NATO planas numato leisti Rusijai okupuoti Baltijos šalis

kaja

kaja

Papildyta:
Estijos premjerė Kaja Kallas tiesiog pranešė su liūdna šypsena, kad NATO gynybos planas, skirtas Baltijoms šalims, numato leisti Rusijai jas užpulti ir po 180 dienų atsiimti. Išlaisvinti.
Čia tas planas, kurį Ingrida Šimonytė šiandienos Seimo posėdyje minėjo kaip „geležinį” – 5-jo NATO sutarties straipsnio laikymąsi.
Estijos premjerė pasakė Financial Times leidiniui, kad „Estija bus ištinta iš žemėlapio”, per tiek laiko jos tiesiog nebeliks.
Ir priminė, kas darosi Ukrainoje praėjus kiek daugiau, nei 100 dienų po Rusijos įsiveržimo.
Manau jau akivaizdu kam dirba ši vyriausybė žinodama apie šiuos planus ir juos slėpdama, ir tuo pačiu savo veiksmais provokuodama Rusiją agresijai, kuri žinodama šiuos planus gali jaustis visiškai rami.
VSD turėtų rimtai susirūpinti šia valdančiąja klika (kitaip jos pavadinti jau nebeišeina) ir pasiskaityti dar kartą Lietuvos Konstituciją, kurioje rašoma
3 straipsnis: „Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.”
Papildyta:
Seimo nacionalinio saugumo gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas šiandien komentavo šį Estijos premjerės pasisakymą, pareiškęs, kad ne, ne 180 dienų, bet tikslaus skaičiaus įvardinti negalėjo (ar nenorėjo, o gal nežinojo) ir visaip bandė išsisukti nuo atsakymo, bandydamas minėti apie kažkokias karines paslaptis.
Jei tai būtų karinė paslaptis – apie ją, greičiausiai, būtų tylėjusi ir Estijos premjerė. Bet netylėjo. Tai vieša informacija, kad žmonės žinotų kas jų laukia karo atveju.
Aišku viena – nuo visuomenės ši informacija yra slepiama, sekant pasakas, kad NATO reaguos iškart. Šiandien ir Kasčiūnas pripažino, kad iškart nebus. Bet netruks ir 180 dienų. Tačiau gali trukti 50, 100, 160. Tai jau ne 180, bet ar Lietuvai nuo to labai bus lengviau? Ir ar gerai, kad žmonės nežino realių skaičių, realių planų?
Facebook komentarai
});}(jQuery));