N.Venckienės byla šiurpina amerikiečius – NBC parodė reportažą apie šeimą, kurią persekioja korumpuota Lietuvos vyriausybė

NBC

NBC

N.Venckienės byla šiurpina amerikiečius – milijonai sužinojo apie korumpuotą Lietuvos vyriausybę 

 

https://www.youtube.com/watch?v=h4iXyDfTc-4

 

Šeima persekiojama už korupcijos atskleidimą valstybėje – reportažą apie Neringą Venckienę tokiu pavadinimu pirmadienio vakarą paskelbė „NBC Chicago“.

„Priemestyje gyvenanti šeima kovoja už mamos teisę pasilikti šioje šalyje. Lietuvoje buvusi teisininkė ir teisėja šiuo metu kovoja prieš ekstradiciją. Jos sūnus sako, kad jei mama grįš, ji bus nužudyta, todėl, jog atskleidė valdžios korupciją“, – reportažą pristatė naujienų laidos vedėjas Robas Staffordas.

Reportažo pradžioje N.Venckienės sūnus Karolis verkia. Vaikinas žurnalistams pasakojo, jog mama yra nubausta, nes pasielgė teisingai. Pasak jo, šeima yra gavusi žinučių, kuriose N.Venckienei ir jam pačiam grasinama nupjauti galvą. K.Venckus JAV žurnalistams pasakojo, jog jei mama grįš į Lietuvą, tikrai bus pripažinta kalta, nes čia teisingo teismo sulaukti yra neįmanoma.

 Karolis Venckus papasakojo, kad jo motina pasiprašė politinio priglobsčio JAV, tačiau šis prašymas bus nagrinėjamas tik 2019 m. Tačiau Lietuvos vyriausybė paprašė jos ekstradicijos, nes pasak sūnaus, apkaltino ją „nepagarba teismui”. 

Ji buvo sulaikyta vasario mėn., ir nuo tos dienos laimoka federaliniame kalejime. Federalinė teisėja Čikagoje jau sutiko išduoti Neringą Venckienę Lietuvai.

NBC

„Nrėa jokių šansų, kad mano mamą Lietuvoje teistų sąžiningas teismas, – mano Karolis Venckus, – ją tikrai nuteis Lietuvoje. 

Karolis sako, kad jo motina visada tikėjo, kad žmonės nugalės (people prevail – angl.). „Tačiau šiuo metu tai atrodo sunkiai tikėtina, nes žmonės Lietuvoje siunčiami už grotų vien todėl, kad kritikuoja vyriausybę”, – sakė Karolis Venckus.

Apeliacinį skundą N. Venckienė JAV, Čikagoje, įsikūrusiam apeliaciniam teismui turėjo pateikti iki rugpjūčio 22 dienos. Jis buvo pateiktas dar rugpjūčio pradžioje, byloje gautas ir JAV prokuratūros prašymas atmesti šį skundą.

 Du Kongreso nariai pateikė įstatymo patasias Kongrese, kurios leistų Neringai Venckienei likti JAV. 

TV kanalą NBC Chigaco žiūri daugiau nei pusė Čikagos regione gyvenančių žmonių – tai yra daugiau nei trys milijonai suagusiųjų žmonių.

Pateikiama šio kanalo auditorija:

NBC1

Facebook komentarai
});}(jQuery));