L. Dončičius NBA aikštelėje išvadintas „baltuoju berniuku kalės subine”

Getty-Images_Ashley-Landis-Pool-640x480-1

Getty-Images_Ashley-Landis-Pool-640x480-1

Jau gerokai primirštas Lietuvoje ir pasaulyje BLM judėjimas dar labai gyvas vis mažesnio žiūrovų susidomėjimo sulaukiančiame NBA cirke.

Žaidėjų aprangas puošia įvairūs apie lygybę ir brolybę kalbantys užrašai, nuleidę žaidėjų pavardes iki juosmens. Prieš rungtynes vyksta visokie iki tol nematyti ritualai, apšilimo aprangas puošia Black Lives Matter mantra.

Baltieji žaidėjai dar nebučiuoja neminėtinos spalvos savo komandos draugų kojų, tačiau neminėtinos spalvos broliai nestabdo: neminėtinos spalvos žaidėjas Montrezl Harrel į baltaodį slovėnų talentą Luka Doncic kreipėsi pavydėtinai pagarbiai:

„NBA bandymas paversti jų sportą antirasistinių vaizdų ir simbolizmo platforma apsivertė penktadienio vakarą, kai „Clippers“ puolėjas Montrezlas Harrelas išvadino „Mavericks“ puolėją Luka Doncic “Kalės šiknos baltaodžiu berniuku“.

Gal teko apie tai skaityti mūsų žiniasklaidoje?
Ir pabandom įsivaizduoti atvirkščią situaciją…..

Rašinyje apie tai sakoma:

„Įdomu, kad komentatoriui atrodė, kad Doncic žvilgsnis žemyn yra labiau įžeidžiantis veiksmas nei Harrello rasistiniai žodžiai. Dar įdomiau, kad lyga, kurioje skelbiama antirasistinė politika, Harrello neketina sustabdyti. Jau neminint to, kad greita „Montrezl Harrell“ paieška „Google“ atskleidžia tik straipsnius apie tai, kaip žaidėjo velionė močiutė įkvėpė meilę krepšiniui ir nieko iš socialinio teisingumo skatinančios sporto žiniasklaidos apie jo rasistinius komentarus.

Jei vaidmenys būtų pakeisti ir Doncic būtų sušukęs panašų rasinį įžeidimą Harrell’ui, Doncic dabar pirmasis dalykas, kuris atsitiktų būtų grįžimas atgal į Slovėniją. Nors galbūt toks veidmainystės lygis neturėtų tapti staigmena lygoje, kuri palaiko glaudžius verslo ryšius su Kinija, didžiausia žmogaus teisių pažeidėja pasaulyje, tuo pačiu teigdama, kad vertina ir gina žmogaus teises čia, namuose.”

https://www.breitbart.com/sports/2020/08/23/watch-clippers-montrezl-harrell-appears-to-call-luka-doncic-a-btch-ass-white-boy/?fbclid=IwAR2VMGLJqEXzcq26cb9rtW3b9TgbYg7HWfRTGd11W1kP-Bnd9Lg-WzFcQPQ

Facebook komentarai
});}(jQuery));