„Kodėl slepiama baudžiamoji byla Seimo narei Rasai Juknevičienei?“

rasa-jukneviciene-saudyk

rasa-jukneviciene-saudyk

 

 

2018 m. liepos 30 d. 11 val. Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencija Seime „Kodėl slepiama baudžiamoji byla Seimo narei Rasai Juknevičienei?“

Dalyvauja buvęs Seimo narys Audrius Nakas, žurnalistas Kazimieras Juraitis ir asociacijos „Taikos partija“ pirmininkas Stanislav Ladinskij.

 

rasa jukneviciene saudyk

2017 m. iškelta baudžiamoji byla Seimo narei Rasai Juknevičienei dėl 2017-09-21 d. Seimo plenarinio posėdžio metu ir per Seimo TV jos paskleisto šmeižto, kad žurnalistas Kazimieras Juraitis dirba Rusijos FSB. 

Apie tai ilgai nežinojo ir pats K. Juraitis, spėjęs paskutiniąją Seimo leistą 2017-09-30 dieną privataus kaltinimo tvarka dėl šio šmeižto kreiptis į teismą. Ikiteisminis tyrimas pradėtas po Vilniaus apygardos teismo nutarties, kurios K. Juraitis iki šiol negavo, nors prokurorė ir leido susipažinti su byla.

2018 m. gegužės 22 d. Vilniaus apylinkės prokuratūros prokurorė Vita Gedvilienė,  po K. Juraičio apklausos pripažinusi jį nukentėjusiuoju, netikėtai šią baudžiamąją bylą nutraukė, net neapklaususi Seimo narės R. Juknevičienės. Argumentai du – Lietuvos liaudies partija, anot 2015 m. VSD ir AOTD prie KAM “Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo“, dirba Kremliui, o K. Juraitis yra šios partijos atstovas. Prokurorė nepastebėjo, kad šiame dokumente ir K. Juraitis neįrašytas ir jos minimų teiginių nėra. 

K. Juraičio skundą dėl baudžiamosios bylos nutraukimo atmetė vyresnis prokuroras Vytautas Jancevičius, pasirėmęs išvis neegzistuojančiu dokumentu – nenurodytų kalendorinių metų neegzistuojančia VSD ataskaita apie grėsmes nacionaliniam saugumui. Tačiau VSD kasmet skelbia tik savo veiklos ataskaitą, o dauge su AOTD prie KAM – ir kasmetinį „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“. 

Tokiu pseudoargumentu prokuroras V.Jancevičius pabandė išsisukti ir prokurorę V. Gedvilienę, nepastebėjusią, kad VSD ir AOTD 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime“ K. Juraitis išvis nenurodytas, ir viešai prisišnekėjusią Seimo narę R. Juknevičienę.

Pranešėjams nesupranamas toks prokuratūros darbo stilius – ne tik nukentėjusiuoju byloje pripažintas K. Juraitis, bet ir patys prokurorai priversti spėlioti, kokiu dokumentu šmeižtą grindžia Seimo narė R. Juknevičienė, nes ši net liudytoja neapklausta. Kur dingo prokuroro profesinė savigarba? Kodėl nesikreipta į Generalinį prokurorą dėl kreipimosi į Seimą dėl šios Seimo narės neliečiamybės panaikinimo?

Pranešėjai kviečia prokuratūrą pradėti gerbti save – griausmingoji Seimo narė pati save tegina.

Pranešėjai spaudos konferencijoje pateiks savo nuomonę dėl šios Seimo narės ir žurnalisto dvikovos ir  informaciją, iki kokio lygio dėl šių „grėsmių“ nusmuko ne tik VSD, bet ir Seimo NSGK bei Vadovybės apsaugos departamentas, nusprendęs „prevenciškai“ vieneriems metams neįleisti į Seimą K. Juraičio ir kitų signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferencijos dalyvių „dėl destruktyvaus elgesio rizikos tikimybės“. 

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));