Nigel West advokatas Erikas Pavlovičius : „Policininkai parašė, kad žmoną jis užmušė kumščiais – taip matyt, jie darytų, jeigu jiems savo žmonas reikėtų užmušti“

sandra-grafinina-west-macaulay-su-vyru-nigelu-580f671193a04

sandra-grafinina-west-macaulay-su-vyru-nigelu-580f671193a04

Nigel West advokatas Erikas Pavlovičius : „Policininkai parašė, kad žmoną jis užmušė kumščiais – taip matyt, jie darytų, jeigu jiems savo žmonas reikėtų užmušti“.

 

Aurimas Drižius

 

Jau dvi savaites Šiauliuose suimtas laikomas Didžiosios Britanijos pilietis  Nigelas Westas-Macaulay, kurį prokuratūrą kaltina nužudžius savo žmoną, buvusią ‚Olialia Pupytę“ Sandrą Grafininą.

 sandra grafinina west macaulay su vyru nigelu 580f671193a04

Įtariamojo advokatas Erikas Pavlovičius stebisi, kodėl policija ir prokuratūra nusprendė jį apkaltinti tuo, kad jis neva žmoną užmušė „suduodamas daugybinius smūgius rankomis“. Nors jokių įrodymų, kad britas mušė savo žmoną, nėra, Šiaulių policija, kuri 15 metų kontroliavo narkotikų prekybą šiame mieste, nusprendė, kad Grafinina buvo nužudyta tokiu primityviu būdu – „policininkai, matyt, taip elgtųsi, jeigu jiems reikėtų nužudyti savo žmonas“.

 Erikas Pavlovicius 2

E.Pavlovičius (nuotr.) atsakė į LL klausimus:

 

 

–          Kokiais įrodymais remiantis jau dvi savaitės yra suimtas Nigel-Westas?

–          Viskas ten paimta iš lempos.

–          O teismui tinka tokie iš lempos paimti įrodymai?

–          Pasakysiu taip : jam pareikšti įtarimai ir nepaisant to, kad man prokurorai teismo metu įspėjo neviešinti žurnalistams duomenų, tačiau aš paviešinau, kokiu būdu jam yra pateikti įtarimai. Manau, kad visuomenė privalo žinoti tuos duomenys, apie uždraudimą juos skelbti negali būti net kalbos. Nes įtarimai pareikšti tokiu pagrindu : „suduodamas daugybinius smūgius, nužudė savo žmoną ir kūną paslėpė“. Įtarime neparašyta, kad įtariamasis spardė kojomis, o smūgiavo rankomis, aš taip supratau. Man labai įdomu, kaip policija ir prokuratūra nustatė, kad neva žmona buvo užmušta daugybiniais smūgiais. Aš manyčiau, kad matyt pareigūnai parašė tai, ką jie darytų, jeigu jiems savo žmonas reikėtų užmušti – smūgiuotų rankomis, o ne kojomis. Aš nežinau, kaip jie nustatė, kad Grafinina buvo užmušta Nigel-Westo rankų smūgiais – gal būt, jie nuo jo krumplių paėmė žmonos smegenų fragmentus – net jeigu aš apie tai pasisakyčiau komplimentariai, tačiau jokių duomenų apie tai, kodėl policija pareiškė būtent tokius kaltinimus, byloje absoliučiai nėra.

–          Bet ar tik Šiauliuose tokios nesąmonės vyksta, kad užtenka policijai pasakyti – mes manome, kad jis užmušė savo žmoną, ir žmogelis sėdi kalėjime?

–          Tokio pobūdžio įtarimai mano praktikoje pirmą kartą. Panašiuose bylose būna taip, kad lyg ir yra už kažko užsikabinti. Jau teismui aš sakiau – kad negalima net kalbėti apie kardomosios priemonės pratesimą, o reikia kalbėti apie įtarimo pagrįstumą apskritai. Kuo remiantis jam buvo pareikštas įtarimas, ir kuo remiantis jis dabar yra suimtas. Atkreipiu dėmesį, kad teismas neturi teisės priimti jokio sprendimo į ateitį – kas būtų, jeigu būtų. O pats Nigel-Westą leidęs suimti teisėjas sako, kad „reikia atlikti veiksmus“. Žodžiu, dabar žmogus sėdės kalėjime ir lauks, kol kažkokias frikcijas atlikinės policijos pareigūnai. Abu šiuos teismo sprendimus aš apskundžiau apygardos teismui.

–          Teismas įpareigojo prokurorę atlikti kažkokius veiksmus, kol įtariamasis suimtas, o pastaroji, kiek supratau, išvažiavo atostogauti?

–          Ji atostogavo dvi dienas, kalbėjau su ja apie tai. Tačiau apie tuos veiksmus, kuriuos teismas įpareigojo atlikti prokuratūrą, man sukėlė juoką – jie griebiasi už šiaudo. Galiu pasakyti tiek – jie nieko neturi, absoliučiai nieko, jokių įrodymų. Bandžiau paaiškinti teismui, kad nusikaltimas ir žmogus yra du skirtingi dalykai, ir kad juos sujungti kartu, turi būti motyvuoti ir pagrįsti įrodymai. Kuo sujungti žmogus ir nusikaltimas – visiškai nėra aišku. Nes jeigu įtarimai jam būtų pareikšti, ir policija bent turėtų, už ko kabintis, tai aš naudočiau visai kitokią taktiką.

–          Kokias detales jus turite omenyje?

–          Baudžiamasis kodeksas aiškiai išaiškina – turi būti nusikaltimo subjektas (tas, kuris padarė nusikaltimą), ir turi būti objektas (kūnas), objektyvinė pusė (nusikaltimo įrankiai ar būdas, kaip ta gyvybė buvo atimta), ir turi būti subjektyvinė pusė – kodėl jis taip padarė. Šioje byloje mes neturime nė vienos dalies.

–          O kur ta Grafinina dingo, gal kažkur išvažiavo?

–          Labai sunku pasakyti, bet yra tam tikrų duomenų ir kai kurie liudininkai sako, kad galbūt ji atvažiavo į Lietuvą, o gal ir ne. Aš ir pats kėliau tokią versiją – ar jūs įsitikinote, kad tas asmuo, kuris parodė Grafininos pasą, iš tikrųjų ir kirto Lietuvos sieną? Man parodykite blondines, tuo labiau iš toli – aš jų neatskirsiu.  M..i, atsiprašau, policininkai tvirtina, kad ji buvo Lietuvoje, tačiau net ir čia šimtaprocentinių įrodymų nėra. Net jeigu pripažinsime, kad ji atvyko į Lietuvą, tačiau ir tada kyla klausimas, ar ji apskritai buvo susitikusi su Nigeliu. Tokių duomenų aš neturiu – priešingai, turiu duomenis, kad jie nebuvo susitikę.

–          O kiek nors Didžiosios Britanijos ambasada kišasi į tą bylos nagrinėjimą?

–          Jie negali kištis, tačiau jie laiko ranką padėję. Man labai patiko, kad pas juos yra tokia programą „Support for prisoners“, ir yra tam tikros nevyriausybinės organizacijos, kurios finansiškai padeda anglams užsienyje. Jie su manimi palaiko ryšį, kad aš juos nuolat informuočiau apie šią bylą. Jeigu išlįs tokie dalykai, kad apskritai nebuvo jokio pagrindo Nigelį suimti, arba tie įtarimai nepasitvirtins, tai aišku, tada įsikiš ir Didžiosios Britanijos ambasada. Ir aš savo kliento prašysiu pateikti ieškinį prieš valstybę.

–           

 

Kita Šiaulių prokuratūros auka – tinklaraštininkas Simonas Kroydonas, kuris buvo įgrūstas į kalėjimą už neva tai, kad „neigė sovietų agresiją prieš Lietuvą“,  taip pakomentavo šią istoriją:

 

Neteisėtai įkalinto anglo verslininko Nigel West byloje prokurorė Tamašauskienė atostogauja. Lavono nėra. Interviu su juo padaryti negalima, nes generalinės prokuratūros atstovė ryšiams su žiniasklaida nieko nežino.O iš kur ji žinos, jei Riomerius baigę teisininkai užsienyje dirba viščiukų gaudytojais.

Tokių rezonansinių bylų prokuroras paprastai turi vos vieną, dvi per karjerą. Kadangi įsikišo Britanijos ambasada, o ir pradeda aiškėt ,kad Šiaulių prokuratūra jau ilgus metus naudojama kaip mafijinis teisėsaugos įrankis sunaikinant konservatorių kritikus, žinant, kad Nigel kurį laiką gyveno Rusijoj ir turi itin didelių ryšių Maskvoj bandoma šį žmogų priversti dirbt korumpuotai mūsų teisėsaugai.

Prokurorė šias dvi dienas buvo paskirta visai kita. Lygiai kaip ir mano byloje, kai sprendžiant mano kardomosios priemonės pratęsimą dalyvavo visai kitas prokuroras, Pirmajame teismo nuosprendyje buvo dar visai kita prokurorė. Prokurorai vieni kitiems mėto jiems neparankias bylas kaip karštą bulvę.

Viskas bus taip.

Neradę jokių įrodymų jie Nigelą paleis, bet paims dokumentus, kad jis negalėtų niekur išvykt. Man tas pats jau tęsiasi keturi mėnesiai. Dabar yra labai svarbu sukurti precedentą, kad būtų išsireikalauta milijoninės kompensacijos. Tik taip gali baigtis visos šitos nesąmonės. Aišku, bus klausomasi jo pokalbių, įdiegta sekimo programėlė, bet pas jį, net kratų nedarė na ir aišku šabloninis prokuratūros veblenimas, kad įtariamasis neturi socialinių ryšių Lietuvoje, nuolatinės gyvenamosios vietos( nors turi) ,kad esą bėgs iš šalies iš kurios ir taip trečdalis gyventojų jau pabėgo į kitas vakarų šalis, dar sakys, kad Nigel paleidimas trukdys ikiteisminiam tyrimui.

Jeigu advokatai pajungs Stanislovas Tomas ir Britanijos ambasadą ( kuri šiaip abejingai pati žiūri į savo piliečių gynybą skirtingai nei amerikiečiai) ,ir jeigu į tai įsijungs Daily Mail žurnalistai, skris bylą tiriantys prokurorai lauk.

O tada jau jie pradės kalbėti ir išaiškės, kad bijodami prarast savo darbo vietą jie buvo šantažuojami generalinės prokuratūros vadų. Tiesa dabartinė generalinės prokuratūros vadovybė tik įrankiai. Viską valdo konservatorių chunta su Vytautu Landzbergiu priešaky, o amerikiečiai galvoja, kad Lietuvoje su žmogaus teisėmis viskas ok.

Kartais generalinė prokuratūra šalina ir savus. Pvz. buvęs Valstybės saugumo departamento pareigūnas Arūnas Paukštė nusižudė, nuo taikomo spaudimo jam, kai bandė knistis dėl slaptų CŽVI kalėjimų veikimo Lietuvoje.

Šiaulių tardymo izoliatoriuose žmonės pūva. Ten sąlygos gyvuliškos, vietoj to, kad skirti padorų finansavimą naujiems kalėjimams, yra perkami auksiniai šaukštai, finansuojami SDG terminalas, kariuomenė kuri išsibėgiotų atėjus rusams, o visokiems projektų viešinimams skiriami milijonai eurų.

Nigel West bus paleistas pirmadienį, tik prokuratūra su teisėjais maivysis, vaipysis, nors puikiai žino, jokių įrodymų jie neturi.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));