skip to Main Content

Pabėgėliai Graikijoje: Vieni meta maistą į šiukšlyną, o kiti fotografuojasi už pinigus, neva yra skenduoliai

 

Graikams kelia pasipiktinimą nekviestų svečių elgesys. Vieni iš jų meta maistą į šiukšlyną, o kiti už 20 eurų užmokestį pozuoja žurnalistams, neva yra skenduoliai.

 

0,,19112982_303,00

Pabėgėliai meta maistą į šiukšlyną

Graikijos portalas onlarissa.gr pranešė, kad pabėgėliai atsisako valgyti makaronus su faršu, nes jiems pasirodė, kad racione yra kiaulienos. Prieš kelias dienas migrantai grąžino racioną su lęšiais, nes pabėgėliai jų nemėgsta. Šimtai dienos davinių yra išmetami į šiukšlyną.

“Karinių oro pajėgų intendantų tarnybos buvo nustebintos, kad jiems grąžina daugybę nepaliestų racionų iš pabėgėlių stovyklų Roka ir Kucuchero Larisoje. Pabėgėliai atsisakė valgyti makaronus su faršu, nes jiems pasirodė, kad racione yra kiaulienos, kurios, kaip žinoma, musulmonai nevalgo. Nepaisant paneigimo, didelis kiekis maisto nukeliavo į šiukšlyną“, – parašė leidinys.

Panašūs įvykiai vyksta ne pirmą kartą – prieš kelias dienas grąžino racioną su lęšiais, nes pabėgėliai jų nemėgsta, kalbama pranešime. To pasekoje valdžia Kucuchero stovykloje įtaisė bufetą, kad maitinti pabėgėlius.

Karinės oro pajėgos bando pritaikyti racioną, bet nepanašu, kad tai duotų rezultatus. Iš kitos pusės, kiekis porcijų nuolatos auga geometrine progresija – antradienį jis jau siekė 1700 vienetų.

Raudonojo kryžiaus atstovai praneša, kad kai kurie pabėgėliai atsisako ne tiktai priimti pagalbą iš gydytojų, bet net atsisako su jais bendrauti.

Tarp graikų auga nepasitenkinimas tuo, kad jų tėvynainiai badauja, tuo metu kai dalis pabėgėlių atsako nedėkingumu į jų vaišingumą.

Išvakarėse nevyriausybinių organizacijų darbuotojai ir gydytojai pasitraukė iš stovyklos Idomeni dėl kylančios įtampos su migrantais.

Žurnalistai moka 20 eurų, kad pabėgėliai apsimestų negyvais

feikas-326x235Užsienio žurnalistai pabėgėliams moka 20 eurų, kad jie atsigultų ant pakrančių ir apsimestų skenduoliais. Taip praneša Koso salos Vyskupas Nisyros Nathanael. Šis neįprastas liudijimas buvo paskelbtas interviu metu, kurį padarė vietinė radijo stotis Alpha 98,9 su Vyskupu Nisyros Nathaniel. „Pats mačiau savo akimis, kaip užsienio televizijos žurnalistai mokėjo pabėgėliams 20 eurų, kad jie vaidintų nuskendusias aukas“, sakė vyskupas.

Vyskupas Nathaniel mano, kad masinė žiniasklaida bando pateikti netikrą įvykių vaizdą, kuris smarkiai skiriasi nuo realybės. Jis, kaip vyskupas, galvoja, kad yra nuodėmė išnaudoti žmogaus skausmą. O būtent taip žurnalistai ir elgiasi, kai jie prašo pabėgėlių apsimesti skenduoliais tik tam, kad pavyktų pateikti kuo dramatiškesnius televizijos vaizdus.

Vyskupas Nathaniel taip pat pareiškė, kad tai vietiniai salos gyventojai, kurie tikrai padeda pabėgėliams. O vyriausybinės ir nevyriausybinės organizacijos tik padeda vietiniams savanoriams.

Šauksmas

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));