“Ožiu” išvadintas policijos viršininkas S.Lemziakovas dūrė peiliu įžeidėjui, prieš tai policijos komisariate bandė pakarti Vincą Jokimą

0zemlia

0zemlia

“Ožiu” išvadintas policijos viršininkas S.Lemziakovas dūrė peiliu įžeidėjui, prieš tai policijos komisariate bandė pakarti Vincą Jokimą

 0zemlia

Buvęs policijos komisaras, Garliavos nuovados viršininkas 50 metų Sergejus Lemziakovas  pirmadienį ryte susiginčijo su vienu piliečiu, ir smeigė jam peiliu.

Kodėl ? “Tas jaunuolis puolė muštis, todėl buvau priverstas gintis. Jis išvadino mane „ožiu“, „gaidžiu“, grasino užmušti“, vardijo kažkokias pravardes“, – naujienų portalui lrytas.lt pasakojo S.Lemziakovas, šiuo metu einantis Kauno rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo pareigas. Ginčo metu valdininkas išsitraukė peilį ir dūrė „Audi A4“ vairavusiam 27 metų vyrui į koją.

Kodėl policijos komisaras taip elgiasi – švaistosi peiliu kaip koks banditas? Matyt, kad žino, kad jam už savo nusikaltimus niekas negresia – vis tiek jo kolegos jį ištrauks už bet kokius nusikaltimus.

Apie S.Lemziakovą dar anksčiau rašė “Laisvas laikraštis”, kuriam kaunietis Vincas Jokimas pasakojo savo patirtį :

“Visa istorija prasidėjo dar 2010 m., kai V.Jokimas buvo pakviestas į Garliavos policijos komisariatą.

 `Policijos pareigūnas„ Vadim Fedotov „ svarstyme„ atsisakė priimti pareiškėjo skundą, pareiškėją nukreipė pas Garliavos policijos nuovados sekretorę, prie sekretorės durų pareiškėją pamatęs „viršininkas„ Sergej Lemziakov pareiškėjo pareikalavo ateiti pas jį į kabinetą, nustūmė ant kėdės, į kabinetą sukvietė visus `policijos pareigūnus„ ir jų akivaizdoje 15-20 minučių kumščiu daužė pareiškėjo krūtinę, rankos plaštaka – galvą. Po to Sergej Lemziakov pareiškėjui pareiškė, jog dabar pareiškėjas „karsis„, o „policijos pareigūnai „ pareiškėją „gelbės„. „Postinis „ Skirmantas Kazlauskas su „tyrėju„ Gyčiu Pužausku„ prievarta iš pareiškėjo kelnių išvėrė diržą, S. Kazlauskas padarė kilpą ir pareiškėją diržu smaugė, kol šis diržas trūko, pareiškėjo delne liko jam bandant nuplėšti diržą nuo kaklo trūkusio diržo vidurinė dalis (Vėliau „tarnybiniuose pranešimuose„ vieni „policijos pareigūnai„ ( Sergej Lemziakov) aiškino, jog jie iš pareiškėjo diržą atėmė ir suplėšė, kiti – ( Gytis Pužauskas) – jog diržas trūko „policijos pareigūnams„ stengiantis jį atimti iš pareiškėjo. Po to „policijos pareigūnai„ melagingai iškvietė greitąją pagalbą ir Kauno rajono greitosios pagalbos gydytojui Daliui Skupeikai suklastojus duomenis iškvietimo kortelėje lydint „policijos pareigūnams„ Skirmantui Kazlauskui bei Robertui Kumetai išvežtas į psichikos priežiūros įstaigą kaip „bandęs kartis„, šie „policijos pareigūnai„ medikams aiškino, jog pareiškėjas „bandė kartis„ „nuovados areštinėje„, nors Sergej Lemziakov teigė, kad jis „korėsi„ „kabinete„.

 Policija pati paneigė savo melą

 Nors policijos pareigūnai savo parodymuose painiojasi – vieni sako, kad V.Jokimas karėsi “policijos areštinėje”, kiti – kad “viršininko kabinete”.

 

0garliavos

 Tačiau šį policijos pareigūnų melą akivaizdžiai įrodė Kauno rajono policijos komisariato viršininko Aleksejaus Chramino raštas – jame teigiama, kad Garliavos komisariate apskritai nebuvo “įsteigtas struktūrinis padalinys – areštinė”. Čia pat A.Chraminas rašo, kad „jokių duomenų apie tai, kad šioje areštinėje būtų uždarytas V.Jokimas, areštantų registro žurnale nėra.

 Visa „teisėsaugos” sistema dirba nusikaltėliams

 

V.Jokimas, gavęs medicininę pažymą, kad buvo sužalotas, kreipėsi į prokuratūrą, kad būtų pradėtas tyrimas dėl jį kankinusių policininkų.

Apie šį „tyrimą” papasakojo pats V.Jokimas:

Kaip atsirado tas raštas, kad Garliavos nuovadoje nebuvo areštinės, o ir jūs niekada nebuvote pasodintas į tą neegzistuojančią areštinę, o policininkai liudijo, kad jūs bandėte toje areštinėje pasikarti?

– Pradėjau rašyti pareiškimus dėl teisėjų nusikalstamų veikų, slepiant kitas nusikalstamas veikas. Daug darbo. Policininkai man prirašė, kad aš neva turėjau psichinę negalią, ir būtent todėl jie nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl mano korimo Garliavos policijos nuovadoje. Tada pateikiau oficialią pažymą, kad niekada neturėjau jokios psichinės negalios. Jie tada ėmė atsimušinėti taip, kad neva čia viskas jau ištirta, ir mano skundai pakartotiniai. Todėl šį savaitgalį parašysiu išsamų straipsnį „Kaip jie mane pakorė”.

Vis tiek nesuprantu, kaip tie policininkai išvengė atsakomybės dėl melagingų parodymų – jie sakė, kad jūs korėtės areštinėje, kurios apskritai nebuvo?

– Paprasčiausiai išsivyniojo – prokuratūros nutarime surašyta, kad neva Vincas Jokimas turėjo psichinę negalią, o policijos pareigūnai turėjo apie tai duomenų. O teismai nusprendė, kad visos aplinkybės detaliai išnagrinėtos. O smaugimo įrankis – diržas – nėra nusikaltimo įrodymas, nes niekas manęs nei korė, nei smaugė. O policininkai pateikė paaiškinimus, kad aš neva koriausi areštinėje. Tie policininkų „tarnybiniai pranešimai” prieštaravo vienas kitam.

O kaip jūs galėjote kartis areštinėje, kurios nėra?

– Tai nesvarbu. Aš kreipiausi į Kauno respublikinę ligoninę, prašydamas pateikti gydytojų paaiškinimus, ir to apsauginio, kuris girdėjo policininkų paaiškinimus, kad aš koriausi areštinėje. Noriu rinkti įrodymus, kad galėčiau bent civiline tvarka paduoti ieškinį. Kauno ligoninė jau trys mėnesiai neatsako – jie jaučia, kad prisidirbo. Kauno klinikos nustatė gamtos sumušimą, o teismo medicinos ekspertizė atsisakė tai įrašyti į pažymą, nors klinikose man darė tyrimą. Pateikiau nuotrauką, kad krūtinėje mėlynė, tačiau už tai, kad aš pateikiau sužalojimo įrodymus, Kauno apylinkės teismo teisėja Drozdienė mane pasiuntė į Utenos ekspertinį skyrių. Teisėja nusprendė, kad kadangi aš nuotraukose rodau nuogą kūną, matyt, esu nesveikas. Jeigu pateiki įrodymus, kad esi sužalotas, reiškia, esi psichiškai nesveikas.

O kodėl Garliavos policija taip jūsų nemėgsta?

– Jie manęs nemėgo jau seniai už tai, kad aš jų prašiau sutramdyti kelių eismo taisyklių pažeidėjus, kurie statė automobilius prieš mano langus ant pėsčiųjų perėją. Nuolat jiems pranešinėjau apie pažeidėjus. Be to, prašiau įrengti stovėjimo aikštelę neįgaliesiems, nes man buvo lūžusi koja. Todėl jie susinervino dėl mano pilietiškumo, ir tas nuovados viršininkas Lemziakov parašė užklausimą Marių ligoninėje, ar aš esu psichiatrinėje įskaitoje.

 

Pirmadienį ryte Lemziakovas peiliu sužalojo vieną žmogų, ir pasakojo, kad nva su juo susigrūmė, kai šis bandė atimti vaizdo registratorių.

Komisaro sužalotas Jonavos gyventojas pateikė visai kitą vaizdą – jis teigė, kad  S.Lemziakovas jį kelyje persekiojo, o sustojus smurtavo, smogė į koją peiliu. Medikams suteikus pagalbą vyras gydosi ambulatoriškai. Pareiškimus policijai parašė abu konflikto dalyviai, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Šiuo metu S.Lemziakovas toliau eina pareigas Kauno rajono savivaldybėje – ar jis toliau vadovaus Viešosios tvarkos skyriui, paaiškės sulaukus ikiteisminio tyrimo išvadų. Sužinoję, kad anksčiau gana aukštas pareigas policijoje ėjęs kolega panaudojo peilį, Kauno rajono savivaldybės darbuotojai neslėpė nuostabos.

„S.Lemziakovas yra ramaus būdo, nelinkęs veltis į konfliktus, nepriekaištingai atlieka savo tiesiogines pareigas. Tyrimas parodys, kas buvo konflikto kaltininkas“, – portalui lrytas.lt tvirtino Kauno rajono mero patarėjas Edmundas Mališauskas.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));