Kodėl įdomu žaisti pokerį?

Mūsų dienomis pokeris neabejotinai yra vienas populiariausių kortų žaidimų pasaulyje. Nors vadinamasis visuotinis pokerio ‘‘bumas‘‘ prasidėjo Jungtinėse Amerikos Valstijose vos prieš daugiau nei dešimtmetį, žaidimo ištakos veda į kur kas senesnius laikus. Turbūt ne vienam teko girdėti apie laukinius vakarus, bebaimius kaubojus ir jų mėgstamą laisvalaikio leidimą būdą – alkoholį, šaudynes ir įvairius azartinius žaidimus vietinėse tavernose. Todėl būtent šį periodą daugelis sieja su pokerio užgimimu ir tikrąja pradžia. Ir vis dėlto, kas tai per žaidimas ir kur slypi jo populiarumo priežastis?

 Nors šis kortų žaidimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nuobodus ir neįdomus, neapsigaukite. Tie, kuriems teko ilgiau ir giliau nagrinėti pokerio žaidimo subtilybes patvirtins, jog tai, ko gero, sudėtingiausias, loginio mąstymo ir nuolatinio dėmesio bei koncentracijos reikalaujantis žaidimas. Visuomenėje paplitusi nuomonė, jog kortos yra tik sėkmės reikalas ir čia nereikia įdėti jokių papildomų pastangų. Būtent tokį įspūdį susidaro tie, kurie apie šį žaidimą sužinojo iš televizoriaus ekranų, perskaitė spaudoje ar patys sužaidė keletą partijų draugų kompanijoje. Vis dėlto, realybėje yra kitaip. Pokerio profesionalai ar labiau pažengę žaidėjai neslepia – šis žaidimas (kaip ir bet koks kitas darbas) reikalauja nuolatinių žinių atnaujinimo, praktikos ir įgūdžių tobulinimo. Geriausi žaidimo meistrai praleidžia ištisas valandas prie specialių pokerio programų, kurių pagalba sprendžia iškilusius neaiškumus ir nesklandumus dėl tam tikrose situacijose sužaistų partijų. Internetiniuose forumuose vyksta aršios diskusijos įvairiomis pokerio temomis, o bendraminčiai ir žaidimo entuziastai taip pat aptarinėja žaidimos subtilybes tarpusavyje. Jei esate pokerio naujokas, neabejotinai kils klausimas – kaip žaidžiamas šis žaidimas?

Taigi, dažniausiai prie vieno pokerio stalo sėdi 9 žaidėjai ir dalintojas (pagal naujus žaidimo fomatus prie stalo gali sėdėti ir 4, 6 ar 8 žaidėjai). Kiekvieno raundo metu žaidėjams išdalinamos dvi (arba daugiau kortų, priklausomai nuo pokerio rūšies) kortos, kurių negalima rodyti kitiems žaidėjams. Tuomet prasideda tikrasis įdomumas – žaidėjai, sulaukę savo eilės, privalo nuspręsti koks bus kitas jų ėjimas. Iš viso pokeryje yra trys pagrindiniai žaidimo raundai: flop‘as (atverčiamos trys pagrindinės kortos stalo viduryje), turn‘as (atverčiama ketvirtoji bendroji korta) ir river‘is (atverčiama paskutinė – penktoji korta). Statymai atliekami prieš flop‘ą ir po kiekvieno išvardinto raundo. Kai ateina kažkurio žaidėjo eilė, jis gali savo turimas kortas arba: išsimesti (angl. Fold), atsakyti į kito žaidėjo statymą (angl. Call) arba kelti statymą (angl. Raise). Raundo pradžioje žaidėjai privalo pastatyti (angl. Post) mažąjį (angl. Small blind) arba didelį privalomąjį statymą (angl. Big blind). Kiekvieno raundo nugalėtojas yra žaidėjas, kuris iš savo dvejų kortų rankoje suformuoja stipriausią kombinaciją kartu su atverstomis bendrosiomis kortomis ant stalo. Pokeryje yra šios kombinacijos – viena pora, dvi poros, trys vienodos kortos, eilė, spalva, pilna troba, keturios vienodos kortos, eilės spalva ir karališkoji eilė. Verta paminėti, jog kiekvieną kombinaciją surinkti vis sudėtingiau, todėl žaidėjai privalo ne tik įvertinti savo turimos kombinacijos stiprumą, bet ir galimą varžovo kombinaciją. Tai ir daro šį žaidimą tokiu patraukliu ir sunkiai nuspėjamu – jei žaidėjas galvoja, kad jo turima kombinacija yra per silpna nugalėti, jis gali nuspręsti meluoti (angl. Bluff) – kitaip sakant, blefuoti ir tokiu būdu priversti oponentą išsimesti stipresnę kombinaciją. Daugiau smulkesnės informacijos apie pokerio taisykles galite rasti čia.

 

Jei susidomėote šiuo žaidimu, vienintelė galimybė jį legaliai išbandyti Lietuvoje yra „Betsafe“ pokeris (vienintelis licenzijuotas kambarys). Jame galima žaisti grynųjų pinigų žaidimus, daugiastalius turnyrus ir vienas prieš vieną turnyrus. Kadangi šis žaidimas reikalauja nemažai įgūdžių, vienas geriausių būdų tobulėti yra tiesiog praktikuotis ir mokytis iš patyrusių žaidėjų.

Facebook komentarai
});}(jQuery));