Kodėl Valdas Adamkus dar ne kalėjime?


Apie valdžios atsakymus susijusius su slaptuoju prezidento V. Adamkaus kalėjimu bei JAV vadovo daromą spaudimą

 

 

Paskelbta: 2019-01-10 21:22

Autorius: ekspertai.eu

AD 01

Sausio 10 d. ekspertai.eu laidos „Aktualus skambutis“ vedėjas Audrius Nakas ir advokatas, profesorius Stanislovas Tomas aptarė Vyriausybės kanceliarijos atsakymus į du klausimus, susijusius su slaptuoju prezidento Valdo Adamkaus kalėjimu.

KLAUSIMAS buvo: 2018 m. gruodžio 12 d. Teisingumo ministerijos Visuomenės informavimo skyriaus patarėjo Audrio Kutrevičiaus rekomenduoti pateikėme siūlymą LR Vyriausybės kanceliarijos vadovybei dėl Europos Žmogaus Teisių Teismo (EŽTT) sprendimo Lietuvai (dėl slaptai be teismo kalinto ir kankinto arabo) vertimo į valstybinę lietuvių kalbą.

Vyriausybės kanceliarijos ATSAKYMAS: Dėl vertimo: EŽTT atstovai Lietuvoje ir LRVK derina vertimo užsakymo procesus- apimtis didelė (daugiau kaip 400 psl.) ir itin svarbi vertimo kokybė. Vykdymo ataskaita šioje byloje, kurioje yra aptariamas ir vertimo klausimas, turi būti pateikta iki balandžio pradžios, atitinkamai ir vykdymo priemonės yra planuojamos.

KLAUSIMAS: Ar jau sumokėti, o gal šiandien, t.y. 2018 m. sausio 9 d. bus mokami pinigai Lietuvoje be teismo esą slapta kalintam ir kankintam Saudo Arabijoje gimusiam palestiniečiui Abu Zubaydah bei jo advokatams?

Vyriausybės kanceliarijos ATSAKYMAS: Informacija apie Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimo vykdymą byloje Abu Zubaydah prieš Lietuvą Europos Tarybos Ministrų Komitetui bus pateikta sausio viduryje, ji bus viešai paskelbta Europos Tarybos Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimų vykdymo departamento internetinėje svetainėje Hudoc Exec duomenų bazėje:  https://www.coe.int/en/web/execution

Taip pat pakomentuotas vienas žiūrovo pasivadinusiu bojarinas1965komentaras, esą praėjusių metų rugsėjo 15 d. prezidentui Valdui Adamkui turėjo būti Tribunolas.

BI 02

Taip pat S. Tomas priminė apie JAV prezidento Donaldo Trampo (Donald Trump) bandymą daryti spaudimą Tarptautinio Baudžiamojo Teismo Trečiajai ikiteisminio tyrimo kolegijai, siekiant pagelbėti prezidentui V. Adamkui.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=58&v=OvepeeAfm9I

Keli susiję:

Dėl slaptame prezidento V. Adamkaus kalėjime neteisėtai kalinto ir kankinto arabo – Europos Tarybos raginimas

Lietuvoje be teismo kalintam ir kankintam arabui greičiausiai dar nėra sumokėta, šiandien paskutinė mokėjimo diena

Vyriausybės kanceliarijos darbuotojai apsime  ta proto negalią turinčiais veikėjais

EŽTT sprendimas Lietuvai, dėl slapto prezidento V. Adamkaus kalėjimo, turi būti išverstas iki kitų metų balandžio mėnesio

logo bottom

Facebook komentarai
});}(jQuery));