Lietuva greičiausiai reikalaus, kad arbitražo teismai dėl sunaikinto banko „Snoras“ būtų slapti

williamas-rusty-park

williamas-rusty-park

Lietuva greičiausiai reikalaus, kad arbitražo teismai dėl sunaikinto banko „Snoras“ būtų slapti

Paskelbta: 2019-09-03 08:51 Autorius: ekspertai.eu

 

williamas rusty park
Williamas Rusty Park.
Williamas Rusty Park.
Paryžiaus arbitražo byloje dėl „Snoro“ banko, paskirtas arbitras arbitras Williamas Rusty Park. Apie tai pranešė profesorius advokatas Stanislovas Tomas.

Williamas Rusty Park yra Bostono universiteto teisės profesorius, Tarptautinės komercinio arbitražo tarybos (ICCA) Valdybos narys ir Amerikos arbitražo asociacijos, kuri 8 metus yra Direktorių valdybos narė, narys.

Finansų ministerija gegužės pradžioje gavo pranešimą apie ieškinį. Lietuva informuota apie Rusijos fondo ieškinį Tarptautinių prekybos rūmų (International Chamber of Commerce, ICC) arbitražo teisme Paryžiuje – į jį Lietuva atsakė. Preliminari ieškinio suma siekia 1,1 mlrd. eurų.

Arbitraže Lietuvai atstovaus Finansų ministerija, ginče su Rusijos investuotojų užsienio šalyse gynimo fondu, reikalaujančiu atlyginti daugiau nei 1 mlrd. eurų buvusio „Snoro“ banko pagrindinio akcininko Vladimiro Antonovo patirtą žalą dėl Lietuvos Vyriausybės nacionalizuoto banko.

Pretenzijoje teigiama, kad Lietuva, likvidavusi „Snoro“ banką ir neatlyginusi žalos V. Antonovui, pažeidė keturis su Rusija pasirašytos sutarties dėl abipusės investicijų apsaugos punktus.

Lietuva greičiausiai reikalaus, kad arbitražo teismai būtų slapti, taip kaip ir arbitražo teismas prieš „Gazprom“ kompaniją, kurią Lietuvai gėdingai pralaimėjo.

Pasak S. Tomo, Lietuvai pralaimėjus šią bylą, tektų sumokėti virš 1 mlrd. žalos ir plius 6% metinių palūkanų.

 Screenshot 2019 09 03 at 08 47 36

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));