KT tirs individualų skundą dėl įstatymo nuostatų, kuriomis remiantis UAB „Skinest Baltija” neleidžiama sudaryti sutarčių


KT tirs individualų skundą dėl įstatymo nuostatų, kuriomis remiantis UAB „Skinest Baltija” neleidžiama sudaryti sutarčių

Sveiki, 

Informuojame, kad Konstitucinis Teismas sausio 16 dieną priėmė Olego Ossinovskio, „Skinest Grupp“ ir „Skinest Rail“  individualų konstitucinį skundą, kuriame prašoma ištirti, ar įstatymo nuostata, kurios pagrindu Lietuvos Respublikos Vyriausybė neleido sudaryti sutarčių su UAB „Skinest Baltija“, nepažeidžia Lietuvos Respublikos Konstitucijos. 

Esminiai skundo epizodai yra šie:

–                          Konstitucinis Teismas priėmė nagrinėti O. Ossinovskio, „Skinest Grupp AS“ ir „Skinest Rail AS“ individualų skundą dėl Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo atitikties Lietuvos Respublikos Konstitucijai.

–                          Konstitucinis Teismas spręs, ar Konstitucijos 31 str. 1 d. įtvirtintai asmens nekaltumo prezumpcijai neprieštarauja Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo 11 str. 4 p. nuostata, kuri numato, jog asmuo gali būti laikomas neatitinkančiu nacionalinio saugumo interesų vien tik esant prieš asmenį inicijuotam baudžiamajam persekiojimui dėl labai sunkaus, sunkaus ar apysunkio nusikaltimo padarymo, nors nėra priimtas joks teismo apkaltinamasis sprendimas.

Tai pirmasis individualus skundas ne iš baudžiamosios srities, kurį nagrinėti priėmė Konstitucinis Teismas.

Nuoroda: https://www.lrkt.lt/lt/teismo-aktai/paieska/135/ta2046/content

 „Skinest Baltija“ direktoriaus Valdo Rasimo komentaras:

„Suprantu, kad tai tik pirmas žingsnis, tačiau jis labai reikšmingas, siekiant išsiaiškinti, kokiomis taisyklėmis vadovaujasi valstybės institucijos ir „Lietuvos geležinkeliai“, performuodami rinką pagal savo supratimą ir interesus“.

Trumpas situacijos aprašymas:

–                          Lietuvos Respublikos Vyriausybė, taikydama šią galimai antikonstitucinę įstatymo nuostatą, uždraudė AB Lietuvos geležinkeliai sudaryti bendros 3,6 mln. EUR vertės sutartis su UAB Skinest Baltija, nors UAB Skinest Baltija buvo pripažinta pateikusi geriausios kainos pasiūlymus AB Lietuvos geležinkeliai organizuotuose viešuosiuose pirkimuose.

–                          Lietuvos Respublikos Vyriausybei neleidus su UAB Skinest Baltija sudaryti sutarčių, AB Lietuvos geležinkeliai tas pačias prekes ir paslaugas įsigijo, sudarydama sutartį su įmone, susijusia su AB Lietuvos geležinkeliai ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės nariais.

–                          Skinest Rail AS dėl šių Lietuvos Respublikos Vyriausybės veiklos epizodų taip pat yra pateikusi Lietuvos Respublikai pranešimą apie galimą Lietuvos – Estijos investicijų apsaugos sutarties pažeidimą bei ketinimą pradėti tarptautinį arbitražą dėl 62 mln. EUR dydžio žalos atlyginimo priteisimo, ir šią veiklą apskundusi Europos Komisijai. 

Primename, kad Vilniaus apygardos teismas 2019-10-08 sprendimu ieškovės UAB „Skinest Baltija“ ieškinį tenkino ir pripažino neteisėtais atsakovių AB „LG CARGO“ ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ veiksmus vykdant 2019-04-17 paskelbtą riedmenų, pritaikytų ir sertifikuotų naudoti tarptautiniame susisiekime 1 520 mm pločio vėžėje, įsigijimo konkursą ir pirkimą nutraukė. Teismas konstatavo, kad AB „LG CARGO“ atitinka kriterijus, taikomus įmonėms, kurios privalo pirkimus atlikti pagal Viešųjų pirkimų įstatymą.

 Lietuvoje veikiančios bendrovės „Skinest Baltija“, „Vitras-S“ ir „Gretvita“ priklauso nuo 1991 metų veikiančiai Estijos grupei „Skinest“, kurios pagrindinė  bendrovė „Skinest Rail“ teikia kompleksinius sprendimus geležinkelių transporto sektoriui Baltijos šalyse, Suomijoje, Lenkijoje , Kroatijoje , Ukrainoje, Rusijoje, Kazachstane, Azerbaidžane ir Gruzijoje. „Skinest Energy“ investuoja į atsinaujinančios energijos projektus, valdo 2 vėjų parkus Estijoje ir 2 hidroelektrines Gruzijoje. „Skinest“ taip pat valdo golfo laukus Gruzijoje, investuoja į nekilnojamojo turto projektus.  Grupėje dirba daugiau nei 1500 žmonių. 

Facebook komentarai
});}(jQuery));