Padniestėje gyvena ir keletas kauniečių, kurie jau prieš 20 metų buvo paskelbti mirusiais ir dingusiais be žinios ,o už jų nužudymą buvo nuteisti ir pasodinti žmonės

 

Kovo pirma .Pirmoji pavasario diena. Kišiniovo oro uostas, antras aukštas valiutos keitykla .Šalia jos jau stovi ta pati turistų aprašyta čigonų porelė ,kurie stebi kas ir kiek išsikeičia pinigų .Vos priėjęs prie valiutos keitimo kiosko griežtu žvilgsniu paliepiau jiems dingti iš akių .Išsikeičiau pinigus ,paėjau 200 metrų iki pagrindinio kelio už 7 min sustojo mikrūškė Kišiniovas –Tiraspolis ,ir už geros valandos aš jau prie Moldovos-Padniestrės sienos .

Bilietas kainavo vos 32 Moldavijos lėjas ,arba pusantro euro. Pasienietis pasisveikino,išdavė registracinį lapelį ,o jau atvykus į Tiraspolį už 60 eurų savaitei pačiame Tiraspolio centre išsinuomavau vieno kambario butą .Čia negalioja GSM SIM ryšys ,todėl skambinant į Padniestrės telefono numerius būtina turėti amerikietišką mobilųjį telefoną .

Norint pasilikti ilgiau nei parai ,būtina užsiregistruoti vietiniame policijos skyriuje .Biurokratija čia ,kaip senais sovietų laikais.Su buto savininke taksi nuvažiavom kažkur ,iš ten siuntė dar kažkur ,ir tik trečioje vietoje 23.00 vietos laiku pagaliau mane užregistravo .

Konkrečiai nuo tada iki tada .Aišku vietinės nuovados bosas dar nežinojo ,kad jo boso sūnus yra mano geras bičiulis ,bet po kelių skambučių vietinis komisaras buvo labai draugiškas ir mandagus. Neslėpsiu .Čia gyvena ir keletas kauniečių ,kurie jau prieš 20 metų buvo paskelbti mirusiais ir dingusiais be žinios ,o už jų nužudymą buvo nuteisti ir pasodinti žmonės .Kai kurie už tariamą jų žmogžudystę sėdi iki šiol .Taip mūsų prokurorai su teisėjais nusprendė ,todėl labai ir nesigilinsiu .

Tiraspolyje yra visko .Ir Lietuviškų Pergalės saldainių ,ir Vičiūnų produkcijos ir Alitos šampano ir Lietuviškos duonos .Padniestrė žymiai geriau sutvarkytas regionas nei likusi Moldova ,o Moldova šiek tiek geriau tvarkosi ,nei Ukraina .Jeigu Lvovo,Užgorodo regionai dar pusė velnio ,tai Odesoje yra toks bardakas ,kad …

Padniestrėje itin patriotiškai yra auklėjamas jaunimas .Regionas atsiskyrė dar 1992 metais .Moldavai pasakė rusakalbiams .Arba jūs kalbėsite rumuniškai arba karas .Natūralu ,kad rusakalbių teritorija sukilo ,ir jau ketvirtį amžiaus Padniestrė yra De Facto atskira šalis su savo sienų apsauga,su savo tik Padniestrės teritorijoje galiojančiais rubliais .Tai yra nepriklausoma šalis didžiają dalį pinigų gaunanti iš Rusijos .Padniestrė ,kaip motinos nemylimas vaikas.Niekas jos nenori .Nei meilužį Krymą susiradusi Rusijos meška ,nei motulė Moldova.

Padniestrė eksportuojant produkciją ,turi mokėti mokesčius Kišiniovui .O čia labai geras konjakas .Puslitris penkių metų išlaikyto konjako,vos 2 eurai .1.5 litro ,40 % stiprumo kokybiško pilstomo brendžio iš bačkos vos 1.50 euro .Pakelis Lietuvos Moksleivio –euras .Prieš šešis metus už eurą išėjo du pakeliai LM dabar tik vienas .

Pačiame Tiraspolio centre vietinis žmogus turi neblogą burgerinę .Pasirodo gyveno kelis metus Panevežyje ,turi Lietuvaitę dukrą ,kuri gyvena Londone ir kiekvienais metais jį aplanko .Yra ką pamatyti čia .Labai saugus miestas .KGB.,policija visur užtikrina tvarką .Žmonės jau nebe tokie sovietiniai kaip 2010 metais .Tai ,lyg sutvarkyta Rusija .Rusijoje realiai bardakėlis,bet ne toks bardakas kaip Ukrainoje.O Padniestrėje vyrauja griežta policinė tvarka .

Nebūčiau aš Lietuvis ,jeigu nepaimčiau ir neprisigerčiau jų vietinėse diskotekose .O jos jaukios,ir patogios .Populiarus Karaoke naktinių klubų tinklas Mafia turi savo padalinį ir čia .0.5 litro butelis degtinės klube ,6 eurai .Putojantis vynas kurį mes vadiname Šampanu ,butelis -5 eurai .Yra ir keletas posh klubų ,kur Cube Libre Mojito kokteiliai 5-6 eurai -75 rubliai ,bet vietiniai nemoka daryti kokteilių,
Iš jų pusę stiklinės užima ledukai,tad gerkite konjaką .Konjakas ten kainuoja beveik tiek pat kiek degtinė ,nes Tiraspolis turi savo konjako fabriką .KVINT kuris kaip ir Armėnų ARARAT buvo nr 1 konjakai visoje Sovietų Sąjungoje ,ir tie konjakai tikrai yra geri .

Suvorovas ,Leninas,sovietinis Tankas ,tie paminklai Padniestrės pasididžiavimas .Afganistano karo veteranai taip pat turi savo monumentą.Žuvusiems dega amžinoji ugnis .Per Karaoke merginos dainuoja dainas ,maždaug būk stiprus mano sūnau kary ,o vyrukai dainuoja mafijos šansonus ,pradedant Banditskij Peterburg ,baigiant Michailo Krug Vladimirskij Central .Tokia šio regiono naktinių klubų realybė .

Vietiniai garbina Rusiją ,jiems patinka Rusija ir Rusija čia yra sukišusi nemažai pinigų .Čia yra įvesta ir penktoji Rusijos armija .
Naktimis čia saugu .Aišku žmonės ne geria,o tiesiog laka .Girtų ,svirduliuojančių gausybė .Bet visi taikūs .Pigus kokybiškas alkoholis čia atnešė taiką .

Vietiniai butikai visus suvenyrus vežasi iš Bulgarijos ir Lenkijos .Gagauzijos vynas čia liejasi laisvai .O ko jam nesilieti,kai litras pilstomo natūralaus vyno,vos 1.50 euro,o išlaikyto konjako puslitris kainuoja tiek pat kiek 2 litrai dyzelinio kuro Lietuvoje .Pirmą kartą savo gyvenime ten pamačiau galybę šimtaprocentinių varšavkių .Pamažu į šį regioną ateina ir hipsterių mados .Kas labai jaudinasi dėl Putino režimo,galiu pasakyti viena .Po Putino į Rusiją ateis Hipsteriai .Mane nustebino ir tai,kad visur gali surasti Vičiūnų žuvies produkcijos ir Pergalės saldainių .

Vietinė valdžia visiškai nenori jokių turistų .Padniestrė iš tiesų yra De Fakto atskira šalis ,kurią mums reikia pripažinti nepriklausoma .Tik laiko klausimas ,kada Moldova susijungs su Rumunija ,o labiausiai gaila bus Gagauzų tautelės ,kuri yra Turkų genofondo dalis ,garbinanti Rusiją ,ir norinti būti Rusijos federacijos dalimi.

17408677 1309862305735325 6070719321212977152 n
 
 
-36:30

 

 
 
 
 
PatinkaRodyti daugiau emocijų

Komentuoti

Facebook komentarai
});}(jQuery));