Beviltiškas pralaimėjimas – švogerizmo krepšinyje rezultatas

3c2e1b4fb8177d631ba35a51f0b476bc

3c2e1b4fb8177d631ba35a51f0b476bc

Nežinau kodėl reikia būti mandagiems, kai reikalas liečia tokį dalyką kaip Lietuvos krepšinio tradicija. Čia juk ne šiaip trys mačai, čia juk Lietuvos krepšinio buvimas pasaulio elite. Galima atleisti Tokijo olimpiadą, kuri bus tokia pusiau olimpiada dėl covido, bet negalima atleisti eksperimentavimo su Lietuvos krepšiniu.
Šiaip gėda. Didžiulė gėda. Nusileista niekuo neišskirtinei komandai pagal žaidėjų lygį. Nusileista dar nesibaigus rungtynių laikui. Myžnių komanda. Nesiryžta mesti. Bijo veržtis. Įstrigę schematizme. Susipančiojo krepšinio mąstyme. Slovėnai visą turnyrą mus lenkė ugnele, laisvumu, greičiu, malonumu žaisti, patriotizmu, susitelkimu – visu tuo, kuo garsėjo Lietuvos rinktinė visą laiką.
Ir didžiausia kaltė tenka treneriui. Gal kas nors iškels klausimą, kodėl NBA vos ne triple double (20-12-beveik 7) surenkantis žaidėjas Maskoliūno komandoje blaškosi ir eina į minusą? Nei vieno derinio jam. Apskritai, kas nors matėte trenerio braižą-krepšinio mintį? „Dusinti” Dončičių ir įmetinėti kamuolį leisgyviui Valančiūnui?
Po pralaimėjimo Belgijai minus 30 reikėjo iš karto mesti lauk tokį treniravimo genijų. Niekuomet vyr.treneriu nebuvusiam žmogui (Lenkijos vidutinis klubas nesiskaito) atiduoti Lietuvos rinktinę? A.Sabonio kaip federacijos prezidento kaltės yra, nors Sabas dabar pergyvena daugiau už mus visus kartu sudėjus. Maskoliūnas yra Lietuvos krepšinio treniravimo istorijos gėda.
Žaidėjai išpindėję irgi. Išskyrus Grigonį ir Luką, jie atidirbo. Epizodas, kai pelnęs taškus Valančiūnas grįžinėjo kaip visada iškėlęs galvą ir galvodamas apie savo puikumą, slovėnai greitai pelnė taškus – viską parodė.
L.Dončičius atrodytų super-duper-hyper-triper žvaigždė po rungtynių į autobusą išėjo apsigaubęs Slovėnijos vėliava. Pas mus buvo toks D.Motiejūnas, 2.12, kuriam tai treneris nepaskambino, tai kitas treneris ne taip kažką pasakė, tai dar kas nors ne taip. Tuščia vieta iš tokio žmogaus. Šitai rinktinei susitelkimo pritrūko. Žvaigždiškumas-narciziškumas vis labiau kiša koją sporte. Prancūzijos futbolo rinktinė dabartiniam Europos čempionate – pavyzdys.
Jeigu čia būtų tik tokios problemos, tai dar būtų pusė velnio. Gali būti, kad serga visa mūsų krepšinio piramidė. Švogerizmas yra jau vaikų krepšinyje. U rinktinės jau kelinti metai sėdę. Kas imsis reikalų?
Vienu žodžiu, buvo tokia rinktinė – ne rinktinė. Karti piliulė, kurios poveikis, atrodo, užsitęs.
Facebook komentarai
});}(jQuery));