„Nepriklausomai“ R.Šimašiaus valdomų „Vilniaus vandenų“ rezultatai – žuvo visą darbininkų brigada, pavogta įmonės būstinė, žala gamtai – 7,5 mln. eurų

open

open

„Nepriklausomai“ R.Šimašiaus valdomų „Vilniaus vandenų“ rezultatai – žuvo visą darbininkų brigada, pavogta įmonės būstinė, žala gamtai – 7,5 mln. eurų

 

DSC 3510 960x640 1

Aurimas Drižius

Šiandien ryte Vilniaus rajone, Nemenčinėje, žuvo visa „Vilniaus vandenų“ darbininkų brigada :

„Dėl nelaimingo įvykio „Vilniaus vandenyse”

Komentarą teikia „Vilniaus vandenų” generalinis direktorius Marius Švaikauskas:

Apgailestaudami pranešame, kad šį rytą, Nemenčinėje, Tuščiaulių kaime, vykdydami planinius remonto darbus žuvo trys mūsų kolegos. Esame sukrėsti, tai didžiulė tragedija visai mūsų įmonei. Reiškiame nuoširdžią užuojautą mūsų darbuotojų šeimoms. Dabar visos mūsų pastangos nukreiptos į artimųjų palaikymą, savo ruožtu bendrovė suteiks visokeriopą pagalbą artimiesiems, jais jau rūpinamasi. Taip pat dėsime visas pastangas aiškindamiesi įvykio aplinkybes.

Pirminiais duomenimis mūsų darbuotojai žuvo užtroškę vamzdyne susikaupusiomis dujomis. Atliekant vamzdyno montavimo darbus, vienas šulinyje buvęs darbuotojas prarado sąmonę, kitiems dviem puolus jo gelbėti, jie taip pat žuvo.

Tik sužinoję apie tragediją išvykome į įvykio vietą. Kol kas galime konstatuoti tik tiek. Toliau bendradarbiaujame su tarnybomis ir aiškinamės, ar atliekant darbus buvo užtikrinami visi saugumo reikalavimai. Turėdami daugiau informacijos, pasidalinsime“.

 

Vilniaus mero R.Šimašiaus komanda nuo 2014 m. nuodijo Vilniaus gyventojus – bauda 7,5 mln. eurų

Aplinkos apsaugos departamentas (AAD) informavo, kad baigė UAB „Vilniaus vandenys“ patikrinimą dėl mokesčio už aplinkos teršimą iš stacionarių taršos šaltinių apskaičiavimo, deklaravimo už 2014–2018 m. teisingumo.

Atlikus patikrinimą nustatyta, kad UAB „Vilniaus vandenys“ per 2014–2018 m. iš nuotekų valyklų su ūkio buities ir gamybinėmis nuotekomis be leidimo į aplinką leido teršalus – ftalatus. Už nedeklaruotą taršą iš stacionarių taršos šaltinių, išleistą be teisės aktais nustatyta tvarka išduoto leidimo, bendrovei už 2014–2018 m. mokestinius laikotarpius apskaičiuotas mokestis didesniu tarifu, iš viso – 7 561 902 Eur.

Matyt, kad Vilniaus meras Šimašius, sužinojęs apie gręsiantį sprendimą, ir nusprendė šį skandalą užgesinti kitu – „open beach“ Vilniaus centre.

Kaip žinia, Vilniaus meru Remigijus Šimašius tapo 2015 m., ir tada į „Vilniaus vandenų“ valdybą buvo komandiruoti jaunieji liberalai, kuriuos jaunasis meras pavadino „nepriklausomais“ ir „profesionalais“.

Jaunieji liberalai kaip visada apsivogė

Citify Dominikonu g. 11 02

Deja, jaunieji liberalai elgėsi taip, kaip visada – puolė vogti miesto turtą. T.y. „Vilniaus vandenims“ priklausęs pastatas Vilniaus senamiestyje Dominikonų g. 9, 11 (nuotr. viršuje) , naudotas kaip įmonės būstinė, buvo parduotas už grašius, t.y. pavogtas. Itin juokinga, kad parduodant pastatą, net nebuvo inventorizuota 700 m. metrų pastato palėpė – t.y. pastatas parduotas lyg be palėpės. Prokuratūra, kaip visuomet, pradėta tyrimą dėl milijonų eurų vertės miesto turto vagystės nutraukė.

Sprendimą parduoti įmonės būstinę priėmė „nepriklausoma” įmonės valdyba, kurią paskyrė didžiausias akcininkas – Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

 

nedzinskas

Viskam vadovavo žmogus – legenda – Darius Nedzinskas

Sprendimą parduoti įmonės būstinę, net neįtraukus didelės vertės turto į balansą, priėmė Vilniaus savivaldybės valdomos Vandens tiekimo „Vilniaus vandenys“ valdybos pirmininkas Darius Nedzinskas, nepriklausomi valdybos nariai Arūnas Bivainis ir Juozas Buitkus bei įmonės generalinis direktorius Aidas Ignatavičius.

Vos prasukę šią aferą, jie visi įteikė prašymus dėl atsistatydinimo iš pareigų.

„Vilniaus vandenų“ valdybos pirmininko Dariaus Nedzinsko teigimu, nuo 2015 metų dirbusi bendrovės valdyba, kurios pagrindą sudarė nepriklausomi nariai, sėkmingai įgyvendino savo tikslus – iš pagrindų pakeitė bendrovės veiklos modelį bei reikšmingai pagerino jos finansinius ir veiklos rezultatus.

„Vadovų komandai ir visam įmonės kolektyvui dėkoju už itin sėkmingą bendrą darbą ir pasiektus rezultatus. Praėjusiais metais akcininkų patvirtintas Strateginis veiklos ir plėtros planas, kuriame numatytos 65 mln. eurų investicijos į infrastruktūros atnaujinimą ir plėtrą, nubrėžė aiškią tolimesnę įmonės veiklos kryptį. Šios investicijos ne tik leis dar didesniam skaičiui klientui tiekti geriamąjį vandenį bei tvarkyti jų nuotekas, tačiau ir sumažins galimų avarijų riziką ateityje. Todėl kaip vilnietis ir šios bendrovės klientas tikiuosi, jog pradėti darbai bus tęsiami bei kurs ilgalaikę vertę miestiečiams“, – teigė A. Ignatavičius.

A. Ignatavičius „Vilniaus vandenims“ vadovauja nuo 2016 metų sausio, o nepriklausomi valdybos nariai į šias pareigas buvo paskirti 2015 metais.

95,41 proc. „Vilniaus vandenų“ akcijų valdo miesto savivaldybė, likusias – Švenčionių, Šalčininkų ir Vilniaus  rajonų savivaldybės.

Darius Nedzinskas „skolino” 2,5 mln. litų G.Kirkilo patarėjui, kai vyko „Leo Lt” afera

Darius Nedzinskas – itin garsi figūra Lietuvos politiniame gyvenime. Jis buvo vienas garsiosios „Leo LT” aferos veikėjų, kai „Maxima” paskelbė, kad statys atominę elektrinę. Tačiau vietoj to, kad ją pastatytų, „Maxima” tiesiog privatizavo Lietuvos energetikos sektorių. „Maxima” privatizuota bendrovė „Vakarų skirtomieji tinklai” buvo įjungta į „Leo Lt”, o vėliau „Maxima” savininkams gražinta apie 1 mlrd. litų tariamos komensacijos.

Tada ir paaiškėjo, kad D.Nedzinskas per ši aferą „skolino” milijonus tuomečio premjero Kirkilo patarėjui. Apie tai užsiminęs SEimo narys Naglis Puteikis iš karto sulaukė Nedzinsko ieškinio teisme.

D.Nedzinskas ieškinį Seimo nariui buvo iškėlę dėl jo teiginių apie 2,5 mln. litų D. Nedzinsko paskolą grynaisiais V. Markevičiui, kuris tuo metu buvo premjero Gedimino Kirkilo patarėjas. N. Puteikis iš pradžių TV laidoje „Nuoga tiesa“, o vėliau ir savo feisbuko paskyroje bei dienraščio “Klaipėda” žurnalistei Astai Dykovienei teigė, jog taip galėjo būti „išplautos“ į apskaitą neįtrauktos pajamos, o pinigai buvo skirti politikams, kad šie priimtų sprendimus dėl bendrovės „Leo LT“ steigimo.

Teisėja savo sprendime pabrėžė, jog Vilniaus teismas, jau įsiteisėjusiame nuosprendyje yra konstatavęs, kad tokia paskola iš tiesų buvo suteikta, o jokių duomenų apie teisminius tyrimus dėl jos nėra. Akcentuota, kad N. Puteikio išsakyti teiginiai iš tiesų menkino ieškovų garbę ir orumą. Konstatuotas ir faktas, kad N. Puteikis neteisėtai paviešino paskolos sutartį, kurios aplinkybės buvo nagrinėjamos uždaruose teismo posėdžiuose.

Kartu sprendime akcentuojama, kad tiek D. Nedzinskas, tiek ir V. Markevičius turėjo nurodyti, kiek dėl N. Puteikio teiginių sumažėjo jų pačių ar jiems priklausančių juridinių asmenų pajamos ir t.t. Kadangi tokių duomenų nebuvo, teismas nusprendė, jog teisinga būtų jiems iš N. Puteikio priteisti po 1000 Eur. Taip pat priteistos visų jų bylinėjimosi išlaidos – atitinkamai 1725 Eur V. Markevičiui ir 2100 Eur D. Nedzinskui, o valstybei priteista beveik 11 eurų procesinių išlaidų.

 

“Tai nauja schema, kurią sugalvojo turtingi oligarchai, kaip riboti informaciją. Už paskolos sutarties paviešinimą mane panoro nubausti finansiškai. Jie patys sakė, kad nereikia paneigimo, o tik pinigų. Pasisamdyti ir brangūs advokatai, nes tikslas yra nubausti mano šeimą finansiškai. Galima padėkoti teisėjai, kad ieškinys nebuvo patenkintas pilnai, tačiau kartu tai yra nurodymas, kad politikai neturėtų drąsos kelti tokius klausimus”, – sakė N. Puteikis.

Ilgai netrukus jis išplatino pranešimą spaudai, kuriame konstatavo, kad “Leo LT kūrėjas ir įtakingas advokatas prisiteisė iš Naglio Puteikio 6 tūkstančius eurų už sutarties paviešinimą”.

“N. Puteikis mano, kad šią bylą pagimdė Lietuvos oligarchų noras sutrukdyti visuomenei sužinoti tiesą, trukdyti Seimo nariams skelbti informaciją, o tam nepaklususius bausti finansinėmis sankcijomis. Ieškovai teismo metu neslėpė, kad siekia finansiškai nubausti N. Puteikį ir neprašė paneigimo, o advokatas beveik atvirai formulavo, kad tikslas – atimti dalį nekilnojamojo turto. 250 000 eurų sumos ieškovai reikalavo už tai, kad N. Puteikis paviešino V. Markevičius ir D. Nedzinsko tarpusavio paskolos sutartį, pagal kurią D. Nedzinskas paskolino V. Markevičiui 2,5 milijono litų grynaisiais be užstato ir be palūkanų, ir tai padarė likus maždaug 10 dienų iki esminio sprendimo dėl Leo LT – prieš Vyriausybei nutarimu pritariant atominės elektrinės įstatymo straipsnio pakeitimams, naudingiems privačiai bendrovei „NDX energija“, kuriai tada vadovavo D. Nedzinskas. V. Markevičius tuo metu dirbo neatlygintinu premjero Gedimino Kirkilo patarėju teisingumo klausimais”, – rašoma pranešime.

Apie visą šį skandalą papasakojo Vilniaus tarybos narys, „zuokininkas“ K. Nėnius : „bendrovės Valdybą sudaro septyni nariai, iš kurių keturi buvo „nepriklausomi“, kiti trys Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių paskirti. Prieš atsistatydindamas bendrovės vadovas padarė viešą pranešimą apie puikius įmonės veiklos rezultatus, kurie buvo pasiekti jiems vadovaujant. Tuo tarpu meras Remigijus Šimašius viešai apkaltino mane, esą ,,nepriklausomi” valdybos nariai atsistatydino dėl opozicijos spaudimo, konkrečiai paminėdamas mano, kaip Antikorupcinės komisijos pirmininko pavardę. Todėl jaučiu pareigą visuomenei paaiškinti apie Vilniaus miesto savivaldybės Antikorupcinės komisijos sprendimus ir, ką gi gero nuveikė ,,nepriklausoma’’ valdyba ir jos nariai bei įmonės vadovas. Paaiškinsiu vadovaudamasis dokumentais ir faktais, o ne skambiomis spaudos pranešimų frazėmis”.

 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));