Nausėdos PAKAZUCHOS ir kas lemia viruso plitimą

d1_dsc_9320-scaled

d1_dsc_9320-scaled

Nausėdos PAKAZUCHOS ir kas lemia viruso plitimą

Antanas Baskas

 

 

Skvernelis 2020-12-08 d., atsakydamas į žurnalisto klausimą, pavadino PAKAZUCHA vadinamos ekspertų grupės Prezidentūroje sušaukimą sekmadienį vietoje penktadienį skelbto sušaukti antradienį. Regis, buvo numatyta ekspertus šaukti prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį. Kai Vyriausybė nutarė rinktis pirmadienį, tai Prezidentūra sukvietė ekspertus sekmadienį.

Mano supratimu pakazucha yra vadinamos ekspertų grupės sudarymas, nes Lietuvoje kaip ir daugelyje Europos valstybių nėra pandemijos valdymo ekspertų. Yra šalyse, kuriose buvo kitokių virusų pandemijos. Jos ir susitvarkė geriau nei dauguma Europos ir Amerikos valstybių.

Ar ne pakazucha visos opozicijos su Nausėda priekyje kaltinimai, kad pavasarį blogai stabdomas viruso plitimas Lietuvoje. Nausėdą nustojo Lietuvą peikti po to, kai užsienio žurnalistai jo paklausė, kas lėmė tai, kad Lietuva buvo tarp pirmaujančių Europoje suvaldant viruso plitimą.

Ar ne pakazucha Nausėdos, Šimonytės ir kitų Seimo politikių sakymai, kad Vyriausybė turi priimti griežtesnius ribojimus negu priėmė pirmadienį, nenurodant koki griežtesni galimi Seimui nepaskelbus nepaprastos padėties.

Pavasarinio viruso plitimo pagrindinis stabdis buvo BAIMĖ. Dauguma gyventojų bijojo numirti. O svarbiausia bijojo žiniasklaidos bosai. Todėl per visus galus buvo aiškinama-neišeikite iš namų. Kai per pavasarį numirė tik apie šimtas, pasipylė laidos, straipsniai, kad kaukių dėvėjimas neapsaugo, kad gripas nusinešdavo daugiau gyvybių, kad kaukių dėvėjimas kenkia sveikatai, kad užsikrėtimų atsekimas pažeidžia žmogaus teises. To tik ir reikėjo mėgėjams laisvės be atsakomybės. Kad tokių Lietuvoje pakankamai daug, kad tokiems pandemijos suvaldymui reikėtų kinų numatytos bausmės mirtimi už nesisaugojimą apkrėsti kitus, parodė Seimo rinkimai. Laimėjo dvi liberalų ir trečia liberalų silpnai atskiesta krikščionių partijos. Vakarų pasaulio liberalumas lemia daugelio individų neatsakingumą visuomenei ir to viena iš pasekmių pandemijos padariniai Europoje, Amerikoje nepalyginamai skaudesni nei Taivane, Kinijoje.

Liberalų atėjimą į valdžią didele dalimi lėmė LRT politikavimas. Už tai jos vadovės Monikos Garbačiauskaitės-Budrienės ir jos pavaduotojo Gyčio Oganausko algos nuo sausio pirmos didinamos beveik trečdaliu. Vadovės alga sieks 6950, o jos pavaduotojo sieks 90 proc. šio dydžio. Anot tv3.lt per praėjusius metus M. Garbačiauskaitei-Budrienei papildomai dar buvo išmokėta 5,7 tūkst. eurų, o jos pavaduotojui – 4,9 tūkst. eurų. Už pasiektus praėjusių metų rezultatus jiedu ir LRT departamentų vadovai gavo dar po vieno atlyginimo dydžio premiją.

Kad Monika Garbačiauskaitė-Budrienė yra liberalių pažiūrų buvo aišku ir iš jos darbo DELFI prieš renkant LRT vadove. Negali būti nacionaliniu transliuotoju tas, kuriame nedraudžiama žurnalistams politikuoti. BBC draudžiama, todėl ji yra Britanijos transliuotoja, o ne leiboristų ar konservatorių.

Man nesuprantamas algų didinimas vadovams, kurie neuždirba, bet gauna vis daugiau dešimčių milijonų iš biudžeto LRT veiklai. 2021 apie 50 milijonų, apie 8 milijonais daugiau nei 2020.

Sekant Pauliu Širviu. Negaila man aukso. Negaila sidabro. Tik tos prarastos LRTė

Facebook komentarai
});}(jQuery));