Naglis Puteikis : „Ką daryti su Sirijos pabėgėliais?“

Naglis Puteikis : „Ką daryti su Sirijos pabėgėliais?“

 

Reikia kovoti su pabėgimo priežastimis. O ES iš dalies prisideda prie šių priežasčių:

Dabartinė pabėgėlių banga pirmiausia iš Sirijos. Sirijoje prieš karą gyveno 22 milijonai gyventojų. JTO Pabėgėlių komiteto duomenimis  per ketverius metus  11 mln.sirų paiko savo namus, iš jų:

7,2 mln. persikėlė į kitą Sirijos vietą;

2 mln. Turkijoje;

1,1 – Libane;

0,6  – Jordanijoje;

0,25  – Irake (daugiausia Irako Kurdistane);

0,13 – Egipte.

Turkijos ir Irako Kurdistano vyriausybės jau antri metai prašo iš JTO, JAV, ES pagalbos dėl pabėgėlių išlaikymo, nes skundžiasi, kad jų nebeišlaiko, nes trūksta pinigų. Pvz.Turkijos prezidentas Erdoganas nurodo, kad pabėgėlių išlaikymas Turkijai kainavo šešis milijardus USD, o iš kitų šalių ir tarpt.organizacijų gavo tik pusė milijardo USD paramos, likusius turėjo nuimti nuo savo piliečių ir skirti pabėgėliams ir kad Turkijai tai pernelyg didelė našta.

Spėju, kad tęsiantis kovoms Sirijoje pabėgėliai tiesiog nebetelpa Turkijoje ir Libane, iš ten ir pajudėjo milžiniški srautai. gal ir Turkijos vyriausybė pradėjo nebepriiminėti į stovyklas.

Vadinasi reikia nutraukti karą Sirijoje. O sukilėlius pirmiausia finansuoja sunitiškos arabų valstybės, kurios beje, pabėgėlių nepriima. Manau, kad ši banga yra sukelta organizuotai iš Sirijos prezidento Bašaro al-Asado pusės, nes ji plūstelėjo būtent po Asado gynybos ministro vizito Maskvoje (puiki gynybinė priemonė, nes JAV ir Estaip pat prisideda prie sukilėlių finasavimo). Taip pat ir  Turkijos nebedraugiškas elgesys su pabėgėliais, nes persipildė stovyklos iš vienos pusės, o iš kitos pusės Turkijai nepatinka, kad dalis ES šalių finansuoja kurdus Irake ir ypač Sirijoje, kurioje garbinamas kurdų Darbininkų partijos lyderis Odžalanas,o jį Turkija laiko didžiausiu teroristu.

Asadą galima suprasti – sunitiškos arabų valstybės finansuoja prieš jį kovojančius Islamo valstybę ir Al Nusra frontą, JAV ir dalis ES  – tą patį Al Nusra, Laisvosios Sirijos armiją ir kurdus, kurių dalis kartu su Laisvąją Sirijos armija plečia teritorijas net ten, kur negyvena kurdai (nors kurdai su Asadu nekariauja, bet plečia savo autonomiją, kurios anksčiau nenorėjo Asadas).

Bet kokiu atveju Asadas yra teisėtai išrinktas prezidentas, kaip ir Sirijos parlamentas, o sukilėlius finasuoja kaimynai, JAV, dalis ES, tapdami agresijos viena iš priežasčių (analogija su Ukraina – Rusija finansuoja separatistus).

Rusijos elgesį smerkiame, o Sirijos sukilėlių elgesio  – ne – dvigubi standartai.

Ką daryti?:

A. Štai čia LT Vyriausybė ir Prezidentė mano galva privalo pradėti reikalauti iš JAV ir ES didžiųjų valstybių, kad nustotų finanuoti sukilėlius ir  kad būtų sudarytas analogiškas Minsko susitarimui toks pats taikos susitarimas tarp Asado ir sukilėlių – taip sustos pabėgėlių banga.

B. Tegul pirmiausia maksimumą pabėgėlių pasiima tos ES šalys, kurios teikia ginklus Laisvajai Sirijos armijai;

C. Pabandykime atskirti ekonominius pabėgėlius nuo bėgančių nuo karo -pastaruosius priimkime;

D. Bet kokiu atveju visi pabėgėliai stengsis iš Lietuvos pabėgti, nes čia didėja skurstančių, nes visos didžiosios LT partijos skatina turtinės nelygybės didėjimą ir nieko nedaro, kad ji mažėt ir kad mažėt skurdas Lietuvoje.

E. Siūlau skurstančius LT piliečius taip pat pripažinti ekonominiais pabėgėliais ir remti panašiai, kaip remiame pabėgėlius iš kitų šalių;

D.Pats priimčiau gyventi pabėgėlių šeimą, nekreipdamas dėmesio ar jei ekonominiai, ar nuo karo, nes tai atskirti labai sunku. 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));