Nida Vasiliauskaitė : „Svarbu nepasiduoti panikai ir nepulti skiepytis iš baimės, nes nuo to priklauso, ar vyriausybė galės fiziškai įgyvendinti grasinimus”

temp_file_Nida_V-susi13_383_385-1

temp_file_Nida_V-susi13_383_385-1

Dar kartą: dabar labai svarbu nepasiduoti panikai ir nepulti skiepytis iš baimės, nes, pirma, tai reiškia pripažinti, jog valdžia turi teisę šitaip su mumis elgtis, atimti kokiu nori pretekstu ar suspenduoti bazines teises ir, vadinasi, kad mes – nebe piliečiai ir valstybės šeimininkai, o nuosavybė, baudžiauninkai, gal net ne žmonės, o bydlo; antra, nuo panikos kampanijos sėkmės priklauso ar vyriausybė galės fiziškai įgyvendinti grasinimus: negalės, jei pusė visuomenės nepasiduos (neatleis visų ir iš parduotuvių neišvys), bet galės ir tikrai įgyvendins, jei pasiduos ir liks tik keli ar keliolika procentų – šiuos užterorizuos, o vėliau ir visus kitus, visus paklususius, toliau grasindama atimti „galimybes”.
Čia nepriklausomai, ar skiepijotės ir ką manote apie skiepus. Čia politinis reikalas ir politinė pozicija: nesinaudoti turimais „galimybių pasais”.
Dabar taip. Rugpjūčio 10-oji bus lemtinga mūsų valstybės, mūsų viešų ir mūsų privačių gyvenimų diena (kodėl – žr postą žemiau) – ne mažiau lemtinga nei Sausio 13-oji. Ne mažiau, o daugiau, nes ant kortos – ne tik valstybė ir ne tik suverenitetas.
Laikas organizuotis visiems, kas nori gyventi ir (kada nors) mirti laisvu, kam nors kas šventa ir brangu, kam yra, ką ginti – laikas, nes jei jį praleisime, bus vėlu.
Jei supanikuosime ir nusileisime – mūsų nepaleis vis tiek, gyvensime perlaužtu nugarkauliu totalinėje, jokių įstatymų nepaisančioje, niekam neatsakingoje diktatūroje, kuri mus laikys nebe piliečiais, o savo nuosavybe, bandomom žiurkėm ir liokajais ant pavadėlio, kurį bet kada galės patrumpinti ir nuosekliai trumpins, kad ir kokie klusnūs būsime. Kitų laisvų rinkimų nebus, o jei ir būtų – trys metai atimto gyvenimo yra per daug, mes jų niekam nepaskolinome ir neįkeitėme.
Laikas ateiti, apsupti Seimą ir nesitraukti – būti, kiek reikės, su visais, kas prisijungs, iš visų tolimiausių kaimų. No matter what.
Facebook komentarai
});}(jQuery));