Pagaliukai į nosį – visiškas A.Verygos „feikas”

verygos1

verygos1

Jolanta Blažytė

AUKŠČIAUSIO LYGIO MOKSLINIAI TYRIMAI? VAJE VAJE…

 

Įvairių, save ekspertais vadinančių, influencerių mėgstama frazė „daugelyje pasaulio šalių atlikti aukščiausio lygio moksliniai tyrimai įrodė tą ir aną“ dažnai verčia nusišypsoti. Ar net skardžiai nusijuokti, tarsi žiūrėčiau kokius nors pono Byno nuotykius. Mat ar vargu kuris iš tų visažinių „ekspertų“ sugebėtų bent atkapstyti, kokioje mokslinių tyrimų bazėje vienas ar kitas tyrimas buvo publikuotas, jau nekalbant apie paties tyrimo analizę.
O mokslo pasaulyje šiuo metu vyksta tikrai daug įdomių detektyvų. Aprašysiu tik vieną iš jų.
Štai dar 2020.01.23 mokslinių tyrimų bazėje Eurosurveillance pasirodė ES institucijų finansuotas tyrimas „Detection of 2019 novel coronavirus (2019-nCoV) by real time RT-PCR. V.M. Corman ir kt.
Tyrėjai nustatė, kad PGR koronos testai yra „super-truper“ patikimi, tikslūs ir gali tarnauti, kone kaip gynybinė raketa prieš korona virusą.
Tiesa, vienintelė smulkmena: tyrėjų grupėje buvo ir testus gaminančios kompanijos generalinis direktorius bei tos kompanijos pinigais finansuojamas „mokslinis patarėjas“.
Tačiau 2020.11.27 pasirodo 22 nepriklausomų mokslininkų tyrimas „Corman-Drosten Review Report (tyrimą su visais tyrėjų moksliniais laipsniais pridedu komentare), kuris sumalė į miltus aukščiau minėtą mokslinį tyrimą ir išaiškino, kad teiginiai apie PGR testų patikimumą yra visiškas „feikas“.
Keli 2020.11.27 publikuoto tyrimo pastebėjimai:
Pagal polimerinės grandinės reakcijos (PGR) testus negalima atskirti, ar į organizmą pateko gyvas virusas ar tik atskiri jo fragmentai. PGR produktai nebuvo patvirtinti molekuliniu lygiu. (Viskas konkrečiai – tyrimo išvadose. )
Dar buvo pastebėta, kad Corman ir kt. tyrimo autoriai dar metų pradžioje rašė apie artėjančią pandemiją ir tūkstančius mirčių, nors tuo metu nuo COVID tebuvo mirę vos 6 žmonės, o testai buvo kuriami, neturint gyvo viruso.
Taigi, stebėdama šį mokslinį detektyvą, supratau, kad milijonams pasaulio žmonių kaišiojant į nosį neaiškios kilmės pagaliukus, turime tikrą besimptominę pandemiją? Prie kurios sukūrimo prisidėjo ir infuenceriai, platindami „besimptomines“ ir jokios vertės neturinčias frazes, tokias, kaip „aukščiausio lygio moksliniai tyrimai įrodė tą ir įrodė aną“?

Facebook komentarai
});}(jQuery));