Jau metus kaip KT nebedirbantis jos pirmininkas M.Žalimas išaiškino, kad daugiau rinkimų nebebus

zalimas

zalimas

Režimas pradėjo veikti. Jau metus laiko baigęs kadenciją KT pirmininkas, neslepiantis savo simpatijų konservatoriams, priėmė saliamonišką sprendimą:
„Pažymėtina, kad teisės požiūriu tiesioginiai merų rinkimai, kai jį rinktų savivaldybės bendruomenė, yra įmanomi tik pakeitus Konstituciją“, – pareiškė teismas.”
Ramūnas Karbauskis :  „Pirma konservatorių pergalė kelyje į antidemokratinę rinkimų sistemos reformą”
Konservatoriai juda link savo svajonės – vienpartinės sistemos, t.y. totalios konservatorių diktatūros, kada ši partija 100 proc. valdys Lietuvą, turės savo Prezidentą, savo Seimą ir Vyriausybę, savo merus.
Šiandien Konstitucinis Teismas, nagrinėdamas konservatorių kreipimąsi, priėmė jiems palankų sprendimą, jog Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, įteisinančios tiesioginius mero rinkimus, prieštarauja Konstitucijai. Tai reiškia, kad tiesioginių merų rinkimų neturės likti, jeigu Konstitucija nebus pakeista. Kitaip tariant, nepakeitus Konstitucijos, merus, kaip ir buvo anksčiau, paskirs savivaldos rinkimus laimėjusi partija arba partijų koalicija. Taip konservatoriai artėja link savo svajonės – valdyti viską ir pašalinti visas kliūtis, kurios trukdo jiems tai pasiekti. Priminsiu, jog visų penkių didžiausių Lietuvos miestų Merai nepriklauso konservatorių partijai.
Mes gi sieksime, kad tiesioginiai merų rinkimai būtų įteisinti Konstitucijai neprieštaraujančiu būdu. LVŽS šešėlinėje Vyriausybėje rengsime ir po to Seime inicijuosime atitinkamas Konstitucijos pataisas, kviesdami jas paremti ir visas politines jėgas, kurioms nesvetimas didesnio žmonių įsitraukimo į savivaldą ir demokratijos siekis. Žinoma, sieksime ir kad rinkimų pataisos, kurios atimtų iš žmonių bet kokią galimybę demokratiškai rinkti valdžią, nebūtų priimtos, nes konservatorių siūlomos pataisos rinkimų sistemą verčia aukštyn kojomis ir atima bet kokią galimybę žmonėms turėti valdžioje politikus, kuriais pasitiki ir kuriuos jie nori išrinkti patys.
Jau ne kartą minėjau, kad konservatoriai siūlo Prezidentą išsirinkti Seime, t.y. jį Lietuvai paskirtų Seimas taip, kaip konservatorių partija paskyrė sau pirmininką – sosto paveldėtoją Gabrielių. Jie taip pat siekia panaikinti vienmandates Seimo rinkimuose, nes jiems atrodo, kad šalį valdyti turi konservatorių grupuotė, be jokios atskirų politikų asmeninės atsakomybės.
Valdantieji, šiandien jūs atrodote labai apgailėtini, ne tik dėl to, kad nesusitvarkote su pandemija, bet ir dėl to, jog visur siekiate prisidengti kažkokia kolektyvine atsakomybe. Jūsų žiniai, neprisiimdami asmeninės atsakomybės ir organizuodami sau ateitį tokiu būdu, kad jos nereiktų prisiimti ir ateityje, atrodote kaip silpni, autoriteto ir pasitikėjimo neturintys politikai. Žmonėms reikia politikų-asmenybių ir jų sprendimų, o ne dar vieno neapčiuopiamo politinio elito ir neliečiamųjų burbulo, su kuriuo kalbėtis ir teisybės reikalauti žmonėms bus tas pats, kas kalbėtis su siena…

LVŽS po Konstitucinio Teismo sprendimo dėl tiesioginių merų rinkimų inicijuos Konstitucijos pataisas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas (LVŽS), šešėlinis Premjeras Ramūnas Karbauskis, reaguodamas į šiandien paskelbtą Konstitucinio Teismo nutarimą, kuriuo šis Teismas pripažino, jog Vietos savivaldos įstatymo nuostatos, įteisinančios tiesioginius mero rinkimus, prieštarauja Konstitucijai, pažymi, kad LVŽS remia tiesioginių merų rinkimų idėją ir sieks, kad tiesioginiai merų rinkimai būtų įteisinti Konstitucijai neprieštaraujančius būdu – juos apibrėžiant pačiame Konstitucijos tekste.

Pasak R. Karbauskio, galimybė patiems rinkti merą didina ir pasitikėjimą vietos valdžia, auga ir merų atsakomybė gyventojams. „Merai puikiai supranta, kad nerasdami sutarimo su žmonėmis, nedėdami pastangų, jie kitą kartą tiesiog nebus, nepriklausomai nuo to, kokia partinė konjunktūra susiklostys savivaldybės taryboje. Tai skatina atsakingesnį merų elgesį, jų atskaitomybę visuomenei.

LVŽS visuomet rėmė tiesioginius merų rinkimus, tačiau suprantame, kad juos įteisinant 2014 m. tuometinis Seimas pasirinko ne tą būdą – keitė tik Vietos savivaldos įstatymą, užuot daręs pakeitimus Konstitucijos tekste. Tą šiandien aiškiai pasakė Konstitucinis Teismas, tad LVŽS šešėlinėje Vyriausybėje rengsime ir po to Seime inicijuosime atitinkamas Konstitucijos pataisas, kviesdami jas paremti ir visas politines jėgas, kurioms nesvetimas didesnio žmonių įsitraukimo į savivaldą ir demokratijos siekis“, – sako LVŽS šešėlinis Premjeras.

R. Karbauskis pastebi, kad 2014 metais, kai sprendimas dėl tiesioginių merų rinkimų buvo priimtas, jį rėmė apie du trečdaliai Lietuvos gyventojų. „Žmonės ir šiandien vertina galimybę tiesiogiai rinkti merus. Dalyvaudami tiesioginiuose mero rinkimuose žmonės pajuto, kad jų balsas yra girdimas, kad jie, pasirinkdami merą su viena ar kita rinkimų programa, gali daryti įtaką konkretiems sprendimams jų gyvenamojoje vietovėje. Ši teisė žmonėms turėtų būti užtikrinta. Suprantu, kad konservatoriai, pradėję vykdyti rinkimų sistemos reforma, mielai atsikratytų tiesioginiais mero rinkimais, kurie, prisiminus jų patirtį Kaune, jiems nėra palankūs. Ženklus naikinti tiesioginius merų rinkimus stebime jau kurį laiką, tad neabejoju, kad konservatoriai bandys pasinaudoti šiuo Teismo sprendimu. Tačiau tikimės palaikymo iš kitų opozicinių frakcijų ir netgi dalies valdančiųjų,  juo labiau, kad liberalus atstovaujantis Vilniaus meras ne kartą yra išreiškęs savo paramą tiesioginiams merų rinkimams“, – nurodo R. Karbauskis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));