skip to Main Content
antano-guogos-akcijos-70936368

Šiandien delfi.lt paskelbė, kad disponuoja dokumentais, kurie įrodo, kad sąskaitas „ofšorinėse“ įmonėse turi ir Lietuvos Seimo pirmininkas, ir policijos generalinio komisaro giminaičiiai.

Paskelbta, kad europarlamentaras, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojas Antanas Guoga viešai deklaravo turėjęs Meno saloje registruotos bendrovės „iBus Media Limited“ akcijų. Kaip rodo oficialiai gauti dokumentai, jam priklausė ir kitos čia registruotos panašiai pavadintos įmonės dalis. Be tuometinio Lietuvos krepšinio federacijos viceprezidento, smulkiais šios bendrovės akcininkais nurodyti buvusio Seimo vadovo, buvusio policijos generalinio komisaro giminaičiai ir kiti tautiečiai. © Meno salos registro inf. Beje, didžiausias jos akcininkas – taip pat Meno saloje registruota „PCS Nominee Limited“. Prieš dvejus metus, viena iš daugelio pastarosios įmonių Anglijoje buvo nuteista už milijonines aferas manipuliuojant prekyba taršos leidimais.

A. Guoga DELFI tvirtino pardavęs minėtas akcijas kai nusprendė verslą perkelti į Lietuvą. Dabar esą jis, „jo žmona, giminės neturi akcijų, kurios būtų nedeklaruotos“. Politikas patikino: maždaug dešimt metų turėtas akcijas turėjęs ne dėl mažesnių mokesčių – tiesiog kai kuriose valstybėse verslo negali daryti kitaip, nes ten nėra reikalingų įstatymų. Kitiems minėtiems lietuviams jis esą davė akcijų norėdamas paskatinti kaip gerus darbuotojus. 

Beje, nė vienas iš buvusių ar esamų Lietuvos Seimo pirmininkų – L.Graužinienė, V.Gedvilas, V.Muntianas, A.Paulauskas, Č.Juršėnas, I.Degutienė – nedeklaravo, kad valdo sąskaitas „ofšore“. 

Kadangi tik vienas Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas palaikė itin artimus santykius su tuomečiu poliicijos generaliniu komisaru V.Grigaravičiumi, tai matyt delfi.lt ir turiu jų giminaičius kompromituojančių įrašų, ir šantažuoja, kad tie dokumentai bus paskelbti, nes kitų A.Guogos „ofšoro“ akcininkai yra ištrinti. 

 

antano guogos akcijos 70936368

 

Socialdemokratai klausia, ar A. Guoga ofšorinėse bendrovėse nevengė mokesčių

Paaiškėjus, kad viso pasaulio žmonių dėmesio sulaukusiame paviešintame ofšorinių kompanijų savininkų sąraše yra ir Lietuvos politiko, europarlamentaro, Liberalų sąjūdžio pirmininko pavaduotojo Antano Guogos pavardė, Seimo LSDP frakcija nusprendė kreiptis į Finansų ministeriją ir Valstybinę mokesčių inspekciją, prašydama išsiaiškinti, ar teisėtai Antanas Guoga registravo ofšorines bendroves  mokesčių rojais vadinamose teritorijose. Ar tokiu būdu nebuvo vengiama mokesčių?
Taip pat socialdemokratai oficialiai klausia, ar ofšorinėmis kompanijomis nesinaudoja kiti Lietuvos politikai bei jų šeimų nariai.
Kyla vis daugiau abejonių, ar ofšorinėmis kompanijomis ir mokesčių lengvatomis  besinaudojantys asmenys, pavyzdžiui, A. Guoga, elgiasi etiškai kaip politikai. Viešinamos A. Guogos labdaros akcijos atrodo keistai, kai sutaupoma mokesčių sąskaita, o paskui tie pinigai dalijami kaip labdara  ir veikia kaip reklama politikui.
 
Išsamesnė informacija žiniasklaidai:
Irmina Frolova-Milašienė

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));