LRT apvaginėjo dainininkus ir vedė dvigubą buhalteriją? Ten reikia skubios policijos kratos (pildoma)

Tarasoviene

Tarasoviene

 

 Tarasoviene

Ramūnui Karbauskiui paskelbus, kad LRT išleisdavo šimtus tūkstančių eurų mokesčių mokėtojų pinigų įvairiems televizijos šou ir „Švyturio“ arenos nuomai, LRT prodiuseriai puolė aiškintis, kad tokie renginiai neva labai brangiai kainuoja, o TV žvaigždėms ir dainininkams, dalyvaujantiems laidose būdavo mokami tūkstantiniai honorarai.

Tai sukėlė minėtų dainininkų reakciją facebooke – pasirodo, tokių sumų, kurias mina LRT prodiuseriai, akyse niekas nėra regėjęs

pilypaite

 

 

 

Zdebskis

 

 

Ramūnas Karbauskis : LRT yra betvarkė

 

„Ta  betvarkė, kuria mums buvo pateikti dokumentai, rodo ir galimą netvarką LRT dokumentų tvarkyme, – spaudos konferencijoje sakė Ramūnas Karbauskis, – nes kitaip sunku suvokti, kodėl LRt nepadavė mums sutarčių, nes dalies jų tiesiog nėra. Pvz., Yra 2013 m. sutartys, tačiau nėra 2015 m., nėra išrašytų sąskaitų ir pan. Viskas supainiota ir pateikta Seimui tartum bandyta pasijuokti iš Seimo narių. Nes nėra nei pateiktų dokumentų aprašo, net kokios nors dokumentų sistemos.  Tik visur yra antspaudai „konfidencialu“ – visur buvo dedamas tas štampas. 

Pateikiu ir sąrašą tų prodiuserinių kompanijų, kurių medžiagos, sutarčių ir sąskaitų mes nematome:

 

beatos

 

 

Vienas pavyzdys – sutikimas, kuris reiškia nesutikimą. Tai sutarties, kuri sako, kad jos sąlygos yra konfidencialios, punktai, kurie sako, kad jos punktai gali būti keičiami tik abiejų pusių sutarimu.

 

atsako

O sutarties gale numatyta, kad už viską atsakomybę prisiims LRT, jeigu ta prodiuserinė kompanija patirs vieną ar kitą žalą. Kitaip sakant, tai yra dokumentas, kurio pagrindu LRT atsisakė pateikti Seimui dokumentus, nes neva tai reiškia nesutikimą.

Mums buvo pateikta ir informacija, kuri pateikta labai keistu santykiu – LRT ir prodiuserinių kompanijų pateikiamų laidų santykis. Tas procentas būtų visiškai kitoks, jeigu būtų laidos vertinamos pagal skiriamas lėšas. Tidėl sakau, kad tas matematinis proporcijos pateikimas yra keistas ir nelabai patenkinamas. 

atsako1

 

Viešųjų pirkimų pavyzdys – LRT 2017 m. pirko kilnojamą televizijos stotį, ir tam panaudoja 10 proc. viso savo metinio biudžeto – 3,7 mln. eurų neskelbiamų derybų keliu. Nes neva konkursas neįvyko, nes visi pasiūlymai neatitiko reikalavimų. Tokių pavyzdžių yra labai daug, kad LRT perka paslaugas neskelbiamų derybų ir apklausų keliu. Jūs turbūt žinote, kad LRT darbą reglamentuoja dar 2003 m. vyriausybės nutarimas dėl viešųjų pirkimų, ir tos procedūros neatitinka viešųjų pirkimų įstatymą.

Darbo užmokesčio ir autorinių sutarčių santykis

Jeigu neklystu, apie 60 proc. LRt darbuotojų gauna ir atlyginimą, ir pajamas per autorines sutartis. Kai kuriais atvejais atlyginimai yra mažesni už autorines sutartis, ir mums kyla klausimas, kodėl taip yra. Kyla klausimas, ar tokių būdu nbandoma sutaupyti mokesčių ir taip žmonės netenka socialinių garantijų. 

Toliau pateiksiu pavyzdžius, kuriuos aš viešoje erdvėje vadinau skandalingais

Tai yra kažkokios klaidos sutartyje papildymas, sutarties papildymas, kai papildymo dydis yra žymiai didesnis, nei pati pagrindinė sutartis. Čia prodiuseris gauna 111 tūkst. eurų už savo darbą, plius LRT sumoka visas laidos gamybos išlaidas, žodžiu, iš viso už dviejų valandų laidą išeina apie 140 tūkst. eurų. 

 atsako123

Dar vienas pavyzdys – 371 tūkst. eurų už devynias laidas, ir po to dar priedas – 140 tūks. Eurų. Bet įdomiausia dalis tai, kad pateikiami trys dalykai – sutartis, LRT  sąmata ir prodiuserio sąmata. Pateikiamos skirtingų laidų sąmatos, kurios siekia šimtus tūkstančių eurų, ir kurios susegtos kartu, Seimas gavo susegtas sąmatas, kurių neturėjo gauti. Mes gavome skirtingas sąmatas ne tai laidai, kuri nurodyta numeryje. Ir tai yra tos pačios prodiuserinės kompanijos sąmatos. Kitaip sakant, LRT mums nepateikė nei sutarties, nei savo sąmatos tai laidai, kuriai pateikta kita sąmata. Ir jos sutampa centais. Kažkam suklydus, prie sutarties prisegta kita samata. Ir dar – prie sutarčių netgi nėra jų numerių ar datų. Todėl mes ir nesuprantame, kaip ta apskaita buvo vykdoma. Todėl jeigu prie sutarčių nėra numerių, o prie sąmatų – datos, tai man toks apskaitos vedimas labai keistas. Netvarkingas apskaitos vedimas yra akivaizdus. 

LRt pasirašė daug sutarčių, kurios yra neatlygintos, o vėliau papildomos, ir tampa jau mokamos, ir tokių sutarčių 2014-2015 m. buvo labai daug. Jeigu sutartis yra neatlygintina, tai ji, matyt sudaryta be konkurso. Paskui ji tampa apmokama. Kyla labai daug klausimų, todėl ta Seimo komisija ir turi pradėti dirbti. 

LRt dengia visas laidos „Tūkstantmečio vaikai“ išlaidas – pernai 58 tūkst. eurų.

Jeigu LRt taryba būtų mums pateikusi visą medžiagą, tikriausiai šio tyrimo nereikėtų daryti, o dabar reikės kreiptis į įvairias valstybės institucijas su prašymais ištirti. Ir tai ne tik Valstybės kontrolė. Premjeras matė dąlį tų dokumentų ir pasiūlė iš karto kreiptis į teisėsaugos institucijas, tačiau mes manome, kad geriau eiti civilizuotu keliu – surinkti informaciją ir ją pateikti kitoms instancijoms, kad turėtume absoliutų skaidrumą LRT“. 

 

 

 Varymas ant Karbauskio – neišvengiamas

 

 

 

edma

Aurimas Guoga

Varymas ant Karbauskio – neišvengiamas

Žurnalistų (ne tik iš LRT) reakcija į Karbauskio spaudos konferenciją rodo, kad jiems iš tiesų nusispjauti į pačią korupciją. Žurnalistams visiškai neįdomu nušviesti korupciją, jeigu tai vyksta jų klano viduje. Visa kaip mėgina stumti, kad Karbauskis nusišnekėjo, pakenkė tyrimui ir pan. – o apie padėtį LRT, paskelbtus skandalingus faktus numuilina.

Vietoj to G.Landsbergis inicijuoja tirti Karbauskio ryšius su Rusijos politikais. Tai jau visiškai primena tyrimą dėl D.Trumpo susimokymo su Kremliumi. Tas tyrimas iš pradžių buvo garsiai ištrimituotas, žadėta pateikti demaskuojančios, prezidentą sužlugdysiančios informacijos, tačiau po kelių mėnesių paaiškėjo, kad nėra visai jokių duomenų apie slaptus Trumpo ryšius su Kremliumi. „Tyrėjai“ dėl savo nesėkmės apkaltino vieną britų žvalgybininką, kuris neva atsisakė atvykti į Vašingtoną jiems liudyti.

Lietuvoje toks tyrimas visai beprasmiškas, nes JAV Trumpas bent jau šnekėjo, kad sudarys su rusais „puikų sandorį“, atkurs gerus santykius ir t.t. Lietuvoje visai nesimato jokių valstiečių žingsnių stumti kokius tai Rusijos interesus. O jei taip, tuomet ką tas keistų net jeigu Karbauskis ir būtų ir pabendravęs su kokiais nors Kremliaus politikais? Šiaip jau tai nėra uždrausta, nors toks bendravimas iš tiesų nepageidaujamas.

Tyrimas dėl R.Karbauskio žemių taip pat baigsis niekuo. Jei prokuratūra turėtų prie ko kabintis, manote neatsirastų tokio, kuris tai jau būtų paskelbęs? Vietoj to – „tirs“. Kalbant aiškia kalba, mėgins atrasti prie ko prikabinti.

Visa kur valstybėje sukurtos korupcinės schemutės. Valdininkų Lietuvos sistema veikia kaip Č.Darvino aprašytas gyvas organizmas – save saugo ir, jei yra galimybė, glemžiasi išteklius. R.Karbauskis šiam vagių konglomeratui kelia egzistencinę grėsmę, todėl ir tokia reakcija.

Kaip rašiau vakar, amerikiečiai jau pradėjo susigaudyti, kad buvusieji ne šiaip sau taip varo ant Trumpo. Jie daro viską, kad neišlystų į viešumą jų pridaryti nusikaltimai. Pas mus tai vadinama vagiui kepurė dega.

 

 

Audrius Nakas : „Po to, ką šiandien papasakojo ir parodė Ramūnas Karbauskis, valstybinio-komercinio transliuotojo LRT vadovas, turėjo atsistatydinti dar tą pačią dieną (jei Lietuva būtų vakarietiška valstybė, tai taip ir būtų). Žinoma, pateikta medžiaga vienu metu ir skandalinga ir labai juokinga, kaip smarkiai atsipalaidavę ir nepajudinami iki šiol jautėsi LRT propagandistai ir melagiai. Tačiau šiandien man žymiai įdomiau ir įspūdingiau buvo stebėti spaudos konferencijoje ne pranešėją, o susirinkusius klausytojus, vėliau klausėjus… Tiesiog nuostabiai apgailėtinai atrodė ši drausmingai vieninga, save žurnalistais vadinanti armija. Iš kitos pusės šiurpu, kai suvoki, kad žurnalistų toje salėję nebuvo, vien tik savo šeimininkų įgalioti darbuotojai, kurie neuždavė nė vieno klausimo apie baudžiaku kvepiantį dabartinių LRT valdytojų reikaliukus… Iš kitos pusės labai stebėtis turbūt nėra ko. Pasižiūrėjus į tokią „žiniasklaida“ nesunku suprasti, kodėl Lietuva yra viena labiausiai atsilikusių Europos valstybių.

 

R. Karbauskis paviešino keletą įspūdingų valstybinio-komercinio transliuotojo LRT dokumentų

 

 
Paskelbta: 2018-01-23 08:49 Autorius: ekspertai.eu
foto

Sausio 23 d. Seimo spaudos konferencijų salėje 10 val. 30 min. įvyko Seimo nario, žaliųjų valstiečių lyderio Ramūno Karbauskio spaudos konferencija.

Jau anksčiau buvo skelbta, kad„R.Karbauskis ruošia „bombą“. Spaudos konferencijos metu buvo paviešinti įspūdingi dokumentai, susiję su valstybiniu-komerciniu transliuotoju LRT.

Spaudos konferencijoje dalyvavę nepriklausomos žiniasklaidos nepriklausomi žurnalistai bei prodiuseriai vieningai reiškė nepasitenkinimą, kad R. Karbauskis tokius dokumentus viešino, kritikavo jį dėl tokio žingsnio, teigė, kad tokios konferencijos nereikėjo daryti, kad ji per ankstyva.

Didelį nepasitenkinimą R. Karbauskio surengta spaudos konferencija išreiškė ir LRT generalinio direktoriaus pavaduotojas Rimvydas Paleckis.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));