Neringa Venckienė : „Nepagarba teismui“ – vienas iš 35 nusikaltimų, dėl kurio JAV manęs neišdavė.

Gataveckas

Gataveckas

Neringa Venckienė

„Nepagarba teismui“ – vienas iš 35 nusikaltimų, dėl kurio JAV manęs neišdavė.
„Aš netylėsiu ir tuo niekas nesibaigs. Jūs pamatysit, praeis du, trys, penki metai ir viskas išlys. Jie tegul negalvoja, kad čia dabar užgesino viską. Būdami korumpuoti, kyšininkai ir iškrypėlių klaną dengdami. Čia taip nebus, aš tikrai netylėsiu“.
Ikiteisminį tyrimą dėl šių mano žodžių iniciavo tuo metu buvęs Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku Gintaras Kryževičius.
Nukentėjusieji byloje buvo Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjai: Vytautas Krikščiūnas, Rita Bilevičienė ir Daiva Gadliauskienė.
Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 232 straipsnis. Nepagarba teismui
Tas, kas viešai veiksmu, žodžiu ar raštu užgauliai pažemino teisingumą vykdančius teismą ar teisėją dėl jų veiklos,
baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 

Gataveckas
Sausio 4 d., 17:58 ·
Prokuroras V. Gataveckas, laikinai einantis Kauno apygardos vyriausiojo prokuroro pareigas, nežino, kad galutinė instancija dėl kardomųjų priemonių ikiteisminiame tyrime yra apygardos teismai. V.Gataveckas atmetė mano skundą pakeisti kardomąją priemonę ir nutarime nurodė, kad vienodą teismų praktiką formuoja tik Aukščiausiasis Teismas, mano skunde nurodytoje Kauno apygardos teismo nutartyje pateikiama konkreti situacija, kurios aplinkybės laikytinos skirtingomis nuo mano bylos.
Galiu sutikti su V.Gatavecko nuomone, kad aplinkybės mano ir kito asmens byloje yra skirtingos, nes asmeniui, kuris buvo įtariamas sunkesnio nusikaltimo nei aš, Neringa Venckienė, padarymu, paskirta tik viena kardomoji priemonė – intensyvi priežiūra su sąlyga – būti namų zonoje nuo 22 val. iki 5 val. buvo pakeista į rašytinį pasižadėjimą neišvykti. Nei kompasu ar saulės šešėliu matuojamo 2 ir 10 km. atstumo, nei užstato, nei dokumentų paėmimo asmeniui nebuvo paskirta už sunkesnį nusikaltimą.
Primenu, kad pono Cinino 2019 m. lapkričio 19 d. nutartimi Kauno apylinkės teismo 2019 m. lapkričio 8 d. nutartis dėl suėmimo buvo panaikinta. Man skirtos 3 kardomosios priemonės: 1) intensyvi priežiūra, 2) 10 000 eurų užstatas, 3) dokumentų paėmimas.

 

Melavęs prokuroras Tomas Krušna tikriausiai bus paskirtas Europos prokuratūros prokuroru.
T. Krušna pasirašinėjo ir siuntė ekstradicijos dokumentus dėl manęs į JAV.
2019 m. lapkričio 6 d. Generalinėje prokuratūroje organizuotoje spaudos konferencijoje dalyvavęs prokuroras T.Krušna į žurnalisto klausimą, kad iš 13 nusikaltimų išduota dėl 4, jis nepatikslino, kad Jungtinės Amerikos Valstijos neišdavė dėl 35 nusikaltimų.
Primenu, kad Lietuva 2015 metais kreipėsi į Jungtines Amerikos Valstijas, prašydama išduoti dėl 39 nusikalstamų veikų.
JAV Valstybės Departamentas 2017 metais nesutiko išduoti ir nesikreipė į JAV teismą dėl 19 nusikaltimų.
2018 metais JAV teismas neišdavė dėl 16 nusikaltimų.
Prokuroras taip pat paaiškino, kad Venckienės elgesį po neliečiamybės panaikinimo kaip slapstymąsi įvertino visi JAV teismai.
Esu susipažinusi su visais Jungtinių Amerikos Valstijų teismų dokumentais, tačiau nei viename iš jų nėra prokuroro T.Krušnos nurodyto JAV teismų įvertinimo.

Facebook komentarai
});}(jQuery));