P.Česnulevičiaus knyga „Noras gyventi geriau”

noras

APRAŠAS

 

Knygoje ,,Noras gyventi geriau” (autorius P.Česnulevičius) realiomis, neišgalvotomis istorijomis aprašytas antrojo pasaulinio karo metu ir pokario laikotarpiu gimusios kartos kabinimasis į gyvenimą. Nepatyrusių sovietinio laikotarpio gyvenimo subtilybių, aprašomos kartos atstovai kartais atvirai ir paniekinamai laikomi žiopliais, neišmanėliais ir net tinginiais, mažai supratusiais ateities gyvenimo peripetijas, ypač jo pasikeitimus.

Remdamasis savo asmenine patirtimi, knygoje aprašiau sovietinio laikotarpio subtilybės, siekiant asmeninio gyvenimo pagerinimo, užsiimant įvairia veikla, užkurią sovietiniu laikotarpiu buvo baudžiama.

Asmeniškai išgyvenimo laikotarpis buvo sunkus – nuo 13 metų jau pjaunant miške medžius, ruošiant ir vežant namų, kitų statinių statybai, vėliau 1958 – 1962m. mokantis tuometiniame Vilniaus politechnikume.

Vėliau – sovietinės armijos kasdienybė. Armijos vadovybės linksmi ir sūrūs prisiminimai, kai kuriems sugadinant karjeros kilimą ir asmeninį gyvenimą. Darydavosi graudu, klausantis jų nuoširdžių pasakojimų.

Viena iš veiklų, siekiant geresnio asmeninio gyvenimo, – pirkimas – pardavimas kaimyninėse ir didžiosios šalies teritorijoje. Deja, ji buvo labai pavojinga – didesne kaina parduodamas nupirktas daiktas buvo traktuojamas kaip spekuliacija, už kurią grėsė baudžiamoji atsakomybė. Viršpelnis buvo laikomas nedarbinėmis pajamomis, kas prieštaravo socialistinėms dogmoms. Kaip žinia, eiliniam darbuotojui iš darbinių pajamų buvo galima kukliai pragyventi, tačiau norėjosi ir sotesnio gyvenimo. Gal knygoje aprašoma vadinamoji spekuliacinė veikla kels nepasitikėjimą ir nuostabą, tačiau knygoje aprašoma paties išgyventa patirtis. Per visą veiklos laikotarpį mane tikriausiai lydėjo angelas sargas, suteikdamas sėkmę, kuri ištiesdavo pagalbos ranką pačiose neįtikėčiausiose situacijose.

Perspėju, kad neužsiėmiau vogimu, prievartavimu, žalojimais argyvybės atėmimu, todėl knygoje nerasite tokių istorijų.

Visada laikiausi principo ,,būk gyvenime teisingas”. Visų pasaulio gėrybių neapžiosi, tvarteliai laimės neatneš, o pralaimėjus prarasi pagarbą,pasitikėjimą.

Tikiuosi, kad skaitydami šią mano knygą tikrai nenusivilsite.

 

Autorius

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));