Labiausiai korumpuotos įstaigos – VSD ir STT – pristatė Seimo pirmininkui planą, kaip kovos su savimi

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis: „Man svarbu, kad Seimas būtų tapatinamas su kova prieš korupciją“

2017 m. gegužės 10 d. pranešimas žiniasklaidai

Gegužės 10 dieną, trečiadienį, įvyko uždaras Seimo valdybos posėdis su Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) ir Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovais.

Susitikimo metu STT direktorius Saulius Urbanavičius pristatė pagrindines teisėkūros iniciatyvas, kuriomis siekiama stiprinti kovą su korupcija. VSD direktorius Darius Jauniškis pateikė su nacionaliniu saugumu susijusį grėsmių vertinimą.

Kaip žinia, tiek VSD, tiek ir STT yra labiausiai korumpuotos, tiesiog instituciškai korumpuotos įstaigos, kurios vykdo prezidentės Dalios Grybauskaitės valią doroti politinius oponentus ir visokius kritikus.

VSD jau dešimt metų slepia, kad šis departamentas mainais už milijonus dolerių kyšių leido Lietuvoje CŽV atidaryti privatų kalėjimą, kuriame buvo kankinami žmonės – net tas pats kalėjimas buvo VSD objekte. Nors JAV yra strateginiai „sąjungininkai“, tačiau amerikiečiai draugystei sustiprinti davė dar ir kelis mijonus dolerių grynųjų pinigų vietiniams čiabuviams.

Na o STT tėra Grybauskaitės kontroliuojamas būrelis žmonių, kurie stengiasi sekti ir kompromituoti kuo daugiau aktyvesnių Lietuvos žmonių. Nors kai Grybauskaitė kariniu lėktuvu su visu dvaru skrido į Prancūziją žiūrėti krepšinio čempionato – tai yra padarė akivaizdų nusikaltimą, kuris įvardijamas kaip piktanudžiavimas tarnyba – STT atsisakė jį tirti vieninteliu pagrindu – Grybauskaitė yra neliečiama. Taip ir parašė savo nutarime. 

 

Pasak Seimo Pirmininko, susitikime aptarta verslo grupių įtaka Lietuvos politinei sistemai, su šalies saugumo interesais nederančios investicijos, įvairaus pobūdžio korupciniai pažeidimai.

 

„Posėdis buvo šaukiamas tam, kad galėtume aiškiai įsivertinti situaciją, su kokio masto problema turėsime kovoti. Matėme įvairius korupcijos žemėlapius, kurie kelia nerimą, tačiau mums dabar būtina objektyvi tarnybų informacija, kuri atskleistų tikrąją padėtį valstybėje. Noriu, kad šios kadencijos Seimas būtų tapatinamas su kova prieš korupciją. Galime sakyti, kad šiandien žengiamas rimtas žingsnis – pripažįstame, kad mūsų valstybėje yra labai rimtų problemų, kad yra daroma nusikalstama veika prieš visapusišką Lietuvos ir visos visuomenės pažangą. Visi kartu, vieningai paruošime tam priešnuodžius“, – sakė parlamento vadovas.

 

„Seimo valdyba labai rimtai pažiūrėjo į šį iššūkį valstybei, jau rytoj bus svarstomi pirmieji įstatymų projektai, kurie reikalingi proveržiui, aš tokių projektų turiu dvidešimt, tai paketas, kuris tiesiog gyvybiškai svarbus, kad galėtume pajudėti iš vietos“, – teigė posėdyje dalyvavęs Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas.

 

NSGK vadovas tarp būtinų priimti įvardino lobizmo, strateginių įmonių, pranešėjų apsaugos įstatymus. Taip pat išskyrė įstatymus, kurie stiprintų institucijų analitinius pajėgumus.

 

Tai buvo pirmas Seimo valdybos susitikimas su STT ir VSD vadovais. Ateityje planuojama susitikimus rengti periodiškai.

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));