Lietuva pirmą kartą pripažino, kad pažeidė „Snoro“ savininko V.Antonovo teises ir padarė jam žalą

Aleksej Granovskij

2017 m. balandžio 13 d. Maskvos 9-as arbitražo apeliacinis teismas ėmėsi nagrinėti Rusijos pilieičio Vladimiro Antonovo apeliacinį skundą prieš Lietuvos Respubliką.

Šio posėdžio metu atsakovas – Lietuvos Respublika pirmą kartą išdėstė maksmalius savo argumentus pareiškimo forma. Lietuva remiasi Rusijos federacijos civiliniu kodeksu, ir prašo nenagrinėti minėto skundo, remiantis užsienio šalies imunitetu. Taip pat Lietuva padavė protesto notą ir Rusijos URM, ir kažkodėl pateikė šią informaciją ir teismui.

Lietuvos pusė laikosi tokios teisinės pozicijos, kad ji pripažįsta, kad pažeidė V.Antonovo teises, ir pripažįsta būtinybę atlyginti jam padarytą žalą. Ši žala Antonovui buvo padaryta, neteisėtai nacionalizuojant „Snoro“ banką.

Tuo pačiu metu Lietuvos Respublika savo gynybos stuburu laiko Lietuvos ir Rusijos teisinės pagalbos sutartį ir abiejų šalių vyriausybių susitarimą. Tačiau nei šis sutartis, nei susitarimas nenumato, kad galimybės paduoti į teismą kitą valstybę ir taip ginti savo interesus.

O Antonovas, besiremdamas Rusijos federacijos įstatymu №297-ФЗ, kuris įsigaliojo tik 2016 m. sausio 1 d., reikalauja, kad jo teisės būtų ginamos ne kaip investuotojo, o kaip nuosavybės savininko.

Todėl Antonovas ir pasirinko Rusijos arbitražo teismą, nes naujas įstatymas numato didesnes galimybes ginti savo nuosavybę.

Teismas pareiškė pertrauką iki balandžio 18 d.

Dar 2011 m. Lietuva nacionalizavo penktą didžiausią Lietuvos banką „Snoras“, kuris priklausė Rusijos piliečiui Vladimirui Antonovui (68,1%) ir Raimundui Baranauskui (25,31%). Abiejų banko aktyvai nacionalizacijos metu sudarė 2,5 mlrd. eurų.

Akcininkai tapo įtariamaisiais be galimybės įrodyti, kad banko nacionalizacija įvyko pažeidžiant įstatymus.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));