„Panevėžio statybos trestas” ir „Irdaiva” – prie bankroto slenksčio

PST

PST

KONKURENCIJOS TARYBA KREIPĖSI Į ANTSTOLIUS DĖL STATYBŲ BENDROVEI UŽ KARTELĮ SKIRTOS BAUDOS IR PALŪKANŲ PRIVERSTINIO IŠIEŠKOJIMO

 

Konkurencijos taryba nusprendė kreiptis į antstolius dėl bendrovei Panevėžio statybos trestas (PST) už konkurenciją ribojantį susitarimą viešuosiuose pirkimuose skirtos 8 513 500 Eur baudos ir palūkanų priverstinio išieškojimo į valstybės biudžetą.

„Panevėžio statybos trestas“ buvo pripažinta geriausia 2018 m. Aukštaitijos paslaugų įmone!

PPAR metinės asamblėjos renginyje buvo aptarti besibaigiančių metų rezultatai bei paskelbtos geriausios 2018 metų įmonės ir verslo atstovai. „Panevėžio statybos trestas“ pripažinta geriausia 2018 m. Aukštaitijos paslaugų įmone. „Darbo žvaigždės medaliu“ apdovanotas projektų vadovas Antanas Teodoras Vilėniškis, „Skydmedis“ direktorius Giedrius Urbonas. Rūmų padėkos ženklas įteiktas „Vekada“ direktoriui Jonui Žilvyčiui. Džiaugiamės ir didžiuojamės!!!

Kadangi PST nesumokėjo baudos per tris mėnesius nuo nutarimo paskelbimo Konkurencijos tarybos interneto svetainėje ir sprendimą apskundė teismui, bendrovei nuo nesumokėtos baudos buvo skaičiuojamos Konkurencijos įstatyme numatytos palūkanos. Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) patvirtinus Konkurencijos tarybos nutarimą ir priėmus galutinį bei neskundžiamą sprendimą, bendrovė turės sumokėti ir baudą, ir 6 proc. dydžio metines palūkanas už kiekvieną pradelstą dieną. Palūkanos, jau viršijančios 1,1 mln. Eur, bus skaičiuojamos ne ilgiau kaip 180 dienų po teismo sprendimo arba kol PST sumokės baudą.

Priminsime, kad LVAT teisėjų kolegija birželio 3 d. patvirtino Konkurencijos tarybos išvadą, kad PST ir „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“) pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai 2013–2015 m. Vilniaus vystymo kompanijos organizuotuose pirkimuose dalyvavo jungtinės veiklos sutarčių pagrindu, nors toks pajėgumų apjungimas nebuvo būtinas, ir savo veiksmais apribojo konkurenciją. PST ir „Irdaiva“, atsižvelgiant į jų patirtį, kvalifikaciją, pajėgumus, turėjo realią galimybę dalyvauti viešuosiuose pirkimuose atskirai, varžytis tarpusavyje ir teikti nesusijusius pasiūlymus, tuo didinant konkurencinį spaudimą tiek kitiems rinkos dalyviams, tiek ir viena kitai. Tačiau įmonės, sudarydamos jungtinės veiklos sutartis, susitarė nekonkuruoti tarpusavyje ir teikti bendrus pasiūlymus 24-iuose konkursuose.

Teismas paliko galioti 2018 m. gegužės 14 d. Vilniaus apygardos administracinio teismo priimtą sprendimą, kuriuo paskelbta, kad draudžiamame susitarime dalyvavusioms vienoms didžiausių to meto Lietuvos statybos įmonių pagrįstai skirtos baudos: PST – 8 513 500 Eur, „Irdaivai“ – 3 685 900 Eur.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: KONKURENCIJOS TARYBOS KOMUNIKACIJOS SKYRIUS, LIETUVOS RESPUBLIKOS KONKURENCIJOS TARYBA

PST valdybos pirmininkas: Konkurencijos tarybos paskirta bauda įtakos įmonės veiklos stabilumui neturės

AB „Panevėžio statybos trestas“ (PST) priims visus reikiamus sprendimus, kad, nepaisant Konkurencijos tarybos skirtos baudos, būtų išlaikytas bendrovės veiklos stabilumas.

„Vertiname situaciją ir ruošiamės kiekvienam galimam scenarijui, kad būtų užtikrinta sklandi tolimesnė įmonės veikla, o visi įsipareigojimai užsakovams, partneriams, tiekėjams, akcininkams bei darbuotojams vykdomi. Esame viena didžiausių statybos bendrovių Lietuvoje, turime sukaupę ilgalaikę patirtį, tad nors baudos suma nemaža, kasdieninė bendrovės veikla dėl to nenukentės. Tiesa, gali būti koreguojami kai kurie investiciniai projektai“, – sako PST valdybos pirmininkas Remigijus Juodviršis.

Anot jo, bendrovės valdyba priims visus reikiamus sprendimus, kad būtų išlaikytas PST finansinis stabilumas, įsipareigojimų vykdymas ir per daugelį metų užsitarnautas partnerių pasitikėjimas.

„Nors tikėjomės kitokio teismo sprendimo, tačiau jį gerbiame ir vykdome. Jau numatėme tiek vidinių išteklių, tiek išorinių finansavimo šaltinių, kurie esant poreikiui gali būti pasitelkti ir tai nesutrikdytų įprastos įmonės veiklos“, – teigia R. Juodviršis.

2019 m. PST ir jos valdomų įmonių konsoliduotos pardavimo pajamos siekė 108,5 mln. eurų ir buvo 14 proc. didesnės nei ankstesniais metais. Grynasis pelnas šiuo laikotarpiu sudarė 0,59 mln. eurų. PST įmonių grupėje iš viso dirba daugiau nei 950 žmonių.

Facebook komentarai
});}(jQuery));