skip to Main Content

Idomeni: „Žalieji“ aktyvistai išprovokavo pasienio dramą

 

Kaip praneša didžiausias Austrijos dienraštis Krone, pasienio dramą Idomeni apylinkėse, kurios metu upėje, Graikijos ir Albanijos pasienyje, paskendo trys nelegalūs migrantai, išprovokavo „Žalieji“, o galimai ir buvęs Vokietijos darbo ministras Norbertas Blüm.

 

Idomeni_So_provozierten_Aktivisten_das_Grenzdrama-Alle_Beweisfotos-Story-500904_630x356px_f9b049a82ad3395a801def308b22019c__linke-aktivisten-neu_2-s1260_jpg

„Mirties maršas“ iš Idomeni apylinkės įžiebė Austrijoje karštus ginčus. Krone žiniomis šios tragedijos kaltininkais yra humanitarinių organizacijų darbuotojai. Jie platino proklamacijas, kuriomis provokavo pabėgėlius pažeidinėti įstatymus ir rizikuoti savo gyvybėmis. Daugybė fotografijų patvirtina, kad šie „pagalbininkai“ aktyviai dalyvavo neteisėtuose veiksmuose kertant valstybės sieną ir persikeliant per ledinę upę. Šio persikėlimo per upę metu žuvo du afganai vyrai ir viena moteris.

9f7d3c859fc714c9e6b684e905bf9e80__idomeni-todesfluss-s1260_jpg

Į keblią padėti pateko Austrijos „žalieji“ po to, kai tapo žinoma, kad jie dalyvavo šiame nusikaltime ir vienas iš jų Graikijos-Makedonijos pasienyje buvo areštuotas.

Tūkstančio nelegalių migrantų maršui vadovavę „žalieji“ Idomeni-Gevgelijos stovykloje platinamose labeliuose- instrukcijose aiškino: „Kas pasiliks, bus deportuotas į Turkiją. Kas nelegaliai toliau vyks į Europą toliau, galės likti Vokietijoje“.

Nuolaidžiaujant Graikijos valdžiai šią nusikalstamą akciją suplanavo ir organizavo labdaringos organizacijos. Migrantai į tragedijos vietą buvo atvesti sąmoningai, rašoma Krone, kitoje upės pusėje, per kurią jie brido, jų jau laukė TV-brigada. Šiuo metu visi nelegaliai į Makedoniją patekusių 700 migrantų yra sugrąžinti į Graikiją. Greta upės Makedonijos valdžios pareigūnai sulaikė 30 iš anksto atvykusių žurnalistų. Sumokėję po 250 eurų pabaudas, jie buvo paleisti į laisvę.

epa05211135 Migrants from a camp near Idomeni village, cross the river trying to find alternative way to cross the Greek-Macedonian border, near Idomeni, northern Greece, 14 March 2016. Greece has registered in its territory more of 44,000 migrants trapped due to entry restrictions already imposed by Macedonia in recent months, by denying entry to all those who are considered economic migrants, prohibiting the passage of Afghans, and finally denying entry to all Syrians and Iraqis who are not from combat areas.  EPA/NAKE BATEV

Kyla keli klausimai, rašoma Krone: kas planavo šią akciją? Kas buvo tuo suinteresuotas, kad foto kadrai, kuriuose moterys ir vaikai buvo nufotografuoti iki juosmens lediniame vandenyje, būtų platinamos visame pasaulyje? Kur buvo atspausdintos arabų kalba skrajutės su maršrutu, kas jas padaugino? Na, žinoma, rašoma laikraštyje, “ne palapinėse Idomeni kempinge.”

Įtarimas krenta pagalbinėms organizacijoms, kurios dirba graikų-makedonų pasienyje. Visų pirma ant vokiečių ir austrų pagalbininkų.

Fluechtlinge_bewusst_in_den_Todesfluss_geschickt-Chaos_in_Idomeni-Story-500798_470x266px_a956e5370ebd97842e6478cdac3190dc__fluechtlinge-idomeni-s1260_2_jpg_1387286_470

Skrajutėse yra konkrečios instrukcijos prasiveržimui per sieną: „Kas neteisėtai prasiveržė į Europą, mato dvigubą sieną – ji neturi jus apgauti, kad siena uždaryta; už penkių kilometrų nėra jokio užtvaro, atidaryti keliai į Makedoniją; jūsų neprivers nei armija nei policija grįžti į Graikiją; jeigu mes susirinksime į tūkstantinę minią, mūsų niekas neprivers grįžti; mes susitinkame pirmadienį 14 valandą, nei policija mūsų nesustabdys“. Žemutinėje žemėlapio dalyje parašyta:“sunaikinti informaciją, kad ji nepakliūtų į policijos ar kariuomenės rankas. Kreipiasi su komanda Norbertas Blüm“.

Šis pasirašęs Norbertas Blüm yra ne kas kitas, o Vokietijos KDS buvęs darbo ministras. Tai tikras skandalas, jei paaiškės, kad Merkel bendrapartietis, buvęs ministras, kuris lankėsi Idomeni stovykloje, organizavo nusikalstamą “mirties žygį”, skatino pžeidinėti ES įstatymus.

Petras Gulbinskas

Šauksmas

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));