Linksma stebėti, kaip pamatę Prezidento veto nusikaltėlių naudai, iš baimės nutilo absoliučiai visi politologai, visa žiniasklaida ir visos partijos

Naglis Puteikis

 

Linksma stebėti, kaip pamatę Prezidento veto nusikaltėlių naudai, iš baimės nutilo absoliučiai visi politologai, beveik visi visuomenininkai, visa žiniasklaida ir visos partijos, išskyrus Centro partiją „Gerovės Lietuva” – visi paniškai bijo komentuoti, kad tik Prezidentas ir jį supančios įtakingiausios advokatų kontoros, aptarnaujančios oligarchus, neįsižeistų 🙂

KREIPIMASIS DĖL CIVILINIO TURTO KONFISKAVIMO ĮSTATYMO
Vilnius 2020 01 24
Gerbiamas Prezidente Gitanai Nausėda, Seimo nariai,
Kreipiamės į Jus sunerimę, kad įtakos grupės ir jų interesus ginantys politikai mėgina sustabdyti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo įsigaliojamą ir esminėmis pataisomis paversti jį dar vienu butaforiniu kovos su korupcija ir neteisėtu praturtėjimu įrankiu.
Gerbiamas Prezidente, visuomenė iš Jūsų tikisi, kad stosite jos pusėn ir suteiksite teisėsaugai veiksmingą įrankį kovoje su korupcija, mokesčių slėpimu ir kitais panašiais nusikaltimais, kurie alina šalies ekonomiką, o vyraujantis nebaudžiamumas už juos yra pakirtęs visuomenės tikėjimą teisingumu.
Sausio 14 dieną Seimas priėmė ypatingos svarbos teisės aktą, kuris teismams suteikė teisę konfiskuoti didelės vertės turtą (virš 100 000 eurų), jei teismas, įvertinęs byloje pateiktus duomenis, nusprendžia, kad turtas yra gautas nusikalstamu būdu.
Šis įstatymas numato, kad:
– Galėtų būti konfiskuojamas tik tas, kuris yra įsigytas iš korupcinių veikų arba dalyvaujant organizuotose nusikalstamose grupėse.
– Tai yra turtas, kurį valdantis asmuo negali pagrįsti įsigijimo teisėtomis pajamomis.
– Įstatymas yra nukreiptas į korupciniais nusikaltimais ir veikomis besivertusius ir besiverčiančius valdininkus, tarnautojus, politikus ir organizuoto nusikalstamumo narius;
– Šis teisinis mechanizmas būtų įgyvendinamas tik teismo sprendimu.
Reiškiame paramą tokiam Seimo priimtam įstatymui.
Lietuvos visuomenė dėl korupcijos ir šešėlio praranda milijardus eurų kasmet. Dėl korupcijos nukenčia svarbiausios žmogui sritys – sveikatos apsauga, kultūra, švietimas, saugumas.
Jungtinė Karalystė, Italija, Airija gerokai anksčiau priėmė įstatymus, leidžiančius valstybei atsiimti korupciniu būdu bei iš organizuotos nusikalstamos veiklos įgytą turtą. Žmogaus teisių požiūriu šiuos įstatymus įvertino ir patvirtino šių šalių konstituciniai teismai ir Europos žmogaus teisų teismas. Iš neteisės negali kilti teisė. Kai turtas įsigyjamas už kyšius arba iš kyšių gautos naudos, tokiu atveju yra pažeidžiama mūsų visų teisė į nuosavybę.
Prašome Jūsų, Prezidente Gitanai Nausėda, nevetuoti Civilinio turto konfiskavimo įstatymo. Visuomenė ir valstybė turi teisę gintis.
Taip pat kreipiamės į Seimą, jei įstatymas bus vetuotas.
Gerbiami Seimo nariai, tegul Seimo priimtas Civilinio turto konfiskavimo įstatymas įsigalioja toks, koks buvo priimtas sausio 14 dieną. Bet kokia neteisėtai įgyto turto amnestija arba tik organizuotu nusikalstamumu apribotas Civilinio turto konfiskavimo įstatymo veikimas toliau gilins Lietuvoje tvyrantį neteisingumo jausmą.
Atsiminkite Tautai duotą priesaiką ir pasielkite garbingai! Apginkite valstybę nuo nesąžiningų, nors ir labai turtingų bei įtakingų žmonių. Tegul šis įstatymas taps pirmu žingsniu grąžinant Lietuvos žmonėms pasitikėjimą jų valstybe.
Pasirašė:
Bronislovas Genzelis,
Felicija Nijolė Sadūnaitė
Kristina Krupavičienė
Rūta Janutienė
Kęstutis Kupšys
Kęstutis Juknis

Facebook komentarai
});}(jQuery));