LL prašo JAV vyriausybės informacijos apie Neringą Venckienę

rule

rule

LL prašo JAV vyriausybės informacijos apie Neringą Venckienę

 

Aurimas Drižius

 

Šiandien išsiunčiau apeliaciją JAV Vidaus saugumo departamentui (DHS), prašydamas pateikti visą informaciją apie JAV gyvenančią Neringą Venckienę (apeliacijos tekstas pateikiamas žemiau).

 

Kaip žinia, prieš porą savaičių gavau atsakymą iš JAV, Department of Homeland Security (DHS), kuriame rašoma, kad šis departamentas atsisako išduoti bet kokius dokumentus, susijusius su Neringos Venckienės buvimu JAV, nes neva tai privati ir neskelbiama informacija.

 

DHS atsakyme buvo nurodyta, kad informacija apie N.Venckienę yra privati, ir nurodyta, kad dokumentai apie asmenį dali būti pateikiami, jeigu „ yra aiškus įrodymas, kad visuomenės interesas atskleisti privačią informaciją nusveria asmens privatumą, ir kad didelei visuomenės daliai tokios informacijos atskleidimas būtų svarbus.

Jūsų prašymas neatitinka nė vienos iš šių sąlygų. …jeigu privatus interesas nusveria viešą, informacija neatskleidžiama. Jeigu įrodoma, kad informacijos atskleidimas turi didelę svarbą visuomenei, tai nusveria privatumą, ir informacija gali būti atskleista.

Galite apskųsti šį sprendimą…“

 

Toks atsakymas reiškia, kad DHS yra puikiai žinoma Neringos Venckienės gyvenimo vieta JAV ir jos statusas šioje šalyje. Todėl dar kvailesniais atrodo Generalinės prokuratūros išvedžiojimai, kad neva niekaip nepavyksta rasti N.Venckienės JAV, nors lietuviškas teismas jau išdavė orderį ją suimti. Kita vertus, DHS nurodo, kad atsisako pateikti natūralizacijos dokumentus, kas reiškia, kad N.Venckienė jau gali būti JAV pilietė.

 

Tiesa, laiške teigiama, kad šį sprendimą dar galima apskųsti, kas ir buvo padaryta. Kadangi apie partijos „Drąsos kelias“ nieko tiksliai nežinome jau daugiau nei dveji metai, dar vasaros pradžioje kreipiausi į minėtą instituciją JAV, kuri tvarko bet kokius atvykusių į JAV žmonių reikalus. Reikalas tas, kad JAV Konstitucija („Freedom of information act“ – teisė gauti informaciją) garantuoja teisę bet kuriam piliečiui gauti dokumentus iš JAV valstybinių įstaigų. 

Pasiremdamas šiuo JAV Konstitucijos punktu, kreipiausi į DHS, kad būtų pateikti bet kokie dokumentai apie N.Venckienės statusą JAV. 

 

Kaip žinia, N.Venckienė pabėgo iš Lietuvos, kaip Lietuvoje buvo nužudyti keturi žmonės (Jonas Furmanavičius, Andrius Ūsas, Violeta Naruševičienė, Drąsius Kedys), kurių nužudymą Generalinė prokuratūra arba suvertė D.Kedžiui, arba pavadino nelaimingais atsitikimais. Dar mažiausiai tuzinas pedofilijos istorijos liudininkų buvo prigąsdinti tylėti, arba nuteisti už tai, kad paliudijo tiesą, kaip, pvz., profesorė Bloznelytė.

 

 Puikiai suprasdama, kad iš mafijinės teisėsaugos Lietuvoje jau nėra ko tikėtis, ir bijodama dėl savo gyvybės, N.Venckienė su sūnumi išskrido į JAV. Sklinda kalbos, kad jos sūnus puikiai mokosi vietinėje mokykloje ir jau gavo nemažai pagyrimų už puikų mokslą, o pati N.Venckienė, jeigu tikėti ‘Lietuvos rytu”, pragyvenimui uždirba prižiūrėdama pagyvenusius žmones.

 

Pridedamas apeliacijos tekstas.

rule

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));