Lietuvos pašto įmonių grupėje dirba melagiai

Lietuvos pašto įmonių grupėje dirba melagiai

 

Zenonas Lapinskas (Volkovas)

LL atstovas Klaipėdoje tel. 8 662 33770

 

 

     Prieš kalėdas, prisiminus vaikystę, kaip būdavo smagu gauti įvairiaspalvius atvirukus, nutarėme pasveikinti artimuosius ir mes. Esu tik mėgėjas filatelistas. Turiu nemažai vienodų (lapais) pašto ženklų, įsigytų nuo Nepriklausomybės atkūrimo iki euro įvedimo. Daviau pažįstam užrašytus adresatams vokus, kad darbe kurjeris eidamas į paštą nuneštų ir manuosius bei užklijuotų už reikiamą sumą pašto ženklų. Deja, pastarasis paaiškino, kad minėti pašto ženklai nebegalioja nuo Liepos 1 d., kiti paleido gandą, kad nebegalioja nuo 2016 m. sausio 1 d. Tai patvirtino ir viena pašto darbuotoja.

     Buvau girdėjęs, kad po nacionalinio lito sunaikinimo, pašto ženklai galios dvejus metus. Nutariau išsiaiškinti tikrąją tiesą. 2015 m. gruodžio 28 d. apie 10 val. paskambinau Lietuvos pašto įmonių grupei tel. 8 700 55400. Kaip įprasta runkeliams aiškinti, išaiškino kam aš paskambinau, galimai galvoja, kad skambina pacientas iš psichiatrinės ligoninės ir nežino kam skambina, pagazdino, kad neva dėl mano saugumo, pokalbis bus įrašomas. Vėliau patarinėjo kokius skaičius spausti. Nuspaudžiau reikiamą 1. Pradėjo aiškinti, kaip internetu prisijungti prie jų tinklo ir kitokią mano mamunėliui  nereikalingą  informaciją. Pasiųsti jų kur niekas dar nėra buvęs, neturiu galimybių, nes paleistas įrašas. Pasibaigus įrašui telefonas pradėjo pypčioti. Taip ir nesupratau, pagazdino, kad mano pokalbis bus įrašomas, o nei vieno žodžio man neleido pasakyti. Kadangi laiko turiu „prūdais“ skambutį pakartojau. Po nurodymų vėl nuspaudžiau tą patį 1. Vėl išklausiau tik jiems reikalingą informaciją. Pagaliau atsiliepė vyriškas balsas (vardo neįsidėmėjau), kuriam ir uždaviau klausimą. 

      Ar po euro įvedimo galima naudoti iki tol įsigytus pašto ženklus, kurių kaina nurodyta litais?

       Kaip buvau minėjęs, pastarasis patvirtino kurjerio žodžius, minėti pašto ženklai nebegalioja. Kuo gali pagrįsti savo atsakymą įvardinti negalėjo. Nebegalioja ir tiek. Kadangi Nepriklausomoje Lietuvoje iš visur, ypatingai iš teisinių struktūrų gaunami tik atsirašinėjimai, o ne problemų sprendimai, buvau pasiruošęs atsikalbinėjimo atakai, pacitavau: kad euro įvedimo Lietuvos Respublikoje įstatyme nustatyta, kad pašto mokos ženklai, kurių nominalioji vertė nurodyta litais, naudojami pašto paslaugoms apmokėti dvejus metus nuo euro įvedimo dienos taikant perskaičiavimo kursą ir nustatytas apvalinimo taisykles. Šios nuostatos taip pat taikomos nurodant nominaliąją vertę ant tipografiniu būdu atspausdintų vokų ir atvirlaiškių pašto ženklų atvaizdų. 

      Supratęs, kad taip lengvai nepasiduosiu, o pokalbis tai įrašomas, paprašė palaukti. Po palaukimo, paaiškino, kad minimi pašto ženklai vis dėlto galioja, kad tai patvirtintų sujungė su centriniu paštu, kurie mano „diagnozę“ patvirtino. Po padėkos, mandagus atsakymas: „nėra už ką“ .

      Mano makaulė kužda, kad prieš tai buvo telefoninis nurodymas, paskleisti informaciją, kad baigėsi pašto ženklų įsigytų už litus galiojimo terminas. Ne vienas pažįstamas, netgi ir pašto darbuotojas man patvirtino, kad galiojimas jų baigiasi jau šiais 2015 metais. Gerbiamieji nemeskite dar senųjų pašto ženklų įsigytų už dabar jau sunaikintus  litus ir neskubėkite pirkti už  primestus mums eurus, nes „senieji“ galios iki 2017 m. sausio 1 d. Nepriklausomoje Lietuvoje buvo litai, Tarybų sąjungoje – rubliai, atkurtoje Nepriklausomoje Lietuvoje – litai, dabar Europos Sąjungoje – eurai. Paskaičiuokim kas kiek laiko kartojasi istorija. Galimai ne visi besulauksime vėl lito. Nes tikruosius mūsų pinigus litus jau sunaikino mūsų neva išrinktas E litas.  

  

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));