Kokias TVF sąlygas priėmė Ukraina?

image 241 1
Kokias TVF sąlygas priėmė Ukraina?
PAGAL PATRICIA HARRITY KOVO 16, 2022
https://dailyexpose.uk/2022/03/16/what-imf-conditions-has-ukraine-accepted/
Praėjusią savaitę Tarptautinis valiutos fondas (TVF) pranešė, kad jo vykdomoji valdyba patvirtino 1,4 mlrd. dolerių skubų finansavimą Ukrainai paremti. Tai įvyko praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai gruodžio mėnesį TVF išmokėjo Ukrainai 700m $ ir 2.7bn $ TVF specialiųjų skolinimosi teisių, arba neatidėliotinų rezervų, kuriuos Ukraina gavo kaip dalį TVF asignavimų rugpjūčio mėn. Žinome, kad TVF finansavimas teikiamas su tam tikromis sąlygomis, tačiau kokios jos?
Kai 2013 m. Ukrainos ekonominė padėtis buvo prasta, nepaisant to, kad ji jau buvo sudariusi prekybos susitarimą su Rusija, Ukrainos prezidentas kreipėsi į ES dėl geresnio susitarimo, nei jau buvo sudarytas. Jie taip pat derėjosi su Tarptautiniu valiutos fondu, tačiau, nors ir tikėjosi TVF pagalbos, po dvejus metus trukusių derybų susitarimo pasiekti nepavyko ir tuometinis Ukrainos prezidentas Viktoras Fiodorovičius Janukovyčius kreipėsi į Rusiją.
Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, tai buvo „unikaliai ypatingi ekonominiai” santykiai, jis sutiko nupirkti 11 mlrd. eurų Ukrainos skolos ir maždaug trečdaliu sumažinti už dujas mokamą kainą. Laikraštis „The Wall Street Journal” 2013 m. gruodžio 17 d. rašė, kad Rusija „apdovanojo” Ukrainą mažiausiai 20 mlrd. dolerių vertės pagalbos paketu „, triuškindama Vakarus šaltojo karo laikų kovoje, kuri išlaiko buvusią sovietinę respubliką Maskvos orbitoje”.
Unikaliai ypatingi santykiai

Viktoras Fiodorovičius Janukovyčius ir Prezidentas Putinas
Be to, Ukrainos ekonomikos analitikas Ihoris Burakovskis portalui euronews sakė: „Pagal apibrėžimą mes prarandame savo suverenitetą ir tampame tam tikra labai įsiskolinusia šalimi su visomis politinėmis pasekmėmis.
Jie ne tik rodo nenorą palikti šaltąjį karą už nugaros, bet ir nesugeba pridurti, kad derybos su TVF vyko su jiems patiems nepriimtinomis sąlygomis.
TVF mainais už pagalbą galėjo pasiūlyti tik tai, kad Ukraina gerokai padidintų gamtinių dujų ir elektros energijos komunalinių paslaugų tarifus.
Taip ir taip finansiškai sunkiai besiverčiantys gyventojai būtų priversti dar labiau skursti.
Prezidentas V. Janukovyčius sakė, kad tai reikštų daug didesnes išlaidas Ukrainos žmonėms, tačiau jų pajamos liktų tokios pačios, jis sakė negalįs to daryti.
Nors jis siūlė kitokius sprendimus, TVF atsisakė, todėl Ukrainos prezidentui liko tik viena išeitis – sutikti su partneryste su Rusija dėl griežtų paskolos sąlygų. Toliau pateiktose dviejose tviterio žinutėse rodomos ištraukos iš Oliverio Stouno (Oliver Stone) dokumentinio filmo „Ukraina liepsnose” (Ukraine on Fire), kurį kažkodėl pastarąją savaitę vis sunkiau rasti internete!
Watch Former President Of Ukraine Viktor Fedorovych Yanukovych talks about how he snubbed IMF for its austerity loan conditions, before he could have trade agreements with Russia…
H.E Pres Zuma always talked about how IMF' austerity conditions of the loan destroys economies pic.twitter.com/wEHK7gzzob
— BraTokolloZA_ (@BraTokolloZA_) March 13, 2022
Prašome žiūrėti.
Tarptautinis valiutos fondas (TVF)
Tarptautinis valiutos fondas (TVF), kurio būstinė įsikūrusi Vašingtone, yra 1944 m. Bretton Vudso konferencijoje įsteigta finansų institucija, kuri, kaip teigiama, perėmė britų ekonomisto Johno Maynardo Keyneso ir tuometinio JAV iždo pareigūno Harry Dexterio White’o idėjas,
TVF, kurį sudaro 190 šalių, nurodo, kad jo misija yra „dirbti siekiant skatinti pasaulinį bendradarbiavimą pinigų srityje, užtikrinti finansinį stabilumą, palengvinti tarptautinę prekybą, skatinti didelį užimtumą ir tvarų ekonomikos augimą bei mažinti skurdą visame pasaulyje” [šaltinis].
Tikriausiai neatrodo, kad tai yra tai, ką jie bandė daryti 2013 m. Ukrainoje. Nors jie taip pat teigia, kad fondas vykdo ir kitą veiklą, pavyzdžiui, renka statistinius duomenis ir atlieka analizę, prižiūri savo narių ekonomiką ir reikalauja vykdyti tam tikrą politiką.
TVF vykdomasis direktorius
Nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio galioja susitarimas, pagal kurį TVF vadovą visada renka europiečiai mainais už tai, kad Pasaulio bankui vadovaus amerikietis, o 2019 m. rugsėjo 25 d. TVF vykdančiojo direktoriaus pareigoms buvo išrinkta Bulgarijoje gimusi Kristalina Georgieva.
Pažymėtina, kad prieš pradėdama dirbti TVF, K. Georgieva nuo 2017 m. sausio mėn. iki 2019 m. rugsėjo mėn. buvo Pasaulio banko generalinė direktorė, tuo metu ji taip pat tris mėnesius ėjo laikinosios Pasaulio banko grupės prezidentės pareigas. ir buvo apkaltinta manipuliavimu duomenimis, kad padidintų Kinijos reitingą. Ar tai čia svarbu? Kas žino, bet verta paminėti, kad, nepaisant to, ji turėjo likti dirbti TVF [šaltinis].
Tai leido jai 2020 m. kovo 2 d. TVF vardu paskelbti bendrą pareiškimą su Pasaulio banko prezidentu Davidu Malpassu, kuriame paskelbė, kad jie padės spręsti Kovid-19 keliamus iššūkius, „ypatingą dėmesį skirdami neturtingoms šalims … „panaudodami mūsų turimas priemones, kiek tai įmanoma” (TVF, 2020l).
COVID palengvinimas su sąlygomis
Pasak Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos, TVF ir „World Back” vėl padeda spręsti iššūkius, kilusius su sąlygomis, ir nors tai sena naujiena, paskelbta dar 2020 m. liepą, ją verta pakartoti, nes dabar vis daugiau žmonių yra pasirengę pamatyti korupciją, sukėlusią šią plandemiją.
Būtent per Baltarusijos telegrafo agentūrą BelTA A. Lukašenka pareiškė, kad Pasaulio bankas ir TVF jam pasiūlė 940 mln. Mainais už 940 mln. dolerių (ir pagalbos tvarumą).
Pasaulio bankas ir TVF reikalavo, kad Baltarusijos prezidentas:
įvesti „ekstremalų” piliečių uždarymą
priversti piliečius dėvėti veido kaukes
įvesti labai griežtą komendanto valandą
įvesti policinę valstybę
Ekonominis krachas
Atsisakydamas pasiūlymo Aleksandras Lukašenka teigė nenorintis svarstyti tokio pasiūlymo ir savo žmones iškeliantis aukščiau TVF ir Pasaulio banko poreikių. nes, kaip matėme iki šiol, TVF ir Pasaulio banko taktika apima kiekvienos didesnės ekonomikos žlugdymą, siekiant juokingai pigiai įsigyti šalies infrastruktūrą.
Atrodo, kad taip finansinė pagalba tampa tvaria TVF ir Pasaulio banko investicija?
Ukraina paėmė pinigus
Kokių sąlygų turės laikytis Ukraina? „Finansavimo poreikiai yra dideli, neatidėliotini ir gali gerokai išaugti tęsiantis karui”, – praėjusią savaitę pareiškė TVF vadovė Georgieva, o „karui pasibaigus, Ukrainai greičiausiai prireiks papildomos „didelės paramos”.
Ši TVF vykdomosios valdybos patvirtinta „didelė parama” papildo jau patvirtintą 1,4 mlrd. dolerių skubų finansavimą, apie kurį buvo paskelbta 2022 m. kovo 9 d. (trečiadienį) ir kuris, kaip teigiama, „… padės patenkinti neatidėliotinus mokėjimo balanso poreikius, kylančius dėl tebesitęsiančio karo poveikio, ir suteiks svarbią paramą trumpuoju laikotarpiu, kartu atlikdamas katalizatoriaus vaidmenį kitų partnerių finansavimui”.
Be to, tai papildys gruodžio mėn. išmokėtus 700 mln. dolerių Ukrainai ir 2,7 mlrd. dolerių TVF specialiosiomis skolinimosi teisėmis, arba skubiomis atsargomis, kurias Ukraina gavo kaip dalį TVF asignavimų rugpjūčio mėn. ir visa tai „tęsia 2018 m. gruodžio mėn. patvirtintą 14 mėn. trukmės rezervinį susitarimą (SBA), kuris, pasak TVF, buvo orientuotas į stabilumo palaikymą rinkimų metais (žr. pranešimą spaudai Nr. 18/483 ).
Patvirtinus SBA galima nedelsiant išmokėti 1,5 mlrd. svertų ekvivalentą (apie 2,1 mlrd. JAV dolerių). Likusi suma bus išmokėta palaipsniui per keturias peržiūras [šaltinis].
Skola, infliacija, palūkanos = vergovė
Vyksta manipuliavimo procesas, kurį vykdo grupė, vadinama „korporatokratija”, kaip teigia Džonas Perkinsas (John Perkins), knygos „Ekonominio smogiko išpažintis: Šis manipuliavimas vykdomas pasitelkiant skolą, kyšininkavimą ir politinį nuvertimą. Svarbiausias šių žmonių tikslas – gauti kuo didesnį pelną, neatsižvelgiant į socialines ir aplinkosaugos sąnaudas.
Perkinsas teigia, kad Pasaulio bankas ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) atlieka šį vaidmenį pasauliniu mastu, kaip ir Federalinis rezervų bankas, kuris nuolatine skolos infliacija ir palūkanomis laiko Amerikos visuomenę vergijoje.
Pagrindinė apgavystė paprasta: šalis įsiskolina dėl savo neapdairumo arba dėl to, kad buvo korumpuotas tos šalies vadovas, tada nustatomos sąlygos arba struktūrinio koregavimo politika, kurią dažnai sudaro šie dalykai
valiutos devalvavimas – kai valiutos vertė sumažėja, sumažėja ir visa, kas ja vertinama. Dėl to vietiniai ištekliai tampa prieinami plėšriosioms šalims už nedidelę jų vertės dalį.
Dideli socialinių programų finansavimo apkarpymai – paprastai tai būna švietimo ir sveikatos priežiūros programos, dėl kurių nukenčia visuomenės gerovė ir šalis tampa pažeidžiama išnaudojimui.
Valstybinių įmonių privatizavimas, o tai reiškia, kad socialiai svarbias sistemas gali įsigyti ir reguliuoti užsienio korporacijos, siekdamos pelno.
Prekybos liberalizavimas – arba ekonomikos atvėrimas panaikinant bet kokius užsienio prekybos apribojimus. Tai sudaro sąlygas įvairioms piktnaudžiavimo ekonominėmis apraiškomis, pavyzdžiui, tarptautinėms korporacijoms įvežti savo masinės gamybos produktus, nuvertinti vietinę gamybą ir sužlugdyti vietos ekonomiką.
Esmė ta, kad visada yra sąlygos, o TVF ir Pasaulio bankas skurdo ir finansinio stabilumo atžvilgiu yra tokie pat kaip Gateso fondas filantropijos atžvilgiu. Zelenskis, atstovaudamas Ukrainai, pardavė savo sielą TVF ir Pasaulio bankui, bet kokios tada yra sąlygos, kurios buvo primestos Ukrainos žmonėms?
Facebook komentarai