„Parlamentarė ragina VMI atskleisti, ar premjero žentas pirko akcijas neslėpdamas mokesčių“

„Parlamentarė ragina VMI atskleisti, ar premjero žentas pirko akcijas neslėpdamas mokesčių“

2015 m. rugsėjo 24 d. pranešimas VIR

 

Seimo narė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI), prašydama paaiškinti nuo visuomenės slepiamas Ministro Pirmininko žento Evaldo Vaitasiaus įmonės „Ministerium“ akcijų įsigijimo aplinkybes ir įvertinti galimus su tuo susijusius pažeidimus. A. Bilotaitė atkreipia dėmesį į premjero žodžius, jog jo žentas įmonės akcijas įsigijo išsimokėtinai – pažadėdamas kasmet susimokėti po dalį įmokų, ir į faktą, jog po šio pareiškimo A. Butkevičius atsisakė visuomenei atskleisti šios įmonės įsigijimo būdą ir sąlygas bei apskritai komentuoti situaciją.

 

„Šiandien stebime keistą padėtį, kai nepatogių klausimų sulaukęs socialdemokratų pirmininkas ne tik atsisako išsklaidyti visuomenės abejones atsakydamas į žurnalistų klausimus, tačiau net ir pradėjo vengti bendravimo su Seimo nariais įprastos Vyriausybės valandos Seime metu. Tai kelia pagrįstų abejonių, kodėl Algirdas Butkevičius slepia savo žento akcijų pirkimo aplinkybes, kurias išsiaiškinti akivaizdžiai tapo visuomenės viešuoju interesu. Šių klausimų viešas išaiškinimas jau seniai turėjo tapti paties premjero sąžinės ir garbės reikalu. Kadangi pats premjeras ir įmonės „Ministerium“ akcininkai slepia šias aplinkybes, tikiuosi jų įvertinimo iš atsakingos Valstybinės mokesčių inspekcijos“ – aiškino parlamentinės grupės „Už Lietuvą be korupcijos“ pirmininkė Agnė Bilotaitė.

 

Rašte VMI prašoma nurodyti, ar VMI domėjosi, kokiomis sąlygomis buvo sudarytas akcijų įsigijimas, ar toks akcijų įsigijimo būdas nėra traktuotinas kaip apsimestinis, siekiant sumažinti ar išvengti mokestinių prievolių valstybei vykdymo ir tokiu būdu galimai padarant žalą valstybės biudžetui. Taip pat klausiama, ar tokiu būdu įsigytų vertybinių popierių gauta tikroji nauda nėra pagrindas pripažinti ją pajamomis, kurios pagal galiojančius norminius teisės aktus turi būti apmokestintos.

 

Agnė Bilotaitė taip pat prašo atsakymo, iš kokių šaltinių buvo įsigyti UAB „Ministerium” vertybiniai popieriai, ir įvertinimo, ar šios akcijos įsigytos iš nustatyta tvarka apmokestintų pajamų šaltinių. Jau anksčiau A.Bilotaitė dėl su šia įmone ir nedeklaruotais jos akcininkų interesais susijusio skandalo yra kreipusis į Specialiųjų tyrimų ir Viešųjų pirkimų tarnybas.

 

Daugiau informacijos:

 

Seimo narė Agnė Bilotaitė

Facebook komentarai
});}(jQuery));