Naujos žieminės padangos – rinktis dygliuotas ar ne?

1-naujos_padangos_2

1-naujos_padangos_2

Naujos žieminės padangos – rinktis dygliuotas ar ne?

 

1 naujos padangos 2

Foto: Shutterstock.com

Visi norime automobiliu važiuoti saugiai, ypač žiemą. O siekiant saugaus vairavimo žiemos metu, pats svarbiausias aspektas yra padangos – būtent jos bus atsakingos už tai, kad automobilis kryptų sukamo vairo kryptimi, kad sustotų stabdant ir kad važiuotų spaudžiant akseleratoriaus pedalą. Būtent todėl žiemai artėjant tenka rūpintis padangomis ir dažnai kyla klausimas, tai kokias gi žiemines padangas rinktis – įprastas ar dygliuotas?

Įprastos žieminės padangos

Pats populiariausias pasirinkimas Lietuvoje yra standartinės žieminės padangos. Jos yra universalios ir puikiai tinka tiek asfaltui, tiek sniegui. Vis dėlto, net ir pačios geriausios, naujos padangos be dyglių neužtikrins gero sukibimo su ledu – minkšta padangų guma iš paskutiniųjų stengsis sudaryti kuo didesnį pasipriešinimą, bet ilgas ir nevaldomas slydimas vis tiek neišvengiamas.

Jeigu tarkime, gyvenate vietovėje, kur dažnai susiduriate su daug sniego bei ledo, tačiau dažnai tenka važiuoti ir nuvalytais tarpmiestiniais keliais – žieminės padangos be dyglių yra optimaliausias pasirinkimas. Tačiau ieškokite kuo aštresnio ir grubesnio protektoriaus – būtent jis padės „įsikabinti“ į sukietėjusį sniegą ir panaudoti jį jūsų pačių naudai.

Dygliuotos žieminės padangos

Tokio tipo padangos beveik visada garantuoja puikų sukibimą su suspaustu sniegu bei ledu. Garantuotas greičiausias galimas sustojimas, įsibėgėjimas ir puikus valdymas net ir plikledžiu – šiame punkte įprastos žieminės padangos vertinamos gerokai prasčiau. Bet, deja, tai viskas…

Dygliuotos žieminės padangos tikrai nesuteikia aukštos kokybės sukibimo su sausu asfaltu, nes į asfaltą remiasi ne tik padanga, bet ir metaliniai dygliai. O, savaime suprantama, jog įkaitusi guma „limpa“ su asfaltu geriau nei metalas. Plius, padangoje esantys dygliai sudaro didelį triukšmą važiuojant, prie kurio teks priprasti.

Taigi, dygliuotas padangas rekomenduojame rinktis tik prastai valomais keliais važinėjantiems vairuotojams, kadangi nuvalytuose tarpmiestiniuose keliuose saugiau važiuoti su standartinėmis žieminėmis padangomis.

 

2 naujos padangos

Foto: Shutterstock.com

Pažvelkite 4-5 metus į ateitį

Naujos padangos tarnaus jums apie 4-5 metus, todėl pirkdami jas turite atsižvelgti ir į tai, kur ir kaip važinėsite per tą laikotarpį. Verta pridurti ir tai, jog nevertėtų domėtis naudotomis padangomis, kadangi naujoms padangoms suteikiama garantija, o jų savybės daug geresnės nei naudotų. Tad siūlome apsilankyti internetinėje parduotuvėje www.senukai.lt ir sužinoti apie naujausias padangas daugiau!

Facebook komentarai
});}(jQuery));