LR vyriausybė – spąstuose, nes prisipirko „Astra Zeneca“ vakcinos, kuri neskirta vyresniems nei 60 metų žmonėms

121357086_3774628759228731_2210976385417814858_o

121357086_3774628759228731_2210976385417814858_o

LR vyriausybę – spąstuose, nes prisipirko „Astra Zeneca“ vakcinos, kuri neskirta vyresniems nei 60 metų žmonėms

 

Profesorius Eduardas Vaitkus : „Mums skelbiama, kad pagrindinis dalykas Lietuvoje – infekcija ir korona virusas, ir visi su tuo susiję susirgimai. Tačiau aš su tuo nesutinku, nes visi klausimai, susiję su korona virusu, yra ne medicininiai, o politiniai klausimai. Įskaitant garantijų ir epidemijų skelbimą, vakcinų pirkimą ir registravimą. Visa tai yra ne medicininiai, o politiniai reikalai. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)  yra nustačiusi kriterijus, pagal kuriuos yra skelbiama pandemija. Prieš kelis metus ši organizacija labai smarkiai sumažino skaičius, pagal kuriuos skelbiama pandemija. Tai buvo ne medicininis, o politinis sprendimas.

Prieš pusantrų metų Kinijoje kilo kažkoks virusas. Pernai sausio mėnesį medicinos žurnaluose buvo aprašyta metodika, kaip reikia tą virusą nustatyti. Ta metodika – polimerazės grandininės reakcijos metodika – yra naudojama dvejuose trečdaliuose pasaulio šalių. Ir sausio ir kovo mėnesį minėta PSO paskelbė, kad visame pasaulyje yra pandemija. Praėjus dešimčiai mėnesių po pandemijos paskelbimo PSO pripažino, kad minėta metodika yra klaidinga, ir tyrimo rezultatus reikia vertinti visumoje. Iki šiol pasaulyje ir Lietuvoje buvo remiamasi minėta metodika tam, kad nustatyti ligą. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras kasdien skelbia, kiek žmonių susirgo korona virusu. Tačiau tai ne susirgimų skaičius, o skaičius žmonių, kuriems yra nustatytas šis virusas. Tada atsirado politinis, ne medicininis terminas „besimptomiai ligoniai“.

Tokio termino nebuvo niekada, buvo tik viruso nešiotojai, bet ne ligoniai. Šie terminai buvo reikalingi tam, kad skaičiai būtų didesni, ir jeigu skaičiai yra dideli, tai tada pagal sąmoningai sumažintus PSO kriterijus galima pasaulyje skelbti pandemiją. Tada man kyla keli klausimai – ar mūsų valdžios kovos su korona virusu būdai nebuvo žalingesni už patį virusą. Norint atsakyti į šį klausimą, reikia žinoti, pagal kokią metodiką mūsų valdžia paskaičiavo savo veiksmų galimą žalą. Puikiai suprantame, kad valdžia mums visada pasakys, kad jai šitie dalykai nerūpi, ir ji tos žalos neketina tirti. Tada kyla kitas klausimas – kokie šios kovos su korona virusu tiesioginiai finansiniai kaštas ir kokie – netiesioginiai? Ir kaip valdžia suskaičiavo savo išgelbėtas gyvybes dėl savo veiksmų, o kiek žmonių mirė dėl šių veiksmų? Ir kokia vienos išgelbėtos gyvybės ekonominė išraiška? Atsakymų į šiuos klausimus aš norėčiau sulaukti. Suprantu, kad būnant valdžioje, gali sakyti – mes nežinome, kaip elgtis. Yra pvz., penki problemos sprendimo būdai, ir mes renkamės pirmąjį būdą. Tačiau valdžia to nepripažįsta, o mums sako, kad ji žino problemos sprendimo būdą, o mes visi esame durneliai.

Todėl mes jus apribosime ir jums skirsime baudas. Ir neketiname jums aiškintis, mes jau viską nusprendėme, o jūsų anūkai apmokės mūsų galvojimo pasekmes. Dar rugpjūtį sakiau, kad valdžia kas mėnesį nužudo apie 200 žmonių, saugodama mus nuo korona viruso. Todėl klausimą valdžiai galime kelti tokį – kiek jūs prognozavote, kad dėl jūsų paskelbto karantino pernai ir 2021 metais mirs sergančiųjų, pvz., širdies ligomis. Kiek prognozavote, kad daugiau numirs onkologinių ligonių? Pvz., Jungtinės karalystės ekspertų taryba paskaičiavo, kad šiais metais mirs daugiau 20 tūkst. žmonių, kuriuos būtų buvę galima apsaugoti, jeigu ne politiniai valdžios sprendimai. Anglai paskaičiavo, kad trims mirusiems su korona virusu tenka du mirę dėl valdžios veiksmų kovojant su šiuo virusu. O Lietuvoje?

Atėjo nauja valdžia – ką ji paskaičiavo. Prieš kelias dienas mūsų premjerė Šimonytė paskelbė, kad rusiška vakcina yra hibridinis ginklas, o kitą dieną ES komisaras Borelis paskelbė, kad rusiška vakcina yra didžiausias mokslo proveržis Rusijoje nuo Sovietų sąjungos laikų. Ir kad tai yra visos žmonijos pažangai sukurtas produktas. O premjerė Šimonytė sako, kad Rusija bloga, nes ji negydo savo vakcina, o ją naudoja kaip ginklą. Šimonytė nesuvokia, kad vakcinos nėra skirtos gydymui. Na nesuvokia žmogus ir tiek. Tačiau daro politinius pareiškimus, kurie prieštarauja visai ES politikai. Lietuvoje mūsų vyriausybė pati įlindo į savo spąstus. Metodologiškai korona virusas yra, ir jis kelis kartus pavojingesnis, nei paprastas gripas, ir nuo jos apsaugoti vyresnius žmones, aišku, reikia. O kur spąstai? „Astra Zeneca“ vakcina nėra skirta asmenims virš 60 metų. O ką suplanavo vyriausybė? Gerai, medikus paskiepijo, ir dabar reikia skiepytis žmonės virš 80 metų ir taip toliau. Ta vakcina, kuri neskirta žmonėms nuo 60 metų amžiaus, nes nėra mokslinių duomenų apie tai, kad ši vakcina yra efektyvi minėtai amžiaus grupei.

 

https://www.lrytas.lt/sveikata/medicinos-zinios/2021/02/09/news/ekspertu-taryba-pateike-savo-nuomone-del-astrazeneca-vakcinos-nesutampa-su-ministerijos-pozicija-18221036/

 

https://newseu.cgtn.com/news/2021-02-03/List-of-EU-countries-restricting-AstraZeneca-COVID-19-vaccine-grows-XAmAtlM0NO/index.html

O vyriausybė prievartauja Valstybinę vaistų kontrolę, kad ji duotų leidimą skiepyti žmones. O VVT negali atsakyti, nes jokių mokslinių duomenų nėra apie tai, kad ši vakcina efektyvi vyresnio amžiaus žmonėms. Vakcinos patvirtinimas tiek ES, tiek ir JAV buvo ne medicininis, o politinis sprendimas. Kodėl? Vakcina patvirtinama tada, kai atitinka tam tikras sąlygas. Priėmė politinį sprendimą – sumažino reikalavimus vakcinai, ir sumažinus kriterijus, ją patvirtino. Tačiau viena problemėlė – vakcina gali būti patvirtinta ir naudojama tik ekstremaliomis pandemijos sąlygomis. Kai tik bus paskelbta, kad pandemija baigėsi, tos pačios vakcinos jau kitą dieną nebus galima naudoti, nes jos naudojimas prieštarauja teisės aktams. Ir tai būtų nelegalu ir nusikalstama. Kodėl? Todėl, kad nėra mokslinių duomenų apie šių vakcinų patikimumą ir kaip ji veikia. Tačiau buvo priimtas politinis sprendimas.

Jeigu atstovaučiau vakcinų gamintojus, sakyčiau, kad nuostabu, nes suskiepijome milijonus žmonių ir po dviejų metų pateiksime apibendrintus duomenis, nereiks ilgalaikių tyrimų. Joms nereikia išleisti milijonų tyrimams, ir dar papildomai už tai mums sumokate. Todėl politiniai sprendimai kažkam labai ekonomiškai naudingi.

Esame surašę kai kuriuos klausimus sveikatos ministru, tačiau šių klausimų esmė – kiek yra realiai sergančių šiuo virusu. Nes problema yra ne infekuoti, o sunkiai sergantys žmonės. Nes jeigu iš 1000 infekuotų, pvz., sunkiai serga 50 žmonių, tai tas skaičius ir yra 50. Jeigu būtų naudojami medicininiai terminai, tai būtų skelbiami ne infekuotų, bet sunkiai susirgusių skaičius. Tačiau valdžia mums to nesako, nes 20 žmonių nebūtų problema. Todėl mums sakoma, kad „susirgo 2000 žmonių“. Nors medicinine prasme viruso nešiotojai ar lengvai sergantys nesudaro jokios problemos. Todėl tas terminas „besimptomis ligonis“ yra reikalingas tam, kad pagrįsti valdžios išlaidavimą ir kalbas, kad ana valdžia buvo bloga, o mes vieninteliai giname Lietuvos žmones. Todėl klausimas – ar mes sugebėsime išreikalauti iš valdžios atsakymus į šiuos klausimus“.

Facebook komentarai
});}(jQuery));