjus ekonomikos nuosmukiui „Paskolų klubo“ veikla generuotų teigiamą pinigų srautą net ir prie dvigubai mažesnių veiklos apimčių. Be papildomų akcininkų įnašų dėl komisinių pajamų, atidėtų ateities laikotarpiams, UAB „NEO Finance“, valdanti platformą „Paskolų klubas“, galėtų sėkmingai veikti mažiausiai dvejus metus ir generuotų teigiamą pinigų srautą.

 

2018 metais „Paskolų klubas“ tikisi tarpininkauti per platformą išduodant 14 mln. eurų vartojimo kreditų paskolų gavėjams ir tuo būdu pasiekti bendrą 25 mln. eurų suteiktų paskolų sumą. „Vienas iš mūsų lūkesčių – pradėti bendradarbiauti su instituciniais investuotojais, kai tik įstatymas neribos investavimo į vartojimo paskolas juridiniams asmenims. Šiuo metu koncentruojamės į vartojimo kreditų išdavimo apimčių didinimą Lietuvoje, paskolų išdavimo rizikos vertinimo tobulinimą, skolų išieškojimo efektyvinimą ir platformos vystymą, atsižvelgiant į vartotojų poreikius“, – sako „Paskolų klubo“ valdybos pirmininkas E. Remeikis.

 

Artimiausiuose „Paskolų klubo“ planuose ir žengimas į užsienio rinkas, tam jau sukurta nauja platforma www.neofinance.com. „Šiuo metu jau turime apie 100 užsienio investuotojų, kurie į Lietuvos žmonių gyvenimo projektus jau investavo virš 350 tūkst. eurų. Be to, sulaukėme užsienio fondų susidomėjimo investuoti į vartojimo paskolas per „Paskolų klubą“, tai padėtų mums augti dar sparčiau“, – pasakoja E. Remeikis.

 

„Paskolų klubas“ – vienintelė Lietuvos tarpusavio skolinimo įmonė, turinti elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Dar vienas platformos privalumas – investuotojams suteikiama galimybė investuoti mažesne rizika pasinaudojus Užtikrinimo fondu. Kaip įprasta užsienyje veikiančiose tarpusavio skolinimo platformose, „Paskolų klubas“ neatskleidžia investuotojo ir paskolos gavėjo duomenų, savo nariams užtikrina mokėjimus realiu laiku. Į informacines technologijas „Paskolų klubas“ jau investavo 850 tūkst. eurų, o 2018 m. pabaigoje šios investicijos turėtų pasiekti 1 mln. eurų. Planuojama, jog atnaujinus platformą vertinti paskolos gavėjų riziką bus dar lengviau, o valdyti įmokas – efektyviau, taip pat bus automatizuojama daug kitų procesų. Pavyzdžiui, paskolos gavėjams bus palengvintas paskolos gavimo procesas ir įmokų valdymas, o investuotojai turės dar daugiau vertės dėl tolimesnio skolos išieškojimo proceso tobulinimo.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : ORIJANA MAŠALĖ, STRATEGINĖS KOMUNIKACIJOS BENDROVĖ „OMCONSULTING“

Facebook komentarai
});}(jQuery));