Kovidinių ligonių mirties priežastis nustatoma „iš akies”

kapai
LL redakcija užklausė Santaros klinikų, ar mirusiems šioje ligoninėje žmonėms, kuriems yra nustatytas covid-19 virusas, kas nors daro skrodimą po mirties mirties priežasčiai nustatyti.
Atsakymas nustebino – pasirodo, Santaros klinikos, kaip ir visos Lietuvos gydymo įstaigos, mirties priežastį nustato „iš akies” – tai yra užtenka tik gydytojui užmesti akį į kūną, ir jis jau žino, nuo ko šis mirė. Tai dar labiau stebina, kad niekas netiria, dėl ko mirė žmonės, pvz. jauni žmonės, kurie iki tol neturėjo jokių rimtesnių sveikatos problemų.

Niekas nesiaiškina, kas jiems sukėlė mirtį. Net nebandoma gilintis ar daryti tyrimus, kurie atskleistų viruso poveikį žmogaus organizmui.

Vyriausybė skiria milijonus eurų covid-19 reklamai ir bauginimo kampanijai per vadinamą žiniasklaidą, tačiau nė cento neskiriama bandant pasiaiškinti, kas sukėlė jaunųžmonių mirtį.

Taip pat nėra jokių vaistų nuo covid-19. Sunkius ligonius, kuriems sutrinka plaučių funkcija, tiesiog prijungiama prie plaučių ventiliavimo aparato, kuris šiuos ligonius pribaigia.

„Pagal SAM ministro įsakymą mirusiems nuo COVID-19 pacientams skrodimai neatliekami.
Mirus pacientui, gydytojas, konstatuodamas mirties faktą, nustato ir jos priežastį. Kompetencijos jie tam tikrai turi.
Pagarbiai
Gitana Letukienė
VUL Santaros klinikų
Komunikacijos tarnybos
Vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene
2020 11 05 rekomendacijos del mirusiuju nuo COVID 19 palaiku tvarkymo Page 1
2020 11 05 rekomendacijos del mirusiuju nuo COVID 19 palaiku tvarkymo Page 22020 11 05 rekomendacijos del mirusiuju nuo COVID 19 palaiku tvarkymo Page 3
Facebook komentarai
});}(jQuery));