Liudvikas Jakimavičius. Rimtas žaidimas dėl Lietuvos ateities?

Liudvikas Jakimavičius. Rimtas žaidimas dėl Lietuvos ateities?

 

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 23 d. 17:26

 

 Liudvikas Jakimavičius. Rimtas žaidimas dėl Lietuvos ateities?

Veidaknygė

Atrodo, kad prasideda labai rimtas žaidimas dėl Lietuvos ateities. Pasirodė apie tai signalizuojančių labai įdomių ženklų, kuriuos politinio lauko tyrinėtojai tiesiog privalėtų aptarti įvairių galimų kontekstų šviesoje, jei tai nėra valstybės paslaptis?

Buvęs labai įtakingas politikas Albinas Januška, vadintas dar „Pilkuoju kardinolu“, tyliai prasėdėjęs ant atsarginių suolelio beveik dvi D. Grybauskaitės prezidentavimo kadencijas, pagaliau išėjo į politinių grumtynių aikštelę su grėsmingu pareiškimu apie aukščiausią mūsų politinę valdžią: „Jūs išdavėte Lietuvos valstybę!“. Pretekstu tokiam kaltinimui A.Januška pasirinko nepaneigiamą argumentą, kad mūsų užsienio politika Astravo statybų stabdymo klausimu buvo beviltiška, o rėksminga retorika buvo skirta vidaus vartotojui.

Ilga mūsų Olimpo ir jį aptarnaujančio personalo tyla po šio kaltinimo rodo, kad ten aukštai esama sutrikimo ir erzelio. Ir visai ne dėl Astravo, o dėl visai ko kito. Žiežirbos pažiro ant Dariaus Kuolio FB sienos.

Paskaitykite:

„Jurate Damulyte Darius Kuolys, esate įdėjęs nemažai pastangų, ypač per VSD skandalą, siekdamas panašia retorika atkreipti dėmesį į „valstybininkų“ valstybės užvaldymą tokiais ne kokiais metodais. A.Januška tuomet buvo įvardijamas vienu šio veikėjų rato lyderiu. Tiesiog bandau suprasti minties kryptį ir posūkius. Ir dar. Gal galite parodyti savo, kaip aktyvaus visuomenės ir politikos veikėjo, pastangas pradedant nuo kokių 2008-ųjų Astravo AE klausimu? Kiek esate tokių klausimų kėlęs, pavyzdžiui, 2009? 2010? 2011? ir t.t.

Darius Kuolys Jurate Damulyte

Mieloji Jūrate, nejaugi rimtiems žurnalistams tikrai nerūpi dėl Astravo jėgainės užduoti vieną kitą klausimą prezidentei, užsienio reikalų ministrui? Kodėl iš karto keičiate temą?  smile 

Taip, dėl Vytauto Pociūno žūties ir jo pomirtinio šmeižto mano pozicija skiriasi iš esmės. To niekad neslepiau. Tą puikiai žinote. Bet iškelti klausimai dėl Astravo – yra rimti klausimai. 

Kodėl jų nekėliau 2007-aisiais? Nebuvau nei vyriausybėje, nei prezidentūroje. Neturėjau informacijos. Kodėl nekėliau vėliau? Nebeturėjau savo laidos. O visos kitos gana greitai užsivėrė.  smile Regis, tik Arno Klevečkos sykį pakviestas kalbėjau apie Astravos atominę kaip didžiausią strateginį Lietuvos pralaimėjimą. Į Jūsų klausimus atsakiau. Taigi kartoju Jums savąjį: kas trukdo Jums dėl Astravo užduoti keletą klausimų Daliai Grybauskaitei ir Linui Linkevičiui?

Jurate Damulyte Darius Kuolys. Sakote, atsakėte i klausimus. Bet iš tiesų neatsakėte. Aš tikrai nekeičiu temos. Tiesiog nesuprantu, kodėl Jūs dabar raginate žiniasklaidą ir politikus reaguoti būtent į tą asmenį, kuris, kaip pripažįstate, buvo viena iš svarbių figūrų VSD skandale. Ar A.Januška nebuvo prisidėjęs prie V.Pociūno „ištrėmimo“ į Brestą? Kodėl pasitraukė mįslingai iš diplomatinės tarnybos? Gal buvome visi suklaidinti dėl A.Januškos vaidmens tuomet? Ar kaip? Paaiškinkit man, kodėl žiniasklaida turi reaguoti į būtent A.Januškos teiginius? Jei Arvydas Pocius, buvęs VSD vadovas, pasisakytų kokiu svarbiu strateginiu klausimu turėtume reaguot? Darius Jurgelevičius? Kiti žiniasklaidos ir visuomenininkų sukompromituoti autoritetai? Tik noriu aiškumo. Ačiū.“

Galim nujausti, kieno interesus gina BNS vadovė, kartą išgelbėta iš „Ulbinaitės“ skandalo. Prisimename ir kas tą slaptos pažymos nutekinimo scenarijų kūrė bei nevykusiai mėgino įgyvendinti. Galų gale gėdingą teisėsaugos darbą šioje byloje irgi prisimename. Kvepėjo impičmentu, kurį „skiepais“ anuomet pavyko užgniaužti ir užglaistyti ilgiems laikams. Taip buvo manyta, nors pati politinė bomba nebuvo neutralizuota.

Prasidėjus naujam geopolitiniam Amerikos ir ES žaidimui, Trampo administracija, sveikindama Lietuvą Nepriklausomybės 99-mečio proga, nedviprasmiškai siūlo mūsų administracijai apsispręsti, ką renkamės: giluminę ES integraciją ar NATO ir JAV paramą?

A. Januška, be jokios abejonės, dirbdamas atsakingose pareigose prie Valdo Adamkaus, turėjo gerus ryšius su slaptosiomis JAV tarnybomis („remiant“ Baltarusijos opoziciją, įkuriant CŽV „objektą“ Antaviliuose, dėl kurio D.Grybauskaitė mėgino sukelti didelį tarptautinį skandalą). Klausimas, ar jis sinchroniškai neturėjo ryšių ir su kitos valstybės žvalgybomis, kol kas atviras ir neaiškus. VSD turėtų žinoti.

A. Januška nėra nei isterikas, nei politinis kamikadzė. Jis yra rimtas lošėjas ir, neturėdamas kozirio kišenėje, tokių ir panašių kaltinimų „valstybės išdavyste“ į viešumą neišmestų. Akivaizdu, kad toks lošėjas turėtų turėti ir patikimą užnugarį.

Panašu, kad tas užnugaris A. Januškos pareiškimu aktyvuoja „snaudžiančios bombos“ temą, tik dabar galimai paskatinimas veikti ateina ne iš Maskvos, o iš Vašingtono, kuris apie mūsų Olimpą ir jo veikimą žino daugiau, nei mes galim įsivaizduoti.

Žaidimas prasideda neeilinis. Astravas jame tik detalė, didelio ir pavojingo naratyvo, kas ką?

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));