Neringą Venckienę į Lietuvą parveš iki rugsėjo 5 d.

kediene1

kediene1

Neringą Venckienę į Lietuvą parveš iki rugsėjo 5 d.

 

Aurimas Drižius

 

 kediene1

Neringos Venckienės motina Laima Kėdienė prieš kelias dienas telefonu kalbėjo su Čikagos kalėjime laikoma dukra. N.Venckienė sakė, kad nors ji ir padavė skundą Ilinojaus valstijos Aukščiausiam teismui dėl ekstradicijos, tačiau sakė mananti, kad į Lietuvą ji bus parvežta iki rugsėjo 4 d.

Laima Kėdienė atsakė į LL klausimus:

–                           Kiek žinau, kalbėjotės su dukra?

–                           Taip, kalbėjau, ji sakė, kad ją tikriausiai parvež į Lietuvą iki rugsėjo 5 d. nežinau, gal nereikia to paskelbti?

–                           O kodėl ne, juk reikia šią istoriją kuo plačiau viešinti?

–                           O gal ir taip. Juk Neringa man sakė, kad ji tikisi, kad atsiras žmonių, kurie įrodys, kad Lietuvos valdžia viską daro. Juk tas net Čikagos apeliacinis teismas pasakė, kad jos kaip ir neturėtų išduoti Lietuvai, tačiau jeigu ekstradicijos prašymą pasirašė JAV valstybės sekretorius, tai jie nieko nebegali padaryti.

–                           Teismas parašė, kad jie negali kvestionuoti valstybės sekretoriaus sprendimo?

–                           Tai kaip čia suprasti? Visame pasaulyje skamba ši istorija, o teisėjai..

–                           O kaip Neringa jaučiasi? Kiek girdėjau, ji labai bijo, kad Lietuvoje bus nužudyta?

–                           Taip, ji to bijo, tačiau ji jau susitaikė su likimu, ir sako, kad kaip Dievas panorės, taip ir bus. Ir čia nieko nepadarysi. Nors Lietuvoje ji nieko gero nesitiki, tačiau sako, kad pagal tuos kaltinimus, kurie jai pateikti, tai ji jau seniai bausmę atlikusi (N.Venckienė išduodama pagal tokius “sunkius” nusikaltimus, kaip nepagarba teismui ar atsisakymas vykdyti antstolio reikalavimus, kas Lietuvoje baudžiama tik bauda – aut. Pastaba). Nors tų kaltinimų ekstradicijos prašyme buvo daug (virš 30), tačiau dabar liko tik keturi. Neringa sakė, kad pagal tuos visus kaltinimus ji jau senai “atsėdėjusi” (N.Venckienė laikoma JAV kalėjime jau 18 mėnesių – aut. Pastaba).

–                           Įdomu, ką Lietuvos vyriausybė darys su  Neringa Venckiene – juk reikės ją “teisti” pagal tuos kaltinimus?

–                           Aš neįsivaizduoju, tik žinau, kad Karoliui su sveikata nelabai gerai. Jam užeina priepuoliai ir mama sakė, kad ji mato, kad sūnus labai blogai jaučiasi. Nors man atrodo, kad jie apskundė Neringos ekstradiciją aukščiausiam teismui, tačiau nežinau, ar tas skundas priimtas nagrinėti. Gal jis apkritai nepriimtas nagrinėti. Karolis daug dirba, nes jam reikia pinigų pragyvenimui, tai man sakė, kad vėliau paskambins. Šiaip tai viskas labai blogai.

–                           Turėkite kantrybės, aš manau, kad tas košmaras kažkada pasibaigs?

–                           Jūs manote, kad jis gerai pasibaigs?

–                           Aš manau, kad jis pasibaigs daugiau ar mažiau gerai, nes negali toks siaubas tęstis visą gyvenimą.

–                           Bet aš jau nebežinau, kaip visą tai suprasti – juk jūs matote, kaip ir mes turime gyventi – esame niekuo nekalti, o nuteisti daug kartų.

–                           Aš tai puikiai suprantu, nes tokių žmonių Lietuvoje labai daug, o banditai valdžioje daro, ką nori?

–                           Tikrai taip, tai gryni banditai. Pradžioje ir aš tikėjausi kažko iš prezidento Nausėdos, tačiau kol kas – nieko.

–                           Dar truputį palaukime, gal kažką jis pakeis?

–                           Pažiūrėkite, kaip elgiasi ta teisėjų taryba – neleido atleisti tokia Kažio, kuris, kaip sako, yra pats didžiausias niekšas teisme.

–                           Taip, ta teisėjų gauja jį pridengė?

–                           Tai apie ką tada kalbėti?

–                           Pamatysite, ta sistema išsivalys, vis tiek dabar jau – nebe Grybauskaitės laikai?

–                           Aš irgi panašiai galvoju, kad gal Nausėda žmogiškesnis, o apie tą grybauskaitę tai net baisu pagalvoti. Juk ji ir nuvarė valstybę iki tokio lygio. O Neringa man sakė, kad pas ją dažnai užeina jos advokatai ir sako, kad jie tokios bylos dar nėra matę.

Aš tai stebiuosi, kam tai Lietuvą valdančiai gaujai reikėjo Neringos ekstradicijos, juk ji būtų ramiai gyvenusi JAV, o dabar reikės ją iš naujo teisti, ir tada paaiškės, kad visos bylos yra grubi klastotė? Juk tai labai nenaudinga šiai gaujai?

– Man atrodo, kad vežant ją į Lietuvą ja tiesiog gali nužudyti, ir visas pasibaigs?

– Aš manau, kad to nebus, nes JAV teismas pasakė, kad Venckienė turi sulaukti sąžiningo teismo Lietuvoje, ir prisiėmė atsakomybę dėl jos likimo? Juk žiūrėkite, kaip ši gauja priešinasi prezidentui – neleido atleisti Kažio ir pan. reiškia, sistema valosi?

– Bet žiūrėkite – generalinis prokuroras Pašilis vis dar eina pareigas?

Ne taip lengva juo atsikratyti, o prezidentas eilgiasi kaip numato įstatymas?

– Neringa sakė, kad nė vienas iš JAV advokatų ar žmogaus teisių specialistų nesupranta, kas darosi toje Lietuvoje. Tačiau visi mato, kad tai Lietuvos valdžia kyšasi. Juk kitos šalys, pvz., Islandija ar Vokietija atsisakė išduoti Lietuvos piliečius „teisėsauga”? Neringa rašo dar vieną knygą – sako, kad  ji vis tiek turi rasti būdų nusiraminti.

– Aš tikiu, kad tas košmaras greiati pasibaigs, nes viskas turi pradžią ir pabaigą?

– Bijau, kad tik nesibaigtų, kaip Drąsiukui

 

–                          

–                          

Facebook komentarai
});}(jQuery));