Lietuvos Respublikos pamatas – melas

Pranešėjai aptars Respublikos Prezidento kanceliarijos kanclerės ir Lietuvos valstybės ordinų kanclerės Algės Budrytės atsakymą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Zigmui Vaišvilai.

Zigmas Vaišvila, vienas Baltijos kelio, organizatorių, šio įvykio 30-mečio proga pakvietė Prezidentą Gitaną Nausėdą deramai pagerbti tuos, kurių dėka mes galėjome pasauliui pateikti medžiagą apie šį įvykį, kurį 2009 metais UNESCO įtraukė į „Pasaulio atminties“ sąrašą.

TSRS gynybos ministrui uždraudus bet kokius skrydžius tą dieną, lėktuvus AN-2 nuo žemės pakėlė lakūnai Vytautas Tamošiūnas, a.a. Kazimieras Šalčius ir Petras Bėta. Visa tai sumanė ir suorganizavo režisierius Algimantas Norvilas, vėliau tapęs ir Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataru. Istorinius ir unikalius videovaizdus iš lėktuvo nufilavo prie atvirų durų pririštas režisierius ir operatorius a.a. Robertas Verba. Iš lėktuvų mūsų žmonių suneštas gėles barstė Irena Bėtienė ir Povilas Kiserauskas. Kuro papildymus lėktuvams suorganizavo Algis Blaževičius.

Už nesakcionuotą skrydį šiems mūsų žmonėms grėsė įkalinimas iki 25 metų.

Pranešėjų nuomone, Vyčio kryžiaus apdovanojimai už šį žygdarbį yra Lietuvos valstybės garbės klausimas. Šių žmonių atliktų veiksmų įrodinėti nereikia – Lietuvoje vargu ar yra žmogus, nematęs  jų dėka pasauliui pateiktos žinios, kad Lietuvos žmonės taikiai ir vieningai siekia Nepriklausomybės.

Kanclerė Algė Budrytė atsakymu į Zigmo Vaišvilos laišką net nepaaiškino, ar Respublikos Prezidentas buvo supažindintas su šiuo laišku, ar jos atsakymas parašytas Prezidento Gitano Nausėdos vardu. Lietuvos valstybės ordinų kanclerė turėtų suprasti, kad Respublikos Prezidentas ir be oficialių teikimų gali ir vienasmeniškai nuspręsti apdovanoti Lietuvai nusipelniusius asmenis. Tačiau Lietuvos valstybės ordinų kanclerė Algė Budrytė signatarui ir vienam Baltijos kelio organizatorių Zigmui Vaišvilai paaiškino, kad prieš rašant Respublikos Prezidentui dėl apdovanojimų reikia kreiptis į kitus asmenis, kad šie pateiktų siūlymą.

Būtų malonu, jei Prezidento kanceliarijos kanclerė Algė Budrytė būtų nurodžiusi, ar Prezidentas Gitanas Nausėda buvo supažindintas su Zigmo Vaišvilos raštu ir ji perteikė signatarui Respublikos Prezidento požiūrį į šį klausimą ir kvietimą deramai apdovanoti šiuos nusipelniusius žmones, ar tai yra tik kanclerės asmeninė nuomonė apie šiuos žmones? Taip manyti pranešėjus verčia Lietuvos valstybės ordinų kanclerės Algės Budrytės paminėjimas, kad dalis jų jau apdovanoti Dariaus ir Girėno medaliais.

Pranešėjų nuomone, su tokiu formaliu požiūriu mes nebūtume suorganizavę nei Baltijos kelią, nei atkūrę Lietuvos Nepriklausomybę.

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=mBbr0vB5tK4

Facebook komentarai
});}(jQuery));